Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iulia..am ramas datoare o întâlnire. ..pe unde te gasim seara? :) am crezut ca ati plecat deja in babymoon:) ce repede a crescut ingrid..felicitări. ..a si fost maricica..i-a placut in burtica tare mult se pare:)

 

Emilia..eu cand am usturimi pun lm si las sa se usuce..ma ajuta..dar nu e asa rau la mine asa ca nu știu ce sa zic. .imi pare rau ca nu dormi mai mult:(

 

Mony.. super draguta la botez. Bebe Edy mare si frumos:*

 

Andreea..esti tare. Ai vointa cu sportul..eu inca nu am voie la 5 sapt...si am înțeles ca nici tratamente corporale nu am voie dacă alaptez. .:( s-a dus planul meu:( oricum. Arati ff bine dupa nastere:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, sa ai spor la miscare! [:)]

 

[:)] Eu am fost de 3 ori sapt trecuta si m-am simtit foarte bine. Am facut febra musculara regulamentara, dar mi-a trecut repede. Dupa 11 luni de repaus, mi se atrofiasera muschii. Oricum, a fost primul contact cu sala. Nu am fost deloc inainte de sarcina, dar e ok. Sunt multumita. Poate reusesc sa alung kg acumulate si sa mai diminuez celulita. [fri]

 

Puiul meu doarme de rupe de cateva zile. [bib] S-a culcat la 22, s-a trezit in jur de 4 si 7 pentru papica, apoi a dormit pana la 11.20. [fal] Mai sa nu o scot afara. Pana la urma, am iesit pe o banca la umbra. A motzait si acolo putin. Acum iar doarme de pe la 3 si o astept cu papica de la ora 5.

Incerc sa ma bucur cat dureaza, caci am invatat ca bebeii isi schimba des obiceiurile. [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, taman bine ca mi-ai adus aminte ieri de saculetul de infasat, azi la pranz a dormit 3 ore in el. E mult mai simplu decat s-o bag in scutec, mai ales noaptea cand am ochii crapati de somn.

Emily, incearca si tu saculetii de infasat pentru somnic. Ai de pierdut doar banutii, in caz ca nu merge. La noi asta a fost secretul unui somn mai lung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am si eu o problema ca tot vorbeati de mers la sala cand stau intinsa pe.o parte sa alaptez cand termin abia ma pot misca am niste dureri inghinale de bazin nu stiu de unde mi se taie respiratia cand ma misc. O fi de la atata timp de lipsa de miscare? Inainte mergeam la kangoo jumps ce bine mai era! Cat timp dupa operatie trebuie sa asteptam oare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor..ma faceti sa merg si eu la sala:) sa vad de cand imi da unda verde dr si gata..si-asa colegii abia ma asteapta:))

 

Andreea..si eu mai am cam 6-7 kg pana la greutatea de dinainte..dar eu vreau sa dau 10:) as fi vrut pana la botez sa mai dau jos 4-5...nu stiu daca reusesc:(

 

Vreau sa imi cumpăr de la ardes crema anticelu..am vazut ca se folosește in saloane. Voi ati folosit ceva de la ei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfff ce calduri, m-am dezobisnuit complet :) nu e de mirare ca si bebe e bulversat, noi suntem invatati cu frigul.

In alta oridine de idei ne pregatim sa mergem la mare sper sa nu avem surprize  

Fluturash cu dehiscenta aia pana ajungi la control sa te lamuresti baga niste gimnastica pentru intarirea muschilor abdominali cu genunchii pe burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Observ o mare mobilizare la sport! Bravo feteloor! Va sustin de pe margine :)

Am fost si eu la controlul de 6 saptamani. Totul bine, liber la polenizari...doar ca dupa cum spuneam pleaca polenizatorul :))) ehhhh, asta este.

 

Am fost si cu tzuschi cel mic la ecografie de sold. Totul bine si la el. A fost extraordinar de cuminteeee, a dormit practic la ecografie...iar eu ma inarmasem cu multa rabdare ca ma si gnadeam cum se va zbate el pe masa de ecografie.

 

Andreea, ma bucur ca sunteti ok pentru moment.

 

Maddie, e bun Ardes. Chiar buuun. Recomand.

 

Nici nu mai stiu ce am citit...

 

Simcri, si inca astea nu sunt calduri....sa veZi cum e cand sunt 3 Zile la rand peste 37 de grade si se incing peretii si nu ai unde sa te ascunzi efectiv...in fineee.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...