Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(53)


Recommended Posts

Hello fetele!

 

chiar delia nu mai apare?

 

cami, vreau si eu contul pentru alina

 

somleac, unde ati stat in buc?

 

azi dupa serv am luat copii si am mers pana la mama sa iau niste gogonele mici, mici. Maine vreau sa pun niste muraturi asortate: gogonele, gogsari, conopida, morcov si fasole pastai..mmm, abia astept.

 

apropos de greutate, am facut-o pe Cata mai grasana decat e...are 14.6, nu 15 kg [:)]

 

Sunt insa f incantata de Cristi, stiti ca mereu ziceam ca e slabut...acum mi se pare ca e f bine, 18.8 kg si e numai fibra..mai ales in serile cand merge cu bicicleta, la baita se vad fff frumos muschiuletii [:)]

 

aaa...si cristi mai vrea sa fac 2 copii  [fri]  , un fratior pentru el si o surioara pentru cata [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara tuturor!

Intru si eu la ceas de seara sa va las o felie de tort de cioco si un pahar de sampanie. Implinesc astazi 34 ani:)).

Miki noi suntem din Bucuresti, mama este din Deva si avem acolo o casa in centrul orasului.

Voi incerca maine sa sun ceva cumostinte de acolo si poate gasesc o varianta ok. Nu stiu insa nici cum sa las nr meu de tel si nuci cum sa le vad pe ale voastre sa ne putem auzi dc gasesc ceva convenabil.

Somelac multumesc pentru primire:))

Cami sa stii ca si Ioana mea tot asa, nu are rabdare sa stea la masa si dupa 2-3 inghitituri s-ar duce la joaca. Bunicile insa o cam fugaresc cu mancarea prin casa:)) asa ca ea mananca ok.

Eu nu imi dau f bine seama cat mananca ceilalti pentru o comparatie... dar ru zic de a mea ca mananca suficient. Daca crezi ca te ajuta mai detaliem cu toatele:)) ce si cam cat mananca piticii nostri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata feteleeeeeeee

 

haideti la un mic dejun copios si la o cafeluta aburindaaaaaaaaaa

as prefera un ness dar azi m-am bagat in cafea

 

mada ce ma bucur ca mai treci pe la noi

asa are si antonia

tot 18 kg si mi se pare destul la varsta lor desi mama zice ca e grasuna

ahahahah

pana acu ceva vreme era piele si os ..... acu deodata e grasuna

iti voi trimite pe pm conturile

multumim mult de tot de ajutor

 

cris la multi ani

sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti

la tine sta bunica cu copilul?

eu nu am alergat niciodata fetele cu mancarea decat in concedii cand clar erau puse numa pe joaca

in rest acasa cat mananca atat mananca si gata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor

 

am vorbit aseara cu Delia , e in tara dar super stresata ca e cu toata casa in cutii, trebuie sa umble dupa acte si n-are masina si e singura cu fetele, in concluzie nu e in cea mai buna forma.

 

Criss am avut nevoie de exudat faringian si examen coproparazitologic, dar ai grija sa mergi din timp ca exudatul dureaza intre 2 si 4 zile.

 

Ufff Miki n-am stiut ca nu mai ai numarul meu ca insistam, dar cum te stiam eu pe tine tot cu probleme ivite asa peste noapte m-am gandit ca nu poti si de aia n-am mai sunat.

