Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hai ca am mai prins si eu calculatorul.E mulsul de la ora 4 [:)] .In ultima vreme nush ce s_a intamplat dar tre sa bag si pompa dupa ce papa bebe pt ca sanii imi raman plini.De papat papa pt ca am mai testat-o cu bibi (tre sa ii dau Ca si i-l pun in laptic), pampers uda deci tre sa fie altceva.Suspectez o crestere a productiei dupa ce luni a stat la tzitzi toata ziua :)

Simcri multu de sfat.Intre timp am vb la tel cu un pediatru sa vina sapt viitoare sa o vada si mi-a zis ca e ceva normal mai ales ca are si hernie ombilicala si sa nu ne facem griji.

Madd chiar ma gandeam sambata sa iti las mesaj pe fcb daca vreti sa impingeti carutul prin herastrau dar n-am mai apucat :)De regula stau cu Ingrid in cartier.D-soara urla la umbra asa ca ma bate dimineata soarele in cap de ma zapaceste.

Ieri sotul a venit cu o surpriza placuta de la munca: seful lui din Franta i-a trimis prin curier un pachetel pt ce-a mica :) Foarte dragut din partea lui.

Referitor la colici bebete e mult mai bn dupa ce am inceput cu Protectis.Dupa 2 sapt se vad imbunatatiri.Ieri noapte mi-a dormit de la 10:30 pana la 4 (cand am trezit-o eu cu forta ca sa-i dau sa pape;ma trezisem la 3 pt muls, iar ora ei de trezire era 4 asa ca am zis sa ma scutesc de o trezire si sa ii dau sa pape.Abia a papat 50-60 ml cu Ca).Dupa a mai dormit pana la 9.30 de faceam ture pe langa dormitorul ei :)

Din pacate sunt cam haotica in raspunsuri si imi cer scuze, dar rasp in fctie de ce imi amintesc.

Am condus si eu pana in crf dar singura, si intr-adevar m-am simtit tareee bineeee.

Eu de sport nu ma apuc prea curand din doua motive:impinsul caruciorului m-a ajutat sa mai dau jos vreo 2 kg si lipsa de timp.

Azi o sa fie sarb pt sotul meu ma bag la calcat rufe si o sa gaseasca si el o camasa pregatita.De cand cu Ingrid doar ale ei rufe mai sunt calcate, noi pe masura ce le purtam le si calcam [:-)))]  

App de asta:pt bb spal cu det special la mini 30 min, dau clatire suplimentara si calc tot ce se poate.Ce nu bag la aburi.Am spalat si cu det normal si cu Ariel Sensitive si mi-am zis sa ii testez si det special.Voi reveni totusi la Ariel sensitive.

Sterilizat si spalat.Bibi si accesoriile de la pompa le spal cu o perie speciala pt biberoane care are in capat si un burete.Sterilizez tot ce prind.

Biberoane am de la Avent, tommi,chicco si nuk si cel mai bn ma inteleg cu cel de la nuk.Suzete am de la Nuk si de la tommi si d-soara o prefera pe cea de la Nuk.Marele minus al suzetelor Nuk este ca nu au capacel protector.Eu folosesc cutia de la protectiile de mamelon (pe astea nu le folosesc deloc.Nu-i plac de nici o culoare si sincer nici mie nu mi se par cine stie ce)

Ca de obiccei puteam sa jur ca mai vreau sa va impartasesc ceva, dar am uitat ce [batcap]

Ma duc sa ma apuc de calcat ca acum se trezesc toti.Pupam fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci citeam de dintisori ca incep sa apAra intre 4 si 9 luni, nici bine nu termina bietii cu colicile si trec la durere de dintisori. Mi-e groaza :(

 

Asa ca achizitie noua Vladut a inceput sa se distreze cu sunetele, trage niste chitaieli si rade, de ne face si pe noi sa radem , e f dragalas. Abia asteptam momentul asta si sa descopere manutele, mi se pare teribil de dragalas :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Noi am fost ieri in vizita la o prietena care are cantar de bb am mai pus juma de kg, avem 5.300 kg: ) burtica ne mai doare seara dar nu exagerat. Ma dispera ca nu doarme ziua decat in brate sau pe pat cu nasul la titi . Nu pot sa fac nimic. Cat mai dureaza oare? Mi- drag sa stau cu ea dar mai am si treaba!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Hellie, dr. a zis sa dau completare pentru a se satura. Dr a motivat ca pentru a monitoriza de cat lapte are nevoie la o masa (lm+lp daca e cazul).  Cum am facut ceva in acest sens  pentru a avea mai mult lapte (iau galactogil si beau in jur de 2 l de ceai de chimion, anason si fenicul), acum se satura, cu exceptia meselor de la orele  20 si 23. Acum 2 seri, a papat 160 ml lp, se agita, nu voia sanul, urla daca i-l dadeam si a luat biberonul. Aseara, a luat sanul dupa ce am schimbat pozitia la orizontala, dar nu se saturase, asa ca i-am dat 100 ml lp, dupa care, iar i-am dat sanul si asa am adormit amandoua.

In rest, pe timpul zilei, nu vad de ce i-as da completare. La masa de la 5/6 dim e exclus pentru ca am sanii plini, acum la masa 9/10 a papat de la san cam 150 ml si doarme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, si eu ma gandesc cu groaza la dinti [fri] , am inteles ca se lasa cu dureri mari pt bebe, febra, etc.

 

Am uitat sa zic ca dr. a zis sa ii dau 6 picaturi de vigantol (ii dadeam 4), pt ca are in continuare fontanela mare. Am inteles ca daca e surplus de vigantol, oricum se elimina natural. Nu am mai auzit pe nimeni sa fi dat atat de multe picaturi si ma tot gandesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...