Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Doina asa e e f aglomerat.Abia pe 23 august au liber ,caut altceva care sa-i incante pe copii cu piscina neaparat si loc de joaca.

La Cheile Gradistei am vazut ceva dar mi sa parut cam scump si nici nu e chiar pt copii ,adica am vazut sauna si spa dar pt ei nu-i interesant .

Fetele multumesc de recomandari !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

 

Ne-am intors de la medic unde am raportat rezultatele la proba cantarului. A cantarit-o pe Miruna, a luat 300 gr intr-o saptamana, ceea ce e foarte bine. Cu toate astea, ne-a recomandat completare cu lp dupa fiecare masa, in functie si de Miruna, daca nu e satula si agitata. In rest, arata bine, cu exceptia faptului ca face coji pe cap si ne-a dat reteta pentru o crema care a fost pregatita la farmacie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raluca pupam miruna

 

noi agitati din nou dupa amiaza ... mai nou nu se mai linisteste la tac-su doar la mine ... vrea titi sa adoarma (papam titi papam bibe si vrea iar titi ca sa adoarma) nu ar fi o prob dar se demufeaza greu si dc 'fug' de langa el se trezeste imediat ...

 

am o intrebare ... este normal sa saliveze mult deja? baleste efectiv ... mi se pare super devreme (pe 3 facem 2 luni)

 

ah si lohii care se intorc iar? :((

 

o seara frumoasa dragilor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, 300g/saptamana e mai mult decat maxim recomandat la varsta ei. Si al meu tot cam asa creste si a facut falcute. Are si pliuri, pana acum mi-era mai usor la baie. 

Ralu, inventam puseul de 7 saptamani!! Cred ca se ataseaza de tine pt ca mai creste un pic. 

Hellie, ti-am zis eu ca recupereaza!

Pana la diversificare, avem regim lapte de voie. Ne oprim cand imi refuza biberonul. Toata lumea e fericita, el parca e anesteziat de laptic, isi ia doza si motaie. Numai la noapte o sa ma innebuneasca, pt ca a dormit muult la pranz cat a gatit mami, facut dush, citit ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu plescane cand mananc eu. Mananc cu el in brate, bineinteles. Desi laptic nu mai vrea, am incercat. Parca vad ca uita pana la diversificare!

Baleste, mai ales un maieu cu bretele, e preferatul, cand il ridic pe umar, imi lasa dara.

Vezi sa nu aiba rosu in gat, de ex. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, felicitări pt Miruna..a crescut foarte bine. .nu stiu de ce da recomandare de lp xand a luat atat..

 

Ralu, si al meu mai baleste..in special cand doarme il vad cum scoate saliva..nu stiu daca asa trebuie, dar nu ma agit prea tare cu asta..

 

Vicky, ai dat suuper repede jos...esti ff tare..

 

Ma gandeam ca daca tot nu am voie sport, tratamente corporale creme anticelu..sa apwlez la polenizari repetate pt a slabi:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, hai ca imediat dispar si alea 3-4kg ca sa reintri in haine...iar astea 3-4 le iau dupa ele si pe celelalte 4:))). Tin pumnii!

Ma intreb, oare de ce o fi avand Eva reactia asta la lapticul din san...?! Incurcate sunt caile alaptarii...

 

Ralu, daaaaa....lohiile apar si dispar ca niste fantome. Cel putin la mine asa a fost..sau este...de d3 zile nu a mai curs nimic, dar asa am mai patit si saptamana trecuta pana intr-o zi cand m-au invadat in forta iar.

 

Maddie, polenizarea se recomanda in general la orice:)))) fie ea o raceala, o durere de cap, 5kile in plus etc:)))) deci spor!

 

Raluca, super a luat Miruna..ca ce chestie sa ii dai completare?! Nu ai intrebat pediatrul de unde vine recomandarea?!

 

Fetele as putea sa aman Prevenarul de la 2 luni la 4? Cs acum la 2 luni fac DTP si antipolio (il vreau injectabil, nu oral) si ar mai fi si prevenarul dar mi se par cam multe...ce as putea sa aman?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, infarixul se face si la 4 luni. Poti amana prevenarul, pt 3 luni daca vrei.

BAi, nu stiu ce naiba are Eva cu tzitzai de o uraste cu pasiune. Da nu va spun ce productie am avut dupa aia la sanul asta.

 

Bai, Eva gangureste de vre-o luna. Asa e de dulce, zice aaaa, eee, ggggg. Ei gggg asta e magic, cand ii zic ggg rade de numa. Asa ca nu va spun ce ne conversam.

 

Cu kg, hmmm e greu mai, greu. Drept e ca nici nu fac nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...