Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza, poftiti la cafelutza

 

am avut o saptamana de concediu si am petrecut-o foarte frumos cu copii, am fost la scaldat in fiecare dimineatza, dupa masa spectacole, intalniri cu prietenii, pfoai trai nineaca, asa sa o tot duci. Acum sunt la lucru si nu stiu de unde sa ma adun. Daria , Alex si Matia sunt in tabara, am ramas acasa doar pe Vic si Ilinca. Pe Vic l-am inscris la un club sportiv la o scoala de vara de dimineatza pana la ora 2, mai ramane Ilinca acasa si nu stiu ce=o sa fac cu ea , deocamdata e cu tata-su.

 

Mary, felicitari pentru inimioara din burtica. Sa cresteti mari.

 

Ally ma bucur ca ne-ai scris. Las ca va obisnuiti voi oriunde, dar cred ca e neplacut sa schimbi asa locul mai ales cand ai copil. Localitatea unde va mutati e mai mare/mica fata de asta unde stati?

 

Cami ce fain ca te-ai intalnit cu Mada. Cu mine cum faci sa te intalnesti?

 

Miki si in Bucuresti vom fi la sfarsit de august poate ne vedem.  Sper sa nu mai culegem bube ciudate ca anul trecut.

 

Roxi cauta sa-ti iei calciu si magneziu cat mai natural. Vezi ca favisan are magneziu lichid foarte bun. Eu pe astea efervescente nu dau doi bani. Ar mai fi osteocinezin, homeopat care ajuta la preluarea mineralelor din alimentatie si fixarea lor unde e nevoie in organism. Multa sanatate iti doresc. 

Si Ilinca mai are scutec noaptea, nu in fiecare dimineatza e plin, dar destul de des se intampla, asa ca nici nu ma gandesc sa-l scot. Decat sa spal randuri de asternuturi mai bine dau banii pe pampers. Si nici sa ma trezesc noaptea sa o pun la olitza nu-mi surade.

 

Delia cand va intoarceti in tara? ce bine ca ti-ai reparat calculiciul.

 

Miki cum sunteti?

 

Ivy mai traiesti?

 

Strumph pe unde umbli?

 

Deea? [mai]  [sm] 

 

Na ma bag si eu la lucru.

 

Oare Simo ce mai face? si Alexina

eu mai intru si pe fb, dar majoritatea de acolo n-am reusit sa le identific cine sunt, asa ca parca ar fi niste straine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

 

am intrat sa beau o cafeluta cu voi [:D]

 

ailed ce ma bucur ca ne-ai scris. sper ca n-o sa mai ai probleme cu calculatorul.

daaa, asa este cu magneziul.....da niste simptome naspa....si chestia este ca se si elimina foarte usor din organism.

ma bucur ca te-ai simtit bine de ziua ta. sunt sigura ca a fost mult mai bine asa[olala] decat cu petrecere.

 

somleac daaa..stiu ca este mult mai bine homeopat. asa o sa fac.

mersi de informatie cu magneziul lichid. o sa-l iau sigur[pup]

acum am luat din asta normal, capsule, din farmacie ca sa-si faca efectul mult mai repede pentru ca cel naturist isi face efgectul greu, dupa cum stii. si acum chiar am nevoie de efecte rapide.

dar chiar azi o sa merg la un magazin naturist sa intreb. banuiesc ca voi putea face cure lunar, nu? nu afecteaza cu nimic....

si ceva calciu natural ? si mai ales cu vitamina K, stii ceva?

 

cami va [pup] si pe voi. mergeti la balaceala?

 

strumphitza ce faceti? cum mai este la voi? la fel de cald? [pup]

 

deea te astept. nu ai nici un motiv serios sa renunti la forum. daca imi zici tu unul serios si plauzibil....te cred, altfel nu. sau daca nu mai ai chef sa ne scrii iar te cred si asta este......

 

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]  toate fetele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

somleac dar calciul efervescent cum este? nu este bun?

tipa de la farmacie chiar imi recomandase ca cica-i foarte bun, ca se asimileaza foarte repede....dar na, sa faca si ele vanzare cred.....

bine, stiu ca contin o groaza de chestii....fata de cele naturiste.

hai daca stii ceva calciu+vitamina K de la naturisti zi-mi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

 

ce mai faceti voi

multumim de cafeluta miha

cu gasirea cu tine m-am tot gandit si inca nu am gasit o slutie:)))

da pana atunci poate apare ceva

ahahahaha

voi de cand veniti?

pe 22?

totul va fi in functie cde cand ne poate primi pe noi doamna doctor

daca ne poate primi pe 18 suntem plecati

da vom vedea mai in apropiere

eu sper sa existe o portita:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac , mersic de cafea, spor la munci!  noi venim in toamna asta acasa. Si eu i-am bagat suzeta Andrei pt ca Maria si-a supt degetul la oboseala pana la 7 ani...

Roxy, mie imi suna a deshidratare ce ai avut tu. Teoretic efervescentele se asimileaza mai repede ca sunt lichide si se absorb, practic insa... eu gravida am luat suplimentele de la natural Wealth, si s-a vazut rezultatul la analize

 cami, bafta la control

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti la cafea,

 

eu sunt cam intoarsa pe dos, am avut ieri o zi groaznica, am luat o teapa mare si s-ar putea sa trebuiasca sa renuntam la concediu. Am plans ca o prostalaie toata ziua, pur si simplu nu ma puteam opri.

 

Roxi dupa cate am citit eu calciu sintetic nu se asimileaza ci se depune pe unde nu trebuie. Ar fi bun calciu cu d3 din scoici sau asa ceva. dar cfel mai bun e cel luat din alimente cu continut mare de calciu cum e susanul, caju-ul dar crud nu prajit. Astea asociate cu osteocinezin ar trebui sa dea rezultate super. Magneziu lichid de la favisan in schim stiu ca e super, il consum chiar eu ca am deficit si fac niste carcei ingrozitori, si de multe ori nu imi trec pabna nu iau o dusca de magneziu.

 

Va pup, sunt la lucru cu pruncii dupa mine. Vic nu mai vrea la scoala de vara, ca nu au facut nimic acolo din ceea ce trebuiau sa faca si s-a plictisit ingrozitor. Mergem imediat la biserica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...