Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Seara buna, noi tot la mare, incercam sa prindem aerosoli, iesim dimineata pe la 7 pana la 10 si seara pe la 6, dar acum pe seara am patit-o, afara erau 27 de grade am iesit in body cu maneca scurta si brusc in 15 minute incepuse sa se invineteasca, l-am imbracat repede in pantaloni si bluza cu maneca lunga l-am invelit in prosop am plecat repede in camera, unde alta belea inainte de plecare dadusem drumul la AC si se facuse un frig in camera de numa, bebe era tot rece si in plus si apatic, tati a inceput sa-l maseze sa-l frectioneze, si usor usor a inceput sa-si revina, cand mi-am revenit eu cat de cat si i-am luat temperatura avea 36.5, deci bubuletul a facut hipotermie, asa ca fetele care mergeti la mare aveti grija cu briza pe pielea lor subtire stravezie face ravagii :( nu reusesc sa-si regleze bine temperatura. Maine gata s-a terminat marea pentru noi, ramanem la piscina in complex.

 

Din ce-am mai citit...cu vigantolul e cam mult 6 pic, parerea mea e sa ramaneti la 4 pana la urmatorul control, oricum pana la un an si are timp sa se inchida, si nu cred ca e o dimensiune atat de mare care sa indice asa doza, si daca cu doza asa mare se inchide mai mult, asta e o problema, e mai rau sa fie mai mica ca risca sa faca microcefalie, decat mai mare.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Al meu are cam 3/2cm diametru fontanela. Mai uit 1-2 doze/sapt, sau nu ii dau intre mese cum ar trebui. Daca se dovedeste ineficient vigantolul, va fi vina mea.

Ii dau 2 picaturi direct in gurita.

Simcri, am patit si eu dupa o baie mai rece, am intarziat sa mergem, s-a racit apa. 

Azi eram pe drum, ne-a prins burnita, am avut copertina pentru carucior, am avut blugi si sosete, uff! nu aveam ceva cu maneca. Toata casa dupa noi, in rest. Laptic, baveta, aleza, servetele umede si uscate, si multe altele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneata.Azi noapte fiimea a dormit de la 10 la  5 [il] , deci iata-ma la mulsul de la ora 6 :).Nu stiu ce sa fac: eu mai beau ceai pt lactatie ziua si iau si Galactogyl odata pe zi; sa continui sa mai iau sau nu [soricel]  ?.

Ralu multumesc de pont.

Madd poate ne vdm sapt viitoare prin cartier

Ref la ce s-a mai discutat:

Vigantol noi avem 2 pic/zi, iar eu i le dau inainte de mese pt ca in rest doarme d-soara.

Apa pt LP( cand ii dadeam) era la temperat camerei.Asa ne-au invatat cei din maternitate si am pastrat obiceiul si pt LM.

Pt colici noi ii dam Protectis de 2 sapt si se vad rezultatele: zici ca are partaitoare la poponeata [il]  si eructeaza imediat cand o iau in brate.Deci cele care mai aveti probleme puteti incerca si asta.

Cam atat de pe frontul de vest [soricel] .

We frumos sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata mamici am si eu nevoie de un sfat fetita mea de 2 luni si 13 zile nu prea doarme ziua  e foarte obosita si maraita nici cum nu reusesc adoarme la mine in brate daca o pun jos se trezeste in carut in pat in patut nu ii trebuie e si foarte cald dar am dat drumu la ventilator in camera sa fie racoare si nici asa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

Hai ca la noi se pare ca ghinioanele continua, azi-noapte dupa masa de 3 jumate a lui Andrei, cand l-am culcat m-am intors sa-mi pun ochelarii pe noptiera si am cazut din pat si am dat cu capul de marginea noptierei de mi-am zdruncinat creierii si minute bune am fost ametita si nu m-am putut ridica apoi m-au apucat starile de lesin voma, m-am fortat sa stau treaza mi-am pus gheata, am mers continuu dar la 6 l-am trezit pe sot sa ne pazeasca pe mine si pe bebe acum am un ditamai hematomul dupa ureche si ma doare gatul in jos pe umar si am o senzatie de amorteala in brat, si senzatia de cap gol dar fara ameteala, acum vedem in 24 de ore cum ne prezentam, deci se pare ca ieri a fost ziua nefasta, o prietena din grup si-a fracturat degetul mic de la picior dupa ce s-a lovit in sezlong, si de durere a lesinat si si-a pierdut cunostiinta, de a trebuit sa o palmui la greu, apoi episodul cu bebe, iar azi-noapte eu, sper sa se termine aici, ca daca nu riscam sa ajungem toti la spital :)

 

Edy bine ai venit, sa-ti traiasca printesa, pentru bebe insomniac nu prea exista remediu, noaptea doarme? Andrei a avut si el o perioada asa si cu toate incercarile a trecut de la sine, incerci tot, mancata schimbata sa nu fie cald sau frig, daca adoarme in brate nu ai decat sa o lasi asa, apoi vezi daca la plimbare doarme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata mamici am si eu nevoie de un sfat fetita mea de 2 luni si 13 zile nu prea doarme ziua  e foarte obosita si maraita nici cum nu reusesc adoarme la mine in brate daca o pun jos se trezeste in carut in pat in patut nu ii trebuie e si foarte cald dar am dat drumu la ventilator in camera sa fie racoare si nici asa 

Si noi tot asa ne petrecem ziua . Doarme in carucior cam o ora dupa amiaza cand e prea obosita cred. Eu o tin in brate sau stau cu ea pe pat la san. Mai pun maieul meu pe o pernuta si i- l las la nas sa simta mirosul dar asta functioneaza cam jumate de ora nu mai mult. Am zis ca incerc sa i pun o patura electrica la spate poate nu doarme ca nu simte caldura mainilor mele.Daca descoperi alte trucuri sa mi povestesti. Pana at rabdare multa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. .

 

Simcri..saraca de tine..sper sa nu mai aveti incidente de genul..parca ai continua pățaniile din sarcina..cred totuși ca ar trebui sa investighezi hematomul la cate simptome ai avut...

 

Edy..bine ai venit..din pacate nu prea sunt remedii pt bebsi..sau ce funcționează o data..a doua oară pas .bebele meu a fost treaz ieri de la 7 dimineata si pana la 10 jum a avut doar momente de atipeala..macar a dormit azi noapte de la 10 la 5 dim de obosit ce era..

 

Iulia..ne vedem..cum sa nu..pe la ce ora ieșiți de obicei? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici de ciresele! Eu v-am citit toata sarcina si va citesc si acum, dar nu intervin, ca sunt la primul bebe, fara experienta si nu prea am feedback  [:)]

EdyPaty, la noi, in timpul zilei, functioneaza o melodie de pe net si bebe adoarme in scoica sau in carut (bebe al nostru are reflux si il adormim la 40-45 grade si nu-l miscam mult dupa masa sau dupa ce-a adormit, deci melodia e testata destul de mult). uite aici linkul

 

Pupam mamici de ciresele si fructele din dotare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...