Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

super banc si tare haioasa esti Flafi.

nu stiu cate clatiri are, dar dureaza vreo 40 min programul scurt. in prima luna ii mai dadeam o clatire rufelor, dar cum am vazut ca totul e ok, nu am mai facut-o. singurele bubite au fost de la caldura si le mai face uneori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi asa pe fuga,cred ca nu mai apucam sa terminam, maine e ziua ce-a mare si eu inca nu mi-am gasit sandale, de camd cu gravidenia am schimbat si numarul de la pantofi, sper sa reusesc sa ajung la un magazin,de colindat nici nu se pune problema

Duduta multa sanatate

Cu hainele eu le bag la program rapid, la gramada dar nu pun niciun balsam iar de sterilizat sterilizez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, succes!

 

Am facut un tabel excel ca sa urmaresc cat papa Miruna. Pana acum, la ultimele 3 mese a papat 120, 110 si 150 gr, deci, cred ca e ok. Am incercat sa ii dau la 2h 30-3 h, sa ii fie foame ca lumea. Intre timp, doarme, ea nu prea doarme pe timpul zilei, azi e exceptia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele,

 

Intru si eu rapid ca am putin timp liber..yuhuu.

Lili ce bine arata tortul...iammmy..am facut si eu zilele trecute un cheesecake pe care intre timp l-am devorat.Eu daca am ceva dulce in frigi nu ma las pana nu-l termin.

Va las reteta poate va tenteaza : http://www.teoskitchen.ro/2013/07/cheesecake-marmorat-cu-sos-de-zmeura.html

 

 

Vicky, buna gluma si cam asa cred ca este. Si eu spal hainele la gramada,de sterilizat nu sterilizez ca nu am ce.

Noi suntem ok, creste frumusica mea, pe zi ce trece parca se trezeste mai mare:)

Abia astept controlul de 2 luni sa vedem cat a luat in greutate, avand in vedere ca nici noi nu am avut un start prea promitator.

 

Gata, trebuie sa fug sa pregatesc copilul mare de inot.

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma incadrez perfect in banc. :))

Deci, spal separat fara balsam, cu dero de bebei (desi pt noi folosesc dero lichid si as fi putut ft bine sa-l folosesc pe ala) si clatire suplimentara. Calc tot ce prind, initial pe toate partile, acum m-am mai relaxat si calc doar pe dos unde intra in contact cu pielea ei. Avem pana si cos separat de rufe (don't ask [:-)))] ). Cand o pun in patul nostru sau in canapea, ii pun un scutecel de-l ei mai intai.

Cand i-am dat lp am folosit apa plata si racita (noi bem devin de vreo 4 ani). De sterilizat, la fel sterilizez tot ce prind, desi tzitzi nu-i sterila cand o molfaie, dar nah....sa fie piticii pe randul lor [batcap]

La baie i-am fiert apa si racit-o pana i-a cazut buricul, noroc ca i-a cazut in 6 zile dupa ce am venit acasa ca altfel divorta barbata-miu. [soricel]

Noaptea o schimb numai daca e plin scutecul, altfel o las asa sa n-o agit sa-i treaca somnul. O bag la chiuveta s-o spal cam de 2 ori pe zi si musai daca face kk. Cu bepanthen o dau cam de 2 ori maxim 3.

Mai demult va ziceam ca-s maniaca si tipicara cu ordinea si curatenia si imi spuneati ca o sa-mi treaca dupa ce vine bb. Ei bine, dupa cum vedeti, piticii sunt tot la locul lor bine mersi si ma indoiesc ca au de gand sa plece prea curand. Oricum toate nebuniile astea or sa inceteze cand o s-o ia de-a busilea prin casa. Atunci o sa inceapa nebunia spalat de jos de 40 de ori pe zi. Dar sa ajungem acolo [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu:am cos separat,ca nu ar merge sa venim cu haine de la gradina si sa le punem peste bodyuri.Spal separat,calc pe fata,detergent comun,balsam lenor.

Fierb bibe o data pe zi,apa aquatique doar o incalzesc,sudocrem nu=i dau la fiecare scutec.Pana acum nu am avut nici un fel de problema,vedem de acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...