Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen, renunta la pepene cateva zile, apoi mananca si urmareste-i reactia, ca sa stii daca el e de vina sau nu.

Eu azi pe la 4 am mancat salata de castraveti. Sa vad daca protesteaza mandra sau nu. Am mai rontait cate o bucatica, dar asa mult n-am avut curaj sa bag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragelor.

 

Pfiu...ce week-end am avut: sambata ne-a trezit strumful la 5 cu chef de vorba, bineinteles. Buun, am stat noi se vorba, ne-am alintat si pe la 10 intentionam sa-l ducem la mama ca sa ne pregatim si noi de nunta verisoarei (sotul trebuia sa-si ia camasa, vroiam sa dormim si noi un pic, o polenizare ceva :D, dusulet si altele). Fiind vorba de ruda apropiata ne-au chemat la ei pe la 2, fiindca biserica era la 4 si sa fim si noi cand imbraca mireasa, ma rog.... Chestia era ca a trebuit sa mergem la tara, undeva aproape de Slanic Prahova, ca acolo au ei casa. Ei, si de dimineata cand am vazut ca nu e chip de somn, am luat copilul si pe la 7 jumate hai la mama. Tocmai bine ca a adormit in masina. :) L-am lasat, cu un bagaj de parca statea o luna si am plecat la cumparaturi. Deci nu stiu ce-am facut, ce ne-am invartit, dar am ajuns acasa pe la 12:30 ca nu am mai avut timp sa facem mare lucru din ce ne propusesem.

Ca sa scurtez, am ajuns intr-un final pe la 2, am fost la biserica, apoi a trebuit sa ne intoarcem acasa, sa ne schimbam, ca petrecerea s-a tinut in bucuresti. A fost tare obositor pt noi, avand in vedere ca eram nedormiti si vai de capul nostru. :) Oricum, am plecat pe la 3 jumate de acolo, am ajuns acasa pe la 4:30, ne-am spalat si am bagat somn pana la 11. Ooo... demult n-am mai dormit noi atatea pre legate. :))

Apoi, pe la 1 jumate am recuperat copilul si ne-am dus iar la tara, la ciorba de potroace si am stat pana la 9 aproape. Bebe a fost taaaare cumintel, a dormit in maruspiu la mami si n-a plans decat de foame.

Acum suntem acasa si bebe tot doarme. Credeam ca pe la 10 se trezeste sa-i facem baie, dar s-a pus taica-su langa el si dorm amandoi. :)) As sari peste baie ca se face cam tarziu... nici nu stiu, ca nici ieri nu i-am facut (deh, daca a stat la mama). Sa vedem cand s-o trezi.

 

Iar m-am lungit ca o zi de post. Somn usor. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa, sa zic si eu legat de prima polenizare dupa muuulte luni: la fel si la mine, parca imi pusese cineva un dop acolo. :))

La controlul de 6 sapt dr-ita mi-a dat niste ovule speciale pt lubrifiere (nu mai stiu cum le cheama), dar nu prea si-au facut treaba. Bine, erau 10 si nici nu le-am pus seara de seara, am mai uitat (si pe ultimul nici nu l-am mai pus, l-am aruncat). Eu mi-am pus ovule si pt streptococ si, sincera sa fiu, ma cam saturasem de procedeul introducerii. :)) Oricum, acum e mai bine. Desi, vb lui Carmen, de multe ori sunt asa obosita ca nu vreau decat sa dorm. :)

Mai fetelor, copilul meu nu da niciun semn de trezire. Nici macar nu sunt in dormitor, s-au inghesuit amandoi pe canapea. Cred ca ma duc si eu in pat si cand s-o trezi il schimb de pampersi, ii dau papa si somn. Fara baie si azi, ca n-o fi foc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, Simcri sa va traiasca micii crestini.

 

Legat de alaptat , daca sunt necunoscuti nu am nici o treaba dar daca sunt prieteni nu pit nici cum. Eu am sanii mari si mi se pare asa caraghios, chiar ma simt uneori ca o vacuta. Voi cum va acoperiti sa nu se vada cand alaptati, nu il acoperiti automat si pe bebe, nu il deranjeaza?

 

Noi sambata am fost la piscina, N. a fost super incantata, pt ea am fost de fapt, noi ne-am relaxat, eu am stat pe sezlong si mai mult am alaptat dar bebe a fost cuminte. Seara insa saracul s-a descarcat de agitatia de peste zi si a tras un plans sanatos, scurt dar intens asa ca azi am luat o pauza si am stat mai mult pe acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

 

Mony, Simcri, felicitari pt micii crestini. Aseara am uitat sa va urez. [flor]

 

A dormit puiul meu pana la 1 (si ultima masa a fost la 19:30).:)) Va dati seama ca nu i-am mai facut baie. Dar apoi nu a mai dormit asa bine, isi cam facuse somnul. Azi s-a trezit pe la 6 si acum a adormit, asa ca ma pun si eu langa el si daca am noroc poate doarme vreo 3 ore.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Mony si Simcri, sa va traiasca micutii crestini!

Flafi, la multi ani lui Vladimir pentru ieri!

Maddie, in legatura cu polenizarea, e normal sa fie asa la inceput, va fi mai bine data viitoare :)

De cand am inceput monitorizarea greutatii Mirunei, e totul mai bine. Cam dupa fiecare alaptat, doarme, nu mai e asa agitata, se vede ca e satula (papa cam 140 ml/pe masa in medie pe zi). Nu se mai trezeste de 2 ori in timpul noptii, de obicei doarme de la 11 pana la 5 si am ajuns la 5 kg nemancata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...