Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Buna ! 

Am scris un mesaj si l-am pierdut ,firar !

Vroiam sa-i spun lui Mony si lui Simcri distractie placuta la botez !

Dudutza multa sanatate Andreei ! Sa speram ca o sa scapati de amigdalite!

Sotul meu la primul copil se purta la fel ca si ai vostrii ,mai tarziu mi-a spus ca era gelos pe bebe,pana atunci el a fost in centrul atentie si cand a venit bebe s-a simtit dat la o parte,desii eu faceam eforturi sa-l implic .Nu ma ajutat cu numic la inceput cand Ana era bebelus.Si-a ispasit pedeapsa la Dragos si la Edi ,s-a purtat exemplar ,cum trebuie sa fie un tatic ,sprijinul sotiei.

Vreau sa va intreb cu ce faceti masaj la bebe ,eu am avut un ulei de la Nivea si am observat ca s-a iritat de la el ,in baie pun un ulei de la Aderma dar la masaj nu stiu ce sa iau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

 

Mony, petrecere frumoasa sa aveti!

 

Am instalat si eu bouncerul. A stat cam 10 minute in el. Al meu are abia o luna si o saptamana, pot spera ca mai i colo va sta mai mult in bouncer?! Speeer ca daaaa:)

 

Cat despre soti...al meu e implicat si ma ajuta mult, mai ales psihic. Ce ma supara e ca se enerveaza vizibil cand plange asta mic. Seara, intre 8:30 si 10 cam urla....nu stiu inca de ce...ori colici, ori destresarea de dupa zi...etc. Iar sotul in loc sa fie calm, are impresia ca bebe face dinadins, se enrveaza el si ma enerveaza si pe mine. Dar l-am atentionat si mi-a promis ca se indreapta :)))

 

In rest, noi bine.

 

Eu sterilizez periodic, in rest spal cu detergent de vase, fara buret...agit bine apa fierbinte cu detergentul de vase in biberon, si gata. Clatesc apoi ffff bine cu apa fiarta si apoi cu rece. O data la doua zile sterilizez.

 

Rufe spal separat inca. Detergent comun, fara balsam. Calc inca dar nu stiu cat va mai dura.:)))

 

Simcri, distractie placuta si tie! Sa iasa bine, sa fie Andrei cumintel!

 

Flafi, la tine a vazut sotul ca te descurci cu doi catei, copil, lucrare si dizertTAtie si soacra, si a zis caa e cazul sa se retraga. :)

 

Voi cum mai distrati/ ati distrat bebele de o luna si un pic?! Eu il tin in brate, mai vb cu el, ii cant cateodata si cam atat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte a dormit super bine ,s-a culcat la 21.00 si s-a trezit la 07,mai mult am tras eu de el ca aveam sanii piatra si ma dureau,poate ajungem si noi la performantele voastre Vicky .

Ne-am si cantarit pe cantarul mare si are 5.900 ,mai ramane sa-l masor sa vad cat s-a lungit,ne raman si noua multe haine mici . Mai avem ceva colici din cand in cand ,sper sa scapam de ei definitiv,ziua nici noi nu prea dormim la patut ,doarme mai mult in landou ,dau carutul in  curte si cel mai mult motaie in bouncer .Suzeta nu mai vrea ,e mai bine cu tzitzi in gura.

Rufe i-am spalat separat ,am avut un det ecologic dar s-a terminat de acum inainte spal cu det. pe care-l folosesc pt noi ,nu calc ca nu am timp.

Hellie mersi ! Am avut un lapte de corp de la sanosan pe care-l foloseam la copii si cu care-l ungeam la masaj si l-am terminat,insa vreau altceva pt el ca e inca sensibil la piele si are pielicica un pic cam uscata ,cred ca seamana cu mine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, pai daca are pielea uscata, eu zic ca se merita ulei, Vio. Al meu are pielea ok, zic eu...daca ar fi fost uscata, cred ca bagam si eu ulei, macar periodic :)

 

Acum l-am adormit si eu si l-am pus in landou afara in curte...sa vedem cat va dura minunea:)))

Al meu ziua prefera in brate sau in pat cu mine...de aia sunt curioasa cat va sta in landou.

 

Fetele care beti galactogil, cat beti pe zi?! Adica cate linguri/lingurite?!

Eu cam trei linguri pe zi si il dizolv in ceai de la Fares de stimulare a lactatiei. Eu tot spera ca bebs ma suge bine si eficient, ca la cate stimulante din astea iau, ar trebui sa am rauri-rauri de lapte. Vad eu la cantarul de joia viitoare ce face bebs :)))

Eu nici tampoane de sani nu folosesc. Doar dimineata, dupa 4-5 ore in care nu suge imi curg sanii, in rest, no way!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri...mony..sa iasa perfect azi!! Abia aștept povesti noi cu micutii (viitori) crestini:) va pup si distracție placuta azi!

 

Flafi..carmen.. din cate imi dau seama. .e ca si cum ati avea mai multi copii:)

 

Astazi e ziua sotului..o sa mergem la o cafeluta..apoi la terasa cu niște prieteni. .acum el e cu carutul pe afara ca sa ma pot vopsi eu..si aseara a stat cu al mic ca sa pot merge la epilat sinpensat..avem noroc de copil cuminte..ca altfel nu stiu daca ar sta asa mult:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddie, la multi ani sotului si distractie placuta!

Si daaa, din ce povestesti, chiar ai un bebs cuminte foc. Si al nostru este, doar ca nu sta in carut, bouncer etc :))) Si suge putin si rar :))) altfel, e baiat de treaba :)))

 

P.s.Maddie, schimba semnatura :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie..va dormi sigur in curte . Sau isi va roti ochișorii peste tot. Al meu asa facea:)

Sa stii ca nici mie nu imi curg sanii..doar cand suge el dintr-un san, curge celalalt..in rest pauza..eu nici sani tari nu am..par asa urati si lasati:(( dar vad tot timpul ca bebe are ce trage aseara mi-a terminat pt prima data un san:)

 

Vio..fekicitari..ce bine crescut Edy..Andrei are 4450 acum..crema eu folosesc tot avene pediatril lapte de corp..sunt mulțumita si nu mI are piele uscata Andrei..l-am mai dat undecera mai rau cu galbenele si a fost ff bine...

 

Am uitat sa va zic ca are si Andrei jiste cosulete..vad ca sunt pe duca..dar asa tare ma enerveaza..sunt exact in barba:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddie, si sanii mei la fel sunt...cam moi si lasati :)

Doar dimineata devreme sunt mai tari, mAi greoi asa.

Eu am zis ca daca dupa ce termin cu alaptare nu isi revin sanii, ma duc si imi fac un lifting. Nu marire, ca nu e nevoie, dar un lifting cred ca o sa fie binevenit. Asta pe la anul incolo...i-am zis deja sotului, ca asta vreau sa fie cadoul meu de la el la anul. Si asa ziua mea e in august, deci perfect...:))) numai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...