 

Mada ma bucur mult ca intri, in Bucuresti am stat in 3 locuri la o verisoara in Gradistea pe malul lacului Caldarusani o locatie de-a dreptul superba, in buricul targului chiar in spate la Patriarhie la nasii lui Vic si in Titan la nasii Ilincai.Ne-am simtit super, am fost asa de bine tratati ca nu ne mai venea sa plecam acasa, plus ca nu am reusit sa vizitam cam tot ce am fi vrut. Am fost doar la cateva biserici si manastiri din centru, la Antipa, la muzeul taranului unde a fost targ si mi-am luat costume populare pentru toti , la muzeul satului unde a fost festival de tarafuri si fanfare , acolo as fi ramas o saptamana si copii la fel si la Ikea tot pe post de muzeu ca nu am mai avut bani dupa achizitia de costume, prin parcuri, centrul vechi la terase . Prin octombrie dar cred totusi ca va fi noiembrie vreau sa revin doar cu Daria si Alex sa mergem la muzeul de istorie ( vrea Alex si n-am putut merge si cu cei mici ca se plictisesc) la cel de arta cu Daria,  la spectacole si poate la Ikea din nou dar cu bani de data asta.

 

Miki cauta pe net la Cincis pentru cazare aproape de Prislop. Nu stiu daca pot merge sa ne intalnim ca noi saptamana viitoare mergem la Rohia, apoi incepe scoala si nu stiu cum o fi, dar tu da un semn si daca pot eu vin sa va vad.

 

Strumph unde ati fost in vacanta?

 

Cami nu stiu cate kg are Ilinca ca nu vrea sa se cantareasca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

Cami multumim pentru mic dejun si cafea. Multumesc pentru urari! Sanatosi sa fim ca restul le facem noi.

Bunica statea cu Ioana, insa curand va incepe gradi si va sta acolo pana dupamiaza. Nici mie nu imi place fugarirea cu mancarea si pacalirea copiluiui cu diverse pentru ca sa il convingem sa faca ce vrem noi. Din pacate insa soacra-mea a stat cu ea si asa cum ati tot vb in trecut si voi sunt mari probleme de comunicare.. in fine nu are rist sa va plictisesc cu problemele mele sunt doar fericita ca va incepe gradi si terminam cu toate neplacerile.

Multumesc Mada si Miha pentru raspunsurile cu analizele. Noua ne-a cerut doar copro, insa am sa mai intreb luni sa nu am surprize neplacute .Ma bucur pentru ca Ioana mea nu este deloc cooperanta in relatia cu medicii. Desi avem o pediatra fff draguta care a vazut-o imediat ce am venit cu ea de la marernitate, vine acasa de fiecare data, vaccinurile le-am facut acasa .... tot urla groaznic numai cand o vede. Ma gandeam la circul pe care il va face la exudat:)).

O zi frumoasa si cu mult soare va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari

 

azi a fost f frumoasa vremea, am fost cu piticii la festivalul cascavelei pe valea doftanei, a fost f frumos..

 

la noi la gradi nu mai cer analize, cica nu mai sunt obligatorii..doar aviz de la medicul de familie..

 

somleac, mor de ciuda , ati stat o saptamana si n-am reusit sa va vad, mai ales ca erati in formatie completa..oricum e vina mea, sunt o zapacita cu telefonul asta..mi-am comandat in sfarsit unul, poate de dragul lui o sa casc okii la el..oricum e vina mea si imi vine sa-mi trag pumni in cap..m-am uitat pe prognoza si sunt cam ploi weekendul care vine, s-ar putea sa mai amanam o saptamana..sa vedem..\

 

de cazare, m-am uitat pe net aseara si am gasit niste locuri frumoase rau, nu-mi vine sa cred cate sunt de vizitat in zona si pare f f frumos totul..am vazut niste pensiuni..uauuuu..sper sa ne descurcam si cu finantele ca e cam greu in perioada asta..

 

cu mancarea hai ca incep eu..andra mea e tot la ciorba de la pranz, un iaurt simplu pe la 6 seara, dimineata o felie cu unt ceva..si fructe..si cam atat, ca la lapte de cand i l-am scos pe cel praf nu prea mai serveste..

 

dar sunt voinici foc, vlad e un barbatel voinic.,.,si andra la fel..

 

deci mada, spor la bebe 3 si 4... [:)]

 

va pup si sper sa mai revin [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...