Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Neata.

 

Miche, multumesc de recomandare. Ce urat din partea celor de la RM. Probabil ca alti medici nu erau asa cautati si vroiau sa le trimita si lor pacienti. :D

Sotul meu a facut deja programare, dar daca nu-mi place ma mut fara discutii. Asa am facut si cu ginecologul cand eram gravida. :))

 

Mony, ce bine ca ai gasit bona. Eu am amanat cautarile pt mai incolo, dupa ce mai creste puiul putin. Eu o sa las bebele cu mama cat ma duc la sala. Apropo, today is the big day. :)) Diseara ma duc sa "ma tzopai". Maine va spun impresii.

 

Auziti, e posibil sa revina colicii ?? In ultimele nopti piciul meu a avut niste reprize care semanau izbitor de mult cu crizele de colici. Mi s-a terminat protectisul de cateva zile. O fi din cauza asta? Azi am cumparat si o sa vedem.

 

Vio, Hellie, ce mai faceti? Parca nu v-am mai vazut. (sau tre' sa-mi schimb dioptria la ochelari? :D)

 

Kabecka, sunteti 2 fete cu acelasi nume pe fb. :) Ce poza ai ? :)

 

Greu cu dusul si la noi. Seara il las cu tatal lui si ziua ma sun de pe cosmote pe vodafone si las un telefon langa el. :)) Am cumparat un baby monitor, dar inca nu stiu sa-l folosesc. E prea complicat pt mine. Are senzor de monitorizat respiratia, ceea ce mie nu-mi trebuie si am impresia ca fara el nu poate fi folosit. O sa-l mai studiez cand oi avea timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

Andreea, am lipsit...motivat:)

Ne-am reintors la buni la Calarasi.

Feteloooorrr, am condus masinAaAaa de la bucuresti la calarasi:)))) m-am simtit atat de " moderna" :))))

Serios, chiar mi-a prins bine. Cu atAt mai mult cu cat e masina lu' barbAte' miu, nu a mea :))))

Si azi ma duc la mani pedi aici la CAlarasi...costa la jumate fatza de bucuresti. Si tot cu masina ma duc....fitzeee totale pe capul meu:)

 

Eu cu sportul...nu. Nu pot decat inot din cauza herniei de disc...si nu am cum sa ma duc la inot chiar acu pt ca Vladi al meu suge haotic oricum...n-as putea sa zic ca il las cu cineva si plec. Poate cand o mai creste un pic si va avea cat de cat un programel :)

 

Flafi dear, si eu cu dushul de seara merg la sigur.....restul, pauza....cum e norocul :)

 

Fetele, voi ii mai lasati sa planga pe micutzi?! Eu de exemplu ieri tb sa ii prepar suplimentul, el urla de mama focului si nici nu Aveam cum sa fac suplimentul cu el in brate. Voi cum faceti?!

Eu l-am lasat pepat, urla cam tare dar nu aveam ce sa fac efectiv.

 

Chiar, Vio o fi la mAre deja ?!

 

Vicky, voi cum mai sunteti?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

 

Carmen..tare greu si cu umblat si cu muls si alimentat corect..ai grija sa nu pierzi lăpticul. .mie mi-e frica sa nu mananc pt ca mi se reduce mult cantitatea de lapte..acum bag supa de pui la greu.

.

Andreea..spor la tzopaiala..o sa mer si eu intr-o luna. .nu cred ca ma lasa asa repede dupa ceza dr sa merg la sala. Eu o sa iau soțul cu bebe sa fie in apropiere in caz ca ii vine foame:)

 

Zicea simcri de deochi zilele trecute. .nu cred eu ff tare..dar sa va spun ce am patit. A fost ziua mamei si am mers cu totii la mall sa ii luam ceva .evident cu bebe cu tot..nu va zic ca fintr-o data l-a apucat pe bebe agitația si chitaitul..nu putea sa suga bine si nu se calma deloc. L-a luat mama in brate si a început sa zica tatăl nostru. ..si casca cu lacrimi..nu zicea cu voce tare sa o auda bebe. .in 5 min bebe s-a liniștit. .a supt si a dormit pana la 3 jum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, ti-am motivat absenta. [:D] Ma bucur ca sunteti bine. Eu dupa ce am condus prima oara dupa ceva timp (adica de cand am lovit masina, cu vreo sapt inainte sa nasc), tare ciudat m-am simtit. Parca nu mai stiam sa conduc, ma simteam asa crispata, mi-era frica... pfiu, naspa a fost. Acum mi-am revenit. :)

Sa stii ca si eu il las sa planga pana ii fac lapticul, fiindca nici eu nu pot cu el in brate. Dar eu am apa deja pregatita in biberon si cand tre' sa pape, pun biberonul in incalzitor (cu bebe in brate), apoi cand se incalzeste, pun bebe in pat si fac repede lapticul. Iti dai seama ca urla ca din gura de sarpe, mai ales ca eu acum incerc sa-i fac cat de cat un programel de masa si il las pana in ultima clipa. Vreau sa-i maresc putin perioada dintre mese: de la 3 la 3 ore jumate, ca prea mananca des si am impresia ca il doare burtica si din cauza asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dus..nu pot fara..indiferent ce am de facut, gasesc 5 min in care sa imi fac..am nevoie de 2-3 pe zi minim..daca bebe nu doarme il pun in scoica si il iau cu mine:)

 

Hellie. .chiar ca moderna:) sa stii ca eu il las sa chitaie daca tre sa termin ceva..tace repede dupa ce are tzitzi:)

 

Deny, tu ce mai faci? Nu te-am mai vazut demult. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete, suntem si noi pe drumul cel bun zic eu...l-am cantarit adineaori( adica la o saptamana) si a luat 420 grame intr-o saptamana...are 4310 acum...yeeey!!!

Sper sa tina trendul asta.

Acum ii dau completare cam asa: 60 dimineata pe la 8-9, 60 pe la ora 2, 60 pe la ora 7, si raaar cate un 30 pe la 22:30.

Fetele care dati completare, voi ce schema aveti?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la Geo_79s   (trimis prin PM la user comun)

 


18 iulie

Buna,

Imi pare rau pentru inactivitatea mea pe forum, v-am urmarit pana la nastere dar nu am scris. Poate de acum incolo sa impartasesc cu voi clipele frumoase si greutatile din viata de mamica.
Am nascut -o pe Natalia Gabrielle natural pe 14 iunie, ora 15:45, 3750 kg, 52 cm, apgar 9, sanatoasa si frumoasa :)

Toate cele bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...