Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **16**


Recommended Posts

neatzaaaaa

 

ieri dintr-o curatenie in curte am ajuns la facut baita in piscinuta. a fost f fun, chiar daca nu era f cald.

pacat ca azi ploua ca o mai bagam si diseara :D

 

eu ma gandesc sa ii fac ziua la un centru de asta unde o duc la grupurile de copii. trebuie sa-i contactez pe aia sa vad daca se poate.

 

Klau, te-ai cantarit?

 

eu am dat kilogramul acumulat jos :D

sper sa mai dau vreo 3 kg jos pana plec in concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu care e treaba cu dulciurile la copil din partea altor mamici, la noi nu e nicio problema pe david nu-l agita dulciurile dar nici nu se omoara in mod special dupa ele asa ca ii dau ori decate ori imi cere, el mai des imi cere covrigi si sticksuri asa ca nu ma agit nici eu.

In ceea ce priveste ciocolata ne-a fost chiar recomandata de catre pediatra cate o patratica de cocolata neagra pe saptamana(incepand cu 1 an) pana mai creste, apoi poti mari doza, pt ca contine antioxidanti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zaharul nu e sanatos. Plus ca dulciurile din comert contin adesea E-uri de toate felurile. Covrigi i-as da si eu daca ar mesteca, nu cred ca sunt periculosi in nici un fel. De sticksuri nu stiu ce sa zic, depinde ce scrie pe punguta ca ar contine.

Imi place pediatra asta care recomanda ciocolata neagra, zau :) Nu glumesc, chiar mi-as dori si eu una deschisa la minte ca a voastra.

Dani e rau de tot cu burtica. Vomita, e apatic si nu vrea plimbare. Am fost la doctor si ne-a dat sa-i dam metoclopramid, regim, solutie de rehidratare (pe care a refuzat-o), ceaiuri. Nu imi place mie metoclopramidul dar in situatia data nu am mai ezitat. Sper sa ii treaca cat mai repede. Ne-a zis ca e cam deshidratat si daca in 2 zile inca mai vomita trebuie sa il internam pentru stat pe perfuzie. Mi-am luat liber pt ca sotul e depasit de situatie. Sper sa o scoatem la capat fara internare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!

servesc cu spor o cafeluta...

<50% din noapte nedormita. Copilu' a racit, i se infunda nasucul, s-a trezit urland. D'astea... Uf! bine ca vine weekendul...

MIHAELA sanatate lui Dani. Sa va faceti repede bine sa nu ajungeti la perfuzii.

MAY ce distractie pe voi! Din pacate chiar daca nu am mancat am +0.5 kg (cel putin asa arata cantarul ieri...). In special din weekendul trecut, cand am fost la nunta si am vazut 90% din fete cu siluete, siluete, mi-am luat gandul de la macare. M-am ofticat pe mine. Si totusi pana acum fara rezultat la cantar. In fine, ma mai cantaresc azi-maine sa vedem cum e.

DAVIMIH welcome !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

Klau mi.ai luat.o inainte! Ma servesc si eu cu o cafe cu lapte.

Azi e viiiiiiineeeeeeeriiiiiii!!!!!! Yupiiii

 

Klau si Miha, multa sa natate piticutilor! Faza cu deshidratatrea e nasoala :-(

Slava Domnului cu Inez pot sa spun ca nu am probeleme, e beton falcosica mea!

 

Azi imi vine fiica ratacitoare. La noapte voi dormi cu ea, sunt f nerabdatoare. Incepem pregatiri de scoala, cumparaturi, triere de lucruri de prin sifonier, probe pana vom si extenuate :-) Abi0a astept!

 

Fetelor am ramas si eu cu 2 kg dupa concediu si nu reusesc sa scap de ele. Mai dau jos cate 1 in timpul saptamanii, in we il pun la loc, iar dau jos....tot asa :-(

 

Sa aveti zi super! Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor,

 

Vreau sa le urez tuturor strugurasilor care implinesc 2 anisori zilele astea La multi ani!!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!

 

Nu am apuca sa citesc tot, noi am fost in concediu, a fost asa de bine! Ne-am relazat cu totii iar la mare a fost super!!! Lui Dani i-a placut apa, nisipul,..tot :)

 

Eu sunt bine, burtica tot creste, acum se si vede! Este fetita! :)

 

In lagatura cu polemicile si discutiile legate e alimentatie/educatie etc eu prefer ca o persoana informata sa-si scrie parerea, eu de multe ori am aflat lucruri pe care apoi le-am aprofundat. Prefer sa fie discutiile relaxate, dar asta tine de felul de a fi al persoanei.

 

Nanna, cred ca ti-e tare dor de ea! [pup] 2 kg se duc rapid, nu-ti face griji mai ales ca eu te cunosc cat esti de ambitioasa!

 

Mihaela, imi pare rau sa aud ca aveti iar probleme cu burtica, sper sa treca problemele cat mai repede!

 

Klau, sa-i treaca repede racela! [pup]

 

Va pup pe toate si va doresc o zi super!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...