Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Buna, fetelor!

 

Azi am fost la vaccinul de 2 luni si totul a fost ok...deocamdata. Are 58.5 cm si 6.3 kg (nascuta 51 cm si 3.4 kg).

Si noi o sa facem doar schema obligatorie.

Polenizarea o exersam, dar pana acum n-am avut orgasm. Oi fi eu defecta?

kg am multe de dat jos ca eu nealaptand mi-am facut de cap cu dulciurile si mai aveam ceva de dat jos si dinainte de sarcina.

cam atat.

 

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andreea , eu merg mai nou la doc Herescu Mihaela, cu recomandare de la medicul meu de fam care imi e prietena. E foarte ok si e in clinica din Baneasa. Eu platesc de fiecare data, nu am abonament. Pana acum am mers la Regina Maria dar m au enervat aia de la programari ca eu vroiam la Mihaela Sheiner si ei imi recomandau alti medici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!  [flo2]

 

Cea mai tare faza p;e ziua de azi ... Dupa 3 ore in care nu a vrut decat la tzitzi, adoarme si goanga mea ... Astept vreo 15 min sa fiu sigura si ma pregatesc sa ma bag la dus, ca nu mai merge ...  numai bine ce ma dezbrac si dau sa intru in cada ca aud: UEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! Si ies asa cu prosopul pe mine si acum stau tot asa, doar doar adoarme in brate si apuc sa fac mult ravnitul dus  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram disperata la început..si puțin acum:) l-am lasat pe pat sa doarma si am intrat la dus. Usa deschisa sa il aud..numai bine ca eram sapunita cand mi-am dat seama ca regurgita putwrbic si dadea sa se inece..nu va zic cum am sarit..asa cum eram:)) a fost la timp..am udat tot pt ca nici prosop nu luasem:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru aprecieri si complimente!

 

Eu sunt cam trista din cauza kilogramelor, nu am dat jos nimic de cand sunt acasa. La nastere am scapat de 10 kg si m-am externat cu +8 pe care inca le am ( am acumulat 18 in timpul sarcinii).Mi-e ciuda ca nu am unda verde la abdomene, astept macar sa am 3 luni, dar nu e doar burta cu probleme: fatza, picioarele...

 

Imi vine sa imi bag o unghie in gat,eu am un abonament la un super spa in Tg-Mures platit de angajator si nu am mai fost din 1 ian 2012! Acum cu bb nici atat nu stiu cand o sa merg! Doar daca il conving pe tata sa mergem toti trei.Tocmai l-am intrebat si mi-a dat reject! :(

 

Vestea buna e ca am gasit o bona cu recomandari super ok de la cunostinte vechi, si mi-a placut si mie de ea. Asa ca macar stresul asta l-am eliminat!

 

Voi care va reapucati de soprt ce faceti cu bebeii? Lili la tine am priceput ca il plimba tati.

 

Doarme ursuletul meu de rupe! Nu a mai dormit mai tarziu de 6 nu stiu de cand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, noi am fost plimbareti, pe la mall, pe-aproape. Am schimbat puiul de 2  ori, i-am dat sa manance vreo 200ml laptic, a dormit in rest. Mai mult eu ies de fapt la plimbare, ca el doarme. Caut rochie pt botez. La peste 70kg cat am acum, sa tot caut. Plus burtica de acoperit. Aveti vreun pont?

Am vaccinat ieri puiul mic, infanrix hexa obligatoriu si gratuit, si rotarix platit de noi, doar 300lei, vaccin oral. Un pic de somnolenta si mai multe scaune, adica vreo 5. Daca vreti rotarix, se face comanda cu minim o zi inainte, vine la rece, se transporta la 2-8 grade (ca la frigider).

Discutii sunt, si rotarix, si infanrix sunt de la acelasi producator si conteaza (pt excipienti). Rotarix acopera vreo 5 tulpini si ele sunt vreo 50 de rotavirus. Zice-se ca face boala mai putin severa daca e vaccinat si prinde alta tulpina. Apropo, e virus viu atenuat, exista risc sa ne contaminam noi din scaunul lui bebe, chiar sa facem diaree.

Cel antipneumococic nu l-am facut. Cam la fel, acopera cateva tulpini si nu e pt tulpini din Romania. Ar fi fost a 2-a intepatura la bebe aceeasi zi. Pass. Amanat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, arati superb la botez. 

Pt vaccin, comprese reci: dischete demachiante udate puse la frigider apoi la intepatura. Puiul a apreciat. A avut un ac asa gros vaccinul ala!

Cu greutatea, sunt in scadere, dar ma ajuta ca alaptez. 

Acum e incercarea mare sa pastrez lapticul, ca imi vine sa umblu si uit sa ma mulg. Si se apropie botezul, o gramada de treaba.

Nu-mi trebuie sala, adineauri am mancat a 2-a oara in zi, altceva decat iaurt.

Impins carut vreo ora minim pe zi, purtat bebe in brate ca nu mananca, nu prea adoarme altfel. Exercitii fizice cu bebe in brate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...