Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(53)


Recommended Posts

Miki , nu te stresa . Asa am patit si eu cu Cami la Tg Mures, amandoua venite din capatul lumii in acelasi oras si eu mi-am uitat telefonul acasa ca o bleaga [batcap] . Dar am recuperat la Eforie . Am putea sa ne vedem la castel??????? In sambata din 21 nu pot ca avem invitatie la zi de nastere, poate duminica sau cealalta saptamana

 

Cris am uitat sa-ti spun ""La multi ani!" cu sanatate si bucurii.

 

Msbbb iar te-ai dat la fund?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello fetele!

 

aseara am avut invitati..ne-am culcat pe la 2 iar dimineata sotul m-a lasat sa dorm cat vreau. Cred ca am dormit prea mult/aiurea ca acum am o maaare durere de cap.....macar daca as fi baut ceva [:I]

 

Maine dimineata ma duc cu cristi sa-i fac exudatul ca apoi ii ia mama la ea pe copii..deh ultima sapt de vacanta. Copro nu stiu daca il pot duce acum, ca eu am dormit si sotul n-a fost pe faza dimineata sa-l puna pe Cristi pe olita,,..

Cu gradinita Catalinei, marti mai vb cu tipa de acolo sa vedem ce ne spune...nu stiu cand va incepe..

 

Somleac, deci ati fost si aproape de noi, noi stam langa titan [flo]

 

va pup [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ms bb, sa sti ca si eu ma gandeam la tine..mi se parea ca lispeste ceva de aici si nu stiam ce..pe urma mi-am dat seama si ma gandeam ce mai fac maimuticile? [flo2]

 

somleac, hai ca v-am zapacit dar cred ca ne sucim iar, de fapt noi dupa prognoza meteo.. [:)]  m-am uitat azi si s-au mutat ploile, adica vom avea se pare inca un weekend frumos de vara..deci porbabil pe miercuri -joi plecam, in functie de cand scoate sotul masina din service, acum i-a venit randul dupa accidentul de acum vreo 2 luni, a intrat unul in fundul nostru [:)]  vrem sa stam vreo 2 zile pe la tg jiu si prin weekend sa o intindem spre manastire si sa stam cateva zile, vreo 2-3 ca mai mult n-avem cum..dintre pensiuni cel mai mult m-a atra cabana diana din retezat sau cabana soarelui..sunt pe acolo pe la poalele retezatului si pe harta nu par f departe de manastire..la castel zici la castelul corvinilor ? am vazut ca e si un castel , parca maria ..unde te poti caza..arata f fain , ce gradini are [alcool] [alcool] vreau sa mergem si pe la zimbri aceia si prin geoparcul dinozaurilor sau cum se numeste si mai vedem..

voi weekendul asta ziceati ca mergeti la rohia ? am cautat pe google si e in maramures ? [?]  ma gandeam ca e mai pe aproape si ni se intersecteaza drumurile..vedem noi, gasim o ocazie sa ne si vedem..va pup [pup]

 

cami, e in zona hateg, deva-hunedoara..retezat..sarmisegetuza..cam asta am vazut prin zona..noi mergem in tg jiu la soacra [:D]  si de acolo spre petrosani si pe urma hateg..e aproape.. dar plecat special din bucuresti cred ca e departe, poate facut drumul prin brasov-sibiu-deva..si cu popasuri..

 

va pup [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Somelac multumesc pentru urari.De cand citesc acest subiect sa stii ca te admir enorm. Nu stiu cum reusesti sa cresti atat de minunat acesti copii, sa ii duci la diverse activitati extrascolare si sa ai timpul necesar pentru fiecare in parte cand iti solicita ajutorul. In plus sa ai grija si de casa si serviciu. Eu recunosc ca nu as reusi niciodata. Asa ca jos palaria, mai rar asa supermamica. Eu am doar doua si diferenta de varsta dintre ele ma avantajeaza categoric. Si tot simt uneori ca ar trebui sa ma clonez pentru a fi acolo pentru amandoua. Relatia dintre ele este minunata, se iubesc enorm si Ruxi are grija de Ioana asa cum o fac si eu ( nu am obligat-o niciodata pe cea mare sa stea cu cea mica dar pur si simplu nu pot sta una fara alta).

