Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(53)


Recommended Posts

Buna ziua! 

 

Cami, sa iti raspund tie prima, ieri am spus ca am intrat special pentru Somleac, pentru ca in rest nu a fost nimeni interesat de viata mea, iar cand eu am scris la fiecare in parte, ba am mai si intrebat una alta, nu s-a obosit nimeni sa raspunda, in afara de Roxy  [flo2] , dar precum ea lipsise de multisor, si oricum mai  vorbisem cu ea si dupa , cand a deschis noul capitol si pe Fb, m-am adresat lui Somleac ca ea m-a intrebat daca nu m-am facut deja jumara de la atata caldura!  [:-)))]  [:-)))]  deci draga mea, sper ca te-am lamurit!  De ce ar trebui sa ma intereze de cineva, cand acel cineva nu da 2 bani pe ce spun/intreb?! ba am mai si sters din lista de Facebook o gramada de lume, pana acum vreo 30 persoane, mai urmeaza... sterg ca doar nu vand nimic si am nevoie de fani la pagina, cine conteaza, cine e interesat de viata mea o sa ramana, in rest sters, ce tot atata lista mare, lunga si lata?! pentru ce????.... cat despre numarul madutzei, il gasesti in lista de docs de la contul comun al fluturasilor pe gmail, eu mi-am stricat telefonul, facut tzandari pe astfalt... si nu il mai am, trebuie sa mai bag si eu un ochi in lista sa vad pe vine pun inapoi in agenda!  [soricel]

 

MsBB  [flor]  eu de cand te tot chem la Londra si tu nu si nu! [:p] hai vii, acum ca ai vazut ca avem parcuri asa frumoase si lanuri de lavanda ?  [flo]  cum mai stai cu mediera?  [dra]

 

Somleac, sper ca e bine mama si operatia a reusit!  [floare3]

 

Roxy, nu-i asa ca e frumoasa copilaria? descult prin iarba, alergat prin balti... prin fantani cu apa rece!  [bicic]  da, aici lumea are voie sa stea pe iarba, nu se uita nimeni strammb la tine, nici amenda nu iti iei ! ba chiar e incurajata lumea sa vina la aer curat, sa puna de un picnic, de o joaca, de citit cu burta in sus... trebuia sa fi fost tu in Londra saptamanile astea sa vezi cum statea lumea in parcuri !  [ventilator]  deci, cand te astept? te duc si la campul cu levantica si pe la vreo 2-3 castele/muzee  [mata]  si nu numai, timp sa ai ca nu te plictisesti! Ma intreba sora mea odata, da cate castele aveti frate voi acolo, nu le-ati vazut deja pe  toate?  [:-)))]  [:-)))] i-am spus ca oricat de multe am vazut pana acum, si-s destule, nu am degetele la maini si picioare cate am vazut de cand sunt aici, nu reprezinta nici macar 1% din numarul lor total!!!  [alcool]

 

 

hai ca am scris un roman in 3 volume, ma duc sa termin mancarea, Sophia inca doarme  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 260
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hehe , Strumph am gelozit-o pe Cami. Hai Cami nu fi suparata ca pe tine te iubeste Strumph oricum.

 

Mama e super bine, nu va vine sa credeti, dar e acasa. Doamne m-am dus acolo cu inima cat un purece ca ea e bolnava cu inima si astia o bagasera in operatie fara sa-i faca nici o investigatie la inima, deci am plecat cu inima cat un purece si diareea in chiloti, tot spunand pe rugaciuni, am asteptat vreo ora jumate sa iasa din sala, ufff tara noastra si spitalele noastre, in picioare fara sa stiu cum e, unde e, tot ieseau din sala, la un moment dat o infirmiera zice ca nu mai e nimeni in sala, se referea la sala altei sectii, mi-a stat inima in loc pur si simplu. Na a iesit din sala totul  a decurs bine, seara s-a ridicat si azi i-a dat drumul acasa ca e ceva infectie intraspitaliceasca cu ceva virus din asta de mori de diaree si mai bine se recupereaza acasa. De mizerie si jecmaneala nu mai zic nimic, nici de cat de indolente si uracioase sunt asistentele, nici de suferinta intalnita, multi, foarte multi copii bolnavi, saracutii de ei.

