Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

Noi ne-am mutat temporar la Calarasi, la ai mei. Stau la casa si am zis sa mai schimbam peisajul. Azi noapte am ajuns...cu greeeu pentru ca miscoticiul meu nu doarme si el ca orice bebe in masina si deci maraie in scoica...asa ca am fost nevoiti sa oprim ca mie imi era frica sa il iau in brate si sa merg cu el asa afara din scoica.

 

Am vazut ca vb de "obisnuintele"'lui bebe. Al meu e clar "dependent de infasat. Chiar in timp ce va citeam il si adormeam, puneam in patut iar el se tot trezea la fiecare 10 minute. Eiii, l-am luat in brate, infasat asa relaxat, pus in patul mare langa mine, si iata minuneee..doarmeeee..:))) sau o fi ca Eva lui Vicky, de nu doarme in patut decat noaptea....

 

Apropos, de noapte, bebs al meu e lenes mare dupa baita si nu prea mai mananca ca lumea...drept urmare se trezeste la 3 dimineata sa pape...ceea ce acum o saptamana nu facea...

 

Maddie, la multi ani flacaului!

Lyly, sa traiasca bubulina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa fie super la curte, Hellie..la drum lung nici eu nu l-am tinut i brate pe bebs..dar la drumuri scurte prin Buc am facut-o.. tu la cat ii faci baita? Mie mi se pare chiar bine daca ii fac baie la 9 jum si adoarme la 10-10 jum seara sa doarmă pana la 3-4..

 

Al meu e rau de caldura. Aseara a dormit in body cu piciorusele goale și șosete. .si am zis sa il acopar cu un scutec subtire...nu a vrut sub nicio forma. .a dat din picioare pana l-a dat la o parte si apoi s-a liniștit si a dormit dus..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony iau magneB6 in rest nimic ca m-am saturat cate am luat in sarcina.

 

Simcri uneori e mai bine sa nu fii de specialitate ca daca nu sti atatea nici nu te stresezi, dar pe de alta parte bb e norocos cu mami medic si ca le observi din timp si le poti trata. Sper sa nu mai aveti incidente si sa va relaxati si sa va bucurati de botez.

 

Andreea si ce daca plange, mai plang copii nu eu nu am nici o treaba dc plange. Imi vad de ale mele , incerc sa il calmez dar nu mi-e jena.

 

Flafi la ce te referi cu limbajul semnelor?

 

Iris macar ai de unde alege cu parcurile :)))) Data viitoare poate sunteti mai norocosi. N. dormea si daca trageai cu tunul langa ea , domnisorul e tare sensibil de la orice se trezeste, daca trec o bordura cu el tresare.

 

Duduta multa santate sa va faceti bine.

 

Legat de haine eu le spal la copii impreuna dar separat de noi pe progam lung, detergent normal si fara balsam.

Nu sterilizez si nici nu fierb apa. E adevarat bancul lui Vicky la N. eram tare tipicara, sterilizam tot , calcam pe ambele parti hainele, acum relax total.

 

Am reusit sa facem si noi rezervarea pt. botez la un restaurant cu terasa, vreo 30 pers oameni apropiati noua, fara muzicanti, mai simplu. Vrem sa fie ceva relaxat, am comandat bufet suedez le-am spus ca tinuta e casual.

 

 

 

Sent from my iPad

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cand aveti timp sa calcati...

Poti gasi informatii dand cautare dupa baby signing language.

In general se incepe pe la 6-9 luni, dar incerc sa ma obisnuiescun pic. Sunt persoane care au inceput la 3 luni si bb intelegea deja la 6 luni.

La noi nu a prins curentul pt ca le e frica parintilor ca bb nu va mai invata sa vorbeasca, dar rezultatul e opus invata sa vorbeasca mai usor. Iar faptul ca de la 9 luni isi pot comunica nevoile e mai relaxant pt ambele parti.

Nu e complicat, nu e un limbaj ca la adulti, e mai simplu. Laptic - e semnul de muls vacuta de ex. Sau poti inventa propriile semne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup sarbatoritii. Sanatate pustioaicei, Dudutza!

Ma minunez si eu ca aveti timp sa calcati. Nici nu sterilizez. Are copilul burete, perie de biberon, perie de tetina si dero de vase separat de al nostru. Atat am reusit. Spal de fiecare data si fierb daca imi cade pe jos. Sau prima oara cand cumpar. 

Spal, pun balsam ca si pt noi, program de 1 ora, plus clatire suplimentara 23min. 

N-am avut probleme, dar cui am spus, m-a certat ca sa sterilizez bibe.

Nu calc pt ca nu mai am timp. Pisoiul e al 2-lea copil, vrea pe afara, a speriat vecinii ca se urca pe masini si le lasa amprente de prafff!!, vrea in brate, vrea baie, vrea sa stam langa el cand mananca! Si ii intinde copilului labute moi, fara gheare, prafuite, spre disperarea mea. Dar nu-l cert, ca mi-e frica de gelos. Si mai am pisoiul mare, sotul, care a mai incetat cu poftele, dar afara de cumparaturi nu prea ma ajuta. Negociez cateva min pt dus, toaleta. Si ma striga si de acolo cand plange cel mic.

Edit: sotul e primul, pisoiul al 2-lea, copilul al 3-lea. [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am baiat mare: a dormit de la 22.30 pana la 6 fara pauza de masa [pk]

Eu sunt cu bigudiuri in cap de aseara, am fost cu piciul la coafor peste drum, iar acum el motzaie in bouncer (eu una eram terminata fara el) iar eu savurez cafea cu lapte si Galactogil, astept ora 9 sa merg la coafor . Mi-am facut si unghiutele, dush, ma simt aproape ca un om . Tatal fericit doarme de rupe inca.

 

Apropo de bouncer, daca nu il aveam nu puteam sa fac dus ever fara tati acasa. Asa il pun pe bb in pragul usii de la baie sa ma vada si voila!

 

La 11 va fi full house aici, mi-ar mai trebui cate ceva de rontait, dar il trimit pe sot dupa ce revin de la coafor. La 12 e botezul [artif]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony sa aveti o zi frumoasa!

Carmen si la mine cei doi caini, fratioriimai mari ai lui Vladut. Ma gandesc de multe ori la cele cu mai multi copii, daca doi catei si un bb e complicat :). Plus tatal lor, care e perspnaj mai mult absent, dar si cand apare in scena...vorba ta trebuie sa negociez un dus. Acum ma mai ajuta, dar i-a facut o prietena instructaj

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petrecere frumoasa Mony! Sa iasa totul cum va doriti.

Duduta, multa sanatate ! Sa va faceti bine cat mai repede.

V-am mai spus ca va invidiez ca aveti unde pleca din bucurestiul asta poluat. La mine cea mai departe excursie e pana in colentina la curte, in rest toti stam in acelasi cartier. Bine, nici nu suntem multi.

Legat de tatici neimplicati, imi pare rau sa citesc ca exista asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...