Miki daca ajungeti pana la urma in Deva sa nu ratati aquaparcul. Este minunat, identic cu cele din Germania. In piscina de copii apa este ffff calda precum cea din cada cand le faci baie copiilor. Mai sunt si multe topogane, piscine cu valuri etc.

Castelul de la Hunedoara este f frumos, merita vazut daca ajungeti in zona.

Cu mancarea la noi este cam asa: 7.30 trezire -1 bibe lapte 250ml, la 10.00 mic dejun: 1-2 felii paine cu unt si ceva( sunca, cascaval, miere, gem) sau omleta sau ou moale, ora 13.00 pranz: un fel mancare( tocanita pui cu legume, ghiceci legume, snitzel cu piure, mazare etc)+ lapte la culcare un bibe ( nu stiu cum sa scap de el.. nu adoarme fara), ora 17.30-18 gustare: fructe, biscuiti, prajitura de casa ( sau kinder:)), ora 19-30-20 cina: supa sau budinca sau paste... ceva fara carne, ora 22.09 lapte 1 bibe de 250ml. Mananca variabil la fiecare masa... 170-300 gr si la gustare putin, insa dc nu ii dau vreo masa imi cere ca ii este foame.

Mada de ce nu incepe Cata gradi odata cu Cristi? Scuze insa nu am retinut prb au spus mai demult.

Am scris un roman in seara aceasta:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cris, Pe Cata au respins-o la gradinita lui Cristi pe motiv de varsta...oricum grupele mici ar fi fost in alt corp/cladire decat unde merge cristi, ceva mai departe de casa. Apoi am vb prin cineva la o alta gradi, mai aproape casa, dar asteptam raspunsul marti daca poate incepe odata cu Cristi sau cand se elibereaza vre-un loc. Cel mai probabil va incepe mai tarziu, in primele 2-3 sapt se mai retrag copilasi de la gradi...sper eu [:)]

 

Noi in seara asta am fost cu copii la film, la "Avioane" [:)] , Cristi a fost suuper incantat, Cata a avut rabdar evre-o 40 de min, apoi s-a tot foit, dar fotst ok. Apoi am mers la o pizza si un fresh de portocale...si acasa.

 

Sapt viitoare suntem iar adolescenti, adik asa ne simtim, fara copii acasa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

poftiti la cafelutza

 

Cris mersi de aprecieri, las ca nu-s eu chiar asa de grozava. Am si eu defectele mele.

 

Miki, asta e. Ne vedem cand vin in Bucuresti, doar ca atunci voi fi fara prunci. Neaparat sa mergeti la castelul Corvinilor. E superb. Si la Deva cetatea e renovata si este un lift panoramic care te urca sus.

 

Delia , hai revino-ti si da un semn de viatza.

 

Roxi nu v-ati intors din vacanta? Am vazut pozele pe fb, sunteti superbe amandoua. Pfoai si ce slaba esti, imi vine sa plang.

 

Mada spor la feciorit saptamana asta. Poate ii indepliniti dorinta lui Cristi.

 

Si Ilinca mi-a aratat la biserica o bebica mica si mi-a cerut sa-i fac si ei una asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna feteleeeeeeeeeee

 

v-am scris aseara un mesajjjjjjjj lung lung

si l-am sters in loc sa il trimit

si mi-a venit sa plang de ciudaaaa

da eram f obosita si m-am consolat singurica

am trecut sa va salut

sa va zic ca azi am mers la scoala si mi-am lasat fetele singure doua ore cu tanti ca sa se reobisnuiasca

cand m-am intors plansese petra dupa mine iar antonia era plictisita si mahnita ca fusesem plecata dar mi-a bagat o fata ca si cand m-a inteles de ce tre sa plec

offffffffffffff

cred ca m-am obisnuit si eu f mult cu ele si ele f mult cu mine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...