Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Da, m-am interesat eu. Duci  copilul in ce consideri, dar frumos imbracat, ca de, il duci la biserica, si il imbraca nasa in hainute noi de botez dupa.

Am inca discutii cu localul. Imi vine sa iau parintii si cele 3 prietene bune pe care le am la biserica si sa nu mai fac petrecere! Atatea discutii! Soacra-mea ca nu se poate sa nu vina si cutare-cutare, mama ar chema tot familionul, o ramurica probabil se va supara pe noi ca nu le dam un imprumut, deci sa vedem cine ramane.. Si ma tem ca fac contract pe 30persoane la restaurant si imi vin 10-20. Ca restul se supara. Mama ma seaca sa nu comand pentru ea ca nu vine la restaurant.. Ar vrea sa stea acasa cu bebe, dar normal ca il iau cu noi la petrecere. Iar sotului ii e rusine sa schimb copilul in public! Sa mai si alaptez nici nu se gandeste! Sa bag pompa sa uruie mulgatoarea pe acolo e exclus. Asa ca am o PROBLEMA. Ma bucur ca nasii par normali. Eu i-am ales. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am avut si noi cu pepenele galben ceva probleme dar insistam sotul zice sa mananc sa se obisnuiasca cu toate fructele. Am mancat junate de porumb fiert nu am avut reactii . Ciocolata am bagat la greu si nimic mi am luat cafea decofeinizata si mi place mult dar parca a fost agitata in ziua in care am baut... si eu zic ca Vicki ca nu prea influenteaza ce papam noi colicii dar na sa fim cu inima impacata ne mai abtinem de la cate ceva n am baut cola dar am rupt ursus cooler cu sau fara alcool
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aham, mersic de raspunsuri. Asa ma gandeam si eu ca trebuie, dar am zis sa intreb.

Noi nu tinem obiceiurile, la nunta nu am avut nicio traditie, asta daca nu se pune dansul de inceput, care si ala a fost salsa nicidecum vals. N-am avut probleme cu nasii, nici ei nu erau cu d-astea. Insa pt botez avem alti nasi si am zis sa stiu una-alta inainte sa discutam cu ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prajitura cu caise.....miam.....miam

De cand am nascut am deschis aragazul doar sa fac ceai. Si a mai facut hazbantul 2 omlete si un piept de pui la teflon.

Imi place sa fac prajituri, dar uite ca am renuntat la asta acum. In rest nu ma omor cu gatitul, asa ca ma rasfat acum cat imi gateste mama. Din pacate n-o sa dureze la nesfarsit. :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Nici eu nu tin regim, totusi acum vreo 2 zile a urlat ff tare si mancasem prune, vreo 5...in rest nu am avut probleme.

Pepene rosu mananc tone:)

 

De alaptat o fac prin parc pt ca nu am incotro. Daca la primul o zbugheam acasa cand era cazul si n-am alaptat niciodata pe afara acum nu mai am cum sa fac asta cu amandoi dupa mine.

Asa ca ma asez pe o banca mai retrasa si tin cont mereu sa am bluze mai decoltate ca sa nu fiu nevoita sa le ridic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe..botez...carmen..la noi e cu invitati mulți. .la fel..si soacra si mama au inceput cu nunse poate sa nu vina cutare-cutare..dar cu mulsul/alaptatul pt tine e greu..

Cum sunt olteanca..la noi o sa ia moasa haine de dus si nasa de dupa botez..nu vreau costum de botez. .vreau ceva usor..frumos..dar de vara..nu mi-a placut niciun costum din ce am vazut..

 

Fetelor..bebs nu a avut colici..dar nici nu plange decat de foame..asa ca mi-e usor sa imi dau seama daca il deranjeaza ce mănânc sau nu..la pepene rosu mancat aseara putin ( dar oricum nu am mâncat si altceva aseara) nu a comentat. .la caise nu .mancam cam 10 pe zi..la nectarine a fost ff agitat..la lamaie la fel ( si ce as fi băut apa cu lamaie:( ) trebuie sa fie o legătură. ..

 

Andreea.si eu ajung la 7 la medlife la spital. .programarea lt a doua luna. .merg la budiga raluca..poate ne întâlnim:) sper din suflet sa fie totul bine cu bebi. Tin pumnii..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la 7 ma duc la Medlife cu bebe, la un chirurg pediatric fiindca i-a coborat hernia pana in coite, e f umflata si mi-e teama de ce e mai rau. :( Tineti-ne pumnii. Pupici

.

Nu vreau sa te sperii dar nepotelul meu a avut asa in ambele parti si a trebiit operat cand a mai crescut acume bine sanatos are 13 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...