 

Cami pana la urma cred ca vom merge la Gura Portitei poate ne intalnim.

 

Intru mai incolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Ce liniste! Pai avem motiv de chefuit si nimic nimic ? Nu dai si tu drumu la muzica, Delia? Esti pe val? :D

Gluma, gluma dar hai sa trec la urat asa cum se cuvine : LA MULTI ANI, Delia!!! Sanatate, fericire si spor in toate! Sa te bucuri sanatoasa de "inima" ta, de fete si de tot ce-ti aduce viata. Sa ai parte numai de impliniri si momente frumoase alaturi de cei dragi tie!

 

Voi restul?

 

Deea, ce similara e situatia la noi cu fetele :)). Parca ma aud pe mine. Azi au avut o zi mai buna fetele, s-au ignorant mai précis :)) si deci a fost mai liniste pe plantatie. Am reusit sa fac si mancarea in liniste, ne-am si jucat deci toata lumea-i multumita.

Am avut in plan si noi pe asta cu trenul dar deocamdata ne este nitel peste mana cu somnul si cu orarul CFR. Deci mai vedem. Sa va fie de bine aventura ;)

 

 

Somleac, ma bucur mult ca vii cu vesti bune despre mama ta. Sa fie sanatoasa si sa aiba parte de o recuperarare usoara. Si asta cu sistemul nostru sanitar ..:( Numai prin spitale sa nu ajungi.

 

F bine  ca ai scris romane, Strumph! Mai salvezi onoarea noastra aici. Cum mai e acolo? S-a mai racorit? A fost frumoasa festivitatea organizata pt nasterea printului? Cum a fost?

Daaa, sunt minunate peisajele de acolo si imi doresc tareee mult sa ajung si eu sa vizitez Londra. Poate la anul... sper eu. Si mi-ar face placere sa ne vedem. Imi poti da si cateva sfaturi cu zonele si cum am putea face sa profitam la maxim de timpul petrecut acolo. E o mare diferenta cand te ghideaza cineva care cunoaste locurile. Plus ca as fi tareee incantata sa-ti cunosc minunea!

 

Ce dulce trebuie sa fie Anastasia, Rox! Ma bucur ca-i receptiva si a invatat atatea lucruri. Simt cat de mandra esti si ai si de ce. Bravo!

Ne-am dus pana la urma cu barca, da. Avem aici o insula si te poti plimba cu barca. Am fost si noi pt o ora si a fost tare dragut. Fetele au fost incantate si cred ca o sa mai mergem. E dragut tare sa le vezi reactia cand faci ceva nou.

 

Incerc sa-mi tin vorbele in frau :)) sa nu ma intind prea mult, sa apuc sa mai fac cate una alta pe aici.

Pupici la toata lumea!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorina nu te ratoi la mineeeeeeee

eu doar eram geloasa

plus ca eu chiar daca nu rasp din lipsuri de timp asta nu inseamna ca nu citesc ce scrie fiecare in parte fiecaruia

doar ca eu te consider o persoana cu multa memorie

si apta sa faca raspunsuri atat de complete si detaliate

pe mine din cauza de oboseala m-au lasat neuronii

plus ca mi-ai promis o detaliere a excursieiiiiiiiiiiiiii

si ziceai ca mai vine vrei vedere????? nu a aparut nimic dupa cea din tallin

te puppppppppic si zile racoroase

ai fost sa il vezi pe printisor?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha serios va ganditi la gura portitei?

da din cate stiam eu era destul de scump

nici noi nu am fost da avem prieteni care au fost si au zis ca e cam scump

da mi-ar face placere sa ne vedem cumva

da de ce nu veniti la mare pur si simplu?

macar in programul litoralul pt toti

poate e mai cionvenabil

la grecia cum de ati renuntat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...