Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Fetelor, multumesc pentru urari, sunteti niste dragute!

 

Fu bine tot , dar a plans Edy de am transpirat toata. A stat ce a stat cuminte, dar a luat un blitz si s-a speriat si nu a mai fost chip sa il oprim din plans.

La party in schimb a dormit intruna plimbat de bunici, l-am trezit la 16 si la 20 sa pape si sa isi vada tortul si sa ii urseasca ursitoarele.

 

Am pus cateva poze primite de la prieteni pe fb pana vin cele oficiale.

 

Andreea , multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am venit de la al doilea control gratuit de la medlife. .am fost la bidiga Raluca. .a fost ok..nu prea pot sa zic mare lucru pt ca bebs chiar e ok..asa ca doar l-a masurat..are 54-55 .i-a fost greu sa il faca sa stea nemișcat:)) si 4500 gr..a zis ca e ff vioi:) nu a stat deloc..a gangurit si s-a miscat continuu:)) cum am iesit din cabinet a adormit:)

 

Ne-am întâlnit si cu bebe Andrei si cu Andreea:) e mare si frumos:)

Andreea..astept vesti..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Am vrut sa va scriu de ieri dar m am luat cu altele si a ramas in aer mesajul.

 

Andreea, tinem pumnii sa fie bine!

 

Am avut si noi ieri botezul, s a dovedit ca 30 de persoane sunt egale cu 100 la capitolul oboseala, trebuie sa vorbesti, socializezi cand tot ceea ce vrei este sa stai sa linistesti copilul. Da, la noi a fost agitatie mare, nu a dormit deloc, a fost maraita desi de obicei este foarte cumintica. Nu stiu ce sa zic, pe mine nu ma incanta evenimentele de genul asta. Data viitoare mergem doar la biserica si atat

 

Ca sa ne revenim, am venit la munte, acum ca e botezata putem pleca de acasa:d. E prima iesire in trei, e cu totul altfel, eu stau in camera si alaptez si sotul se lupta cu o sticla de vin alb. Sper sa ma alatur si eu, pustoaica e destul de obosita, a trebuit sa invete drumul buc- sinaia. Si acum am vazut ca pe prima pagina nu are nume, e Ruxandra. Acum mi am dat seama ca nu vi l-am spus, fara legatura cu superstitia apropo de botez..

 

Va pup pe toate si pe toti,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de incurajari. [flor]

 

Carmen 1985, nu ma sperii, stai linistita. :) Nu ne-a garantat nimeni ca o sa scape de operatie, dar incercam sa o amanam cat mai mult, ca e cam micut.

 

Carmen 3, multumesc [flo], dar nu am luat-o pe autostrada. :) Ne place pe DN. :))

 

Daaa, ne-am intalnit cu Maddie si bebe Andrei. :) Era asa cuminte si dulce foc. :) Apropo Maddie, n-am facut poza. :D

 

Asa... sa va spun cum fuse: dupa ce toata ziua, aproape, a avut hernia iesita, cand am ajuns la dr ii intrase singurica la loc. :) Oricum, dr a stiut despre ce e vb si ne-a aratat cum sa facem o "chestie" din pansament sau finet cu care sa-l strangem astfel incat sa stea apasata pe orificiul prin care iese hernia. A zis ca atata timp cat intra la loc, e ok si a ramas sa ne mai vedem peste vreo 2 luni. Am plecat mai linistita, ca altceva nu prea am ce face. Oricum nenorocirea aia ii iese cand plange sau cand se screme, asa ca nu prea pot controla asta.

 

Acum am facut baita, am mancat si doarme puiul. Ma duc si eu la nani, ca am avut niste emotii azi.... :)

 

Va pup. Noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Andreea, multa sanatate puiului!

Fetelor, sa va traiasca micii crestini! Noi suntem din neamul "lasa-ma sa te las", asa ca pana acum nici restaurant n-am cautat. De fapt, asta-i treaba taticului, dar in fine!

 

Aseara am facut vaccinul de 2 luni. A masurat-o d-na doctor si are 60 cm si cantarea 5500g nemancata si dezbracata. A plans saracuta cand a intepat-o de mi s-a rupt sufletul. Nu i-am mai auzit plansul acela de durere. Era si suparata ca ii venise somn, nu a putut sa adoarma singura si eu nu am mai culcat-o, caci stiam ca trebuie sa mergem la vaccin. Of!

Dupa vaccin i-a crescut putin temperatura. Avea 37,2 pe termometru si o simteam la mana mai incinsa decat de obicei. I-am bagat un supozitor cu paracetamol pt sugari si intr-o ora cand am verificat-o ii scazuse temperatura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea..ma bucur ca e ok si ca te-ai liniștit. .da:( nu am facut poza..ori trebuia sa intru eu. Ori tu in cabinet:( sper sa mai avem ocazia. .

 

Criu..felicitări pentru micuța creștină..o sa se invete sigur cu drumul. .cum al nostru tre sa se invete cu buc gorj:))

 

Lily..felicitări pentru măsurători. .creste fata:) off..e greu cand ii auzi plângând. .bine ca nu a facut febră mai mare si ca i-a scazut cu supozitorul pus..sper sa gasiti local pt botez..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, felicitari pentru micii crestini sa creasca mari sanatosi si voiosi

Andreea bine ca te-ai mai linistit cu bebe

Noi bifam o noapte bunicica,dupa ce noaptea trecuta de la masa de 3 n-a mai vrut sa doarma si nici mancare nu i- trebuit pana la 2 dupa-masa ca m-au apucat isteriile,remediul a fost socrela care i-a descantat,eu nu prea cred in asta dar bine ca a functionat ceva ca iar o luam pe aratura:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...