Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

dragele mele multumesc pentru primire 

nu suntem la prima experienta baietelul meu edy are 8 ani dar e a fost foarte cuminte dormea singur in patut in chimb bubulina patricia nu e foarte rasfatata o sa incerc cu ce mi-ati spus voi acuma doarme cam de 30 de min adevarul e ca e foarte cald merge ventilatorul si nici asa nu poate dormi 

de dormit doarme toata noaptea adoarme pe la 10,30 seara pana dimineata la 5 sau 6 depinde sa trezit si la 8 dar doarme 

mie mie mila de ea saraca ca ziua asa e de obosita ca o apuca cate un plans abeab se poate opri atunci o legan vorbeste cu ea ii dau doua pupicuri si cumva ii trece e prea obosita 

 A si ea nu mai suge la san bea din biberon 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici si pitici.

Noi suntem bine... supravietuim. N-am mai reusit sa intru de o saptamana aproximativ.. am mai citit cate ceva dar la capitolul scris sunt in urma.

L-am cantarit ieri la Vlad si avea 6 kg 200... de la 3.5 cu cat am plecat din spital... la 2 luni si jumatate... eu sunt multumita.

A inceput sa fie mai prezent,, si e frumusel foc (deh, cioara isi lauda puiul)

 

Azi a fost o zi cu agitatie... a dormit in reprize scurte de maxim 30 minute... supt cam incomplet... CE se spune? CERE BOTEZUL!!! Care a maine... deci cred ca maine va dormi bine mersi de o sa se minuneze toata lumea ce copil cuminte am eu.

Eu inca il adorm in brate si apoi il pun in pat... noaptea adoarme la san si il transfer in patut... presimt ca iar vom ajunge la leganat pe picioare cand va fi prea greu pentru brate. Asta cu adormitul singur nu mi-a iesit nici la primult copil. Nu ma pricep si gata.

Dar... sunt multumita ca doarme noaptea... de la 9-10 pana la 5... cu 1-2 supturi rapide... ceea ce e parfum fata de programul primului copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua bebita mea doarme aproximativ o ora +/-, dimineata si seara in carucior la plimbare.

Daca e adormita in brate sau leganata pe perna, doarme 10-15 min si se trezeste. Mai mari sanse pt un somn lung (1-2 ore) am daca o las in patul meu dupa ce ii dau tzitzi si am noroc sa adoarma singura.

 

Azi am venit la tara si in casa e mai racoare, adica 25 grade fata de cele 28 de la mine de acasa. A mancat bine dupa muuult timp si a adomit singura o ora dupa amiaza. Presupun ca din cauza caldurii mananca si dorm mai putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...