Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gasit pm Carmen, sper ca am trimis cui trebuie cererea de prietenie.

 

Mie mi-e frica sa mananc pepene. De fapt, de cand a aparut pupaza n-am mancat decat banane sau nectarine. Una pe zi. Am mai bagat niste compot productie vara trecuta, dar s-a terminat asa ca am cumparat ananas la cutie. O sa incerc maine, sa vedem daca ii place. Rosii am inceput cu o felie pe zi, am vazut ca merge, am ajuns pana la 1/2 mancata seara cu branza si altele. E un chin pentru mine sa nu mananc fructe si salate, dar ce nu facem pentru omuletii astia mici.

 

A, si mai e chin cu cola.....mai ales ca e vara acum, parca unde intorc privirea vad pe cineva tinand in mana o sticla aburinda de cola/pepsi. Parca e un facut.

 

Si la porumb fiert salivez in fiecare seara in parc, ca e o toneta care vinde. Hellie, nu esti singura. Dar nici eu n-am curaj sa gust.

 

Ralu, legat de sac de infasat, noi am comandat asta http://www.bebermd.ro/sistem-de-infasat-swaddle-me-by-summer.html

si am cerut pentru nou nascut, insa a fost mult prea mare. Momentan inca merge in scutece de finet ca la spital. Chiar zilele trecute am zis sa incercam din nou sacul, sa nu ne trezim ca-i ramane mic.

 

Ma apuc de calcat ca am un maldar si pupaza doarme. Plus ca astia au anuntat canicula zilele viitoare. Abia o asteptam [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de chestii moi, Flafi, al meu face minim 4 scaune pe zi in mod normal si e suparat daca face mai putine. A avut o data 7 scaune, dupa ce am mancat eu legume printre care si mazare, fasole verde, porumb. Acum cu fructe, nectarine si pepene, face moale, abundent. Nu i-am dat nmic pana acum. Si ia in greutate, asa ca nu ma stresez.

Poti sa-i dai smecta, hidrasec, daca sunt multe scaune exista saruri de rehidratare. Dar vezi daca e intr-adevar diaree.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu nu va inteleg deloc de ce va chinuiti cu regimuri absurde. Eu nu cred de loc ca legumele/fructele fac colici. Nu e logic. Cum naiba sa fermenteze rosia mancata de voi in burta lu bb? Rosia aia e metabolizata de voi, si apoi trece ce trece in lapte. Dar ala care trece sa dea colici la bb .... Cu dulcele mi se pare ca tine : prea mult dulce, face laptele dulce si ala poate sa dea colici. Dar trebuie sa fie mult.

Dar, daca pe voi va face mai fericite ....

 

Noi am fost ieri la lac, si i-am facut si ei botezul :)). Nu i-a placut f, f, dar a fost ok. Finutza de 6 luni a fost la epstele in apa. Avea un colac si i-a placut f mult.

 

Azi e f cald, asa ca deocamdata stam in casa. Mai pe seara facem o tura in parc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, cine zicea ca sunt fericita ca ma abtin de la ce-mi place? Eram de aceeasi parere cu tine, ca ce legatura are ce halesc eu cu laptele, insa cand am mancat vinete cu ceapa a varsat si a urlat o dupa-amiaza intreaga. Apoi am incercat vinetele cu maioneaza si alea-s ok. In alta zi am mancat pate de ficat, la fel nu i-a placut. Deci ceva-ceva adevar pare sa fie.

De 3 saptamani am rugat-o pe mama sa nu-mi mai acreasca ciorba cu bors ci cu lamaie. Difera gustul, dar pot sa zic ca noi am scapat de colici. Ori picaturile, ori dieta mea, ori faptul ca a mai crescut, treaba e ca suntem mult mai bine.

Vroiam sa va intreb, cam pana cand trebuie sa ne chinuim cu ragaitul asta? Nu de alta, dar si pupezei ii place sa adoarma la san si cand o ragai evident se trezeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...