Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Raluca ms.

Super cate ore doarme Miruna.

Vladut a dormit 21-12', apoi 1- 4.30... Si de atunci e treaz .

 

 

Noi avem o situatie mai moale, poate v-ati confruntat vreuna cu situatie de genul. E asa cam de saptamana trecuta. Cam are diaree, fara alt simptom. Face 1-2 normal, apoi pe seara cativa mai lichizi. I-am dat hidrasec si un probiotic. In rest fara febra (36,8 rectal), papa normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata...

 

Off..e bine sa citesc ca nu sunt singura care a avut dificultăți la polenizat...am mers la farmacie si am luat gel...o sa incercam iar si de data asta sper sa fie ok:) si eu ma simt obosita. .dar cum zice carmen..mi-e asa dor de un orgasm:)

 

Andreea..dar a dormit puiul, nu gluma..

 

Carmen..cum stai cu pregatirile pt botez?

 

Mony, cum a iesit petrecerea?

 

Hellie, cum e in deplasare? Ce mai face Vladi?:) e un frumos. .seamana cu tine:) cred ca doar bebs al meu are niste trăsături asa amestecate de nu seamana cu noi deloc:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Flafi, din cate stiu, daca e alaptat e normal sa faca mai moale si de la lapte praf sa faca mai rar si mai tare.

 

Duminica avem si noi botezul, nu stiu cum o sa ne descurcam, dar sper sa supravietuim :))

 

Am reusit sa scapam de biberoanele de la Nuk, in sfarsit. Ma saturasem de tetinele lor care curg,plus ca erau din sticla, deci greleeee. Acum au putere sa suga bine din Avent, tetina nr 2. Papa mai bine si nu mai trag atat de mult aer. Am ramas cu tetinele 1 neutilizate.

 

Aseara aveau 3900gr, au crescut puii :) mi se par cam nefericiti. Plang, plang, plang si iar plang. Mikael cel putin nu e multumit niciodata. Gabriel ne sperie ca isi ia punct fix in bec si suge din suzeta si mi se rupe sufletul ca e cuminte si nu ma pot juca cu el il las singur ca sa stau cu fracsu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Ce discutii "palpitante" despre polenizari .mmmmm....

Eu maine am control de 6 saptamani si deci venim in Bucuresti. Dar oricum si daca ne da liber la polenizare, tot va fi dificil deoarece polenizatorul meu cred ca pleaca intr-o delegatie prin Belgia vreo saptamana asaaaa...ehhhh. Oricum, i-am spus ca sa se pregateasca intens cand se va intoarce...pt. ca noi din martie-aprilie n-am mai polenizat...deci situatia e secetoasa rau de tot. Dar raaaau nu asa :))))

 

Maddie, e bine in deplasare...chiar bine. Vladimir doarme de rupe afara...adica doarme legat asta vreau sa spun..cate 2-3 ore. Daaaa, asa zice toata lumea, ca seamana cu mine :)))) hihihi, si eu ce ma mai mandresc:)))) are mama un baiat:). Multumim de aprecieri!

Mie una mi se pare ca al meu seamana binisor cu Andrei al tau...cel putin in pozele pe care le-am vazut pana acum :)

 

Flafi, eu situatii lichide nu am avut. N-as stii sa tee ajut:) Vladi in continuare face la 2-3zile:) Cred ca vrea sa facem economie la pampers:)

 

Fetelor, referitor la mancaruri, sa stiti ca eu nu m-am abtinut de la nimic, cu exceptia ffasolei. In rest, pepene am mancat cate o felie, rosii in salata, etc. Dar chiar asa...care e explicatia cu pepenele rosu?! Ca doar e 80 %apa si nici nu are aasa un gust sau o aroma puternica...mai puternic mi se pare cel galben. In fine, eu am mancat si asa si asa...n-am observat nicio schimbare la Vladi. Ce n-am mancat inca dar am o pofta nebuna, e porumb fiert. De asta mi-e cam frica pentru ca imi face si mie rau...dar e buuun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie...eu nici nu am facut 6 sapt dar nu am mai avut rabdare:) daca stiam eu ca e mai dificil cu alăptatul luam gel de la inceput..eram si eu fericita acum:) tot de prin martie am renunțat si joi la polenizat..incepuse sa apara putina burtica si nu a mai avut curaj al meu:)

E ff bine ca sta asa cuminte afara..si al meu la fel a facut..a fost parfum:) si mie ni se pare ca seamănă bebeii.. dar al meu cand e treaz face o mutra de chinezoi cand incearca sa isi tina capul..:)) oricum, nubam doua poze in care sa semene:))

 

Flafi..nici eu nu am avut situații mai lichide. .nu stiu ce sa zic...

 

Ralu..ce bine ca a luat bine Miruna..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa..si am mancat si eu aseara niste pepene rosu..cam o felie. .fff bun...ma asteptam la dureri de burtica la el..dar a fost ok..azi mananc 2 felii sa vad daca e ceva..am inteles ca e bun pt gustul laptelui si ca stimuleaza lactatia..far nu stiu de ce e contraindicat..

 

De sapt viitoare o sa mănânc și roșii:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory eu cand ma acopar am ori un pareo ori un scutecel de al.lui bebe la inceput ma acopeream cu tot cu bebe nu protesta ( aveam.de acoperit nu doar sanul ci si una bucata burta mareee) apoi acopar doar bebe si burta si trag bluzita pana aproape nasul lui bebe :)

 

andrea ce frumos :)

 

raluca felicitari pt printesica papacioasa ma bucur ca totul este ok :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hellie ma bucur ca este tare bine in deplasare

 

madd eu am mancat si rosii si castraveti din prima zi si pap nu pot sa zic ca am obs ceva ciudat la bebe :)

 

noi suntem bine .. azi :D noi avem cred ca o zi buna una rea :D ieri fu aia proasta :D bebe plangacios l-au sup basinicile, nu a dormit ... nici la san nu statea ( normal ca m-am speriat ca nu mai vrea titi :(( ) dar azi e ziua buna :) cunintel a adormit afara la titi si apoi l-am pus in carucior si ne-am mai pkimbat am venit sus si am apucat sa strang si haine si sa-i si calc :)

 

se vede ca baietel creste incepe sa stea in leaga (dc este papat si necolicios ) numai ca nah vad ca ae obisnuieste sa adoarma sugand si nu accepta suzeta 100% (am luat unele de la nuk si au mai mukt succes decat avent ) si si in casa nu dormim singurel deloc nicaieri :( decat 10 minute maxim dar perseveram :) am comandat paturica de infasat :)

 

cam asa despre noi

 

o zi frumoasa dragelor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiutza, eu am mesajul in sent. Mai trimit o data. [flor]

Am descoperit cum sa-l adorm pe bebe. El de la 11 noaptea la 2 cel mai devreme, nu doarme. A mancat vreo 200ml, l-am schimbat, ragait bine, atipit pe umar, apoi am impartit perna cu el pt cateva min. Adoarme ca ma simte aproape, apoi il pun in landou. Altfel, ne apuca si 3. Iar in brate nu sunt in stare sa-l tin la ora aceea.

Eu am patit cu pepene galben. La cel rosu nu a plans. Ce ziceti, ca e contraindicat? Am sa citesc si eu.Am mancat si mult, mi-era o poftaa! Ieri am avut eu ceva, am poftit si dulce, inghetata, prajitura cu frisca, ciocolata.. Dar m-am oprit la pepene. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...