Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(40)


Recommended Posts

Buna si de la mine. Scuze ca am disparut ca magarul in ceata dar am avut atat de multe de facut ca nu mai stiu unde sa ma impart...

 

Ziceati de tiroida: eu iau euthirox pentru hipotiroidie. Roxy a fost si ea diasnosticata la bucuresti la Sandor cu aceeasi problema si ia jumatate de pastiluta de Novotiral (multumiti Ancutei pentru recomandari).

 

In rest la mine nebunie mare cu casa. Luni ca a fost liber am fost si mi-am cumparat o canapea si un fotoliu, un pat dublu, frigider, aragaz si masina de spalat. Acum dupa toata tarasenia ieri cand am fost la casa imi zice nenea care vinde ca pot sa am tot din casa....Pai nu zisesi tu ca le iei. Acum eu ce sa fac cu ele...I-am zis sa goleasca tot mai putin cateva chestii prin bucatarie: un raft, o comoda.

 

In rest eu cu spatele in pioneze. Afara e nor dar asta este - vine toamna.

 

Va pupic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

[flor] Salutare, fete dragi!

 

Miroasea a toamna, da ... La noi ieri dimineata fuse o ceata ca la carte, de ziceai ca suntem in mijlocul lui noiembrie, azi a plouat de-a rupt ...Greu vine vara, repede pleaca [smulgpar] 

 

Deci asa ziceti cu euthiroxul. Asa mi-a explicat si endocrinoloaga lui Vladut ca, pe langa hormonii de crestere pe care-i injectam, trebuie sa mai stimulam si glanda sa faca singurica treaba.

 

Cristinica, zic si eu, ca si Otilia: daca tot ti-ai cumparat ce ti-a placut, pastreaza-le pe alea si nenelica, daca n-a stiut sa deschida gura de la bun inceput, n-are decat sa-si stranga calabalacul acuma. Pana la urma, care casa ai ales-o, ca nu mai tin minte? [:)] Cand o sa te muti in ea? Ce-i cu spatele tau? Ai facut vreo miscare gresita? Ai probleme cu sciatica?

 

Otilia, eu cred ca mai un an, maxim 2 si vei ajunge in stadiul in care sa te poti odihni cand vrei, caci vor creste fetele, te vor mai ajuta la treburi si-atunci nu iti va mai fi asa de greu. Observ asta la mine, care, desi am baieti ce nu ma ajuta la treburile casnice, tot mai apuc sa prind momente si pentru mine. [pk]  

 

No, va pup dulce si o zi superba va doresc! [pup] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele de ieri pana azi asa o miscare de tripe a avut loc in viata mea ca am capul varza....Dar acum sunt un pic mai bright ca am mai solutionat din problem....

 

Nu returnez ce am cumparat eu ca ceea ce era in casa era vechi de nu se poate si am cumparat si la pret bun ceea ce am luat. Pisi ma intrebai de casa. Casa este asta:

http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-41414657.html

 

Deci vedeti si voi ceea ce era in ea. E o caruta de munaca dar asta este.

 

Marti cand am vorbit cu unul din baietii babei a zis ca pot joia viitoare sa-mi pun cantrafusele in casa. Ieri eu ca romanul sa verific daca a spus la agentie asta sun si imi zice aia ca nu ca s-au razgandit....Am zis ca fac criza si mor. Acum am doua solutii aliniate: una sigura care inseamna sa-mi mut cantrafusele in garajul unei amice si sa stau la ea pana se rezolva, a doua despre care aflu lui - daca pot sa mai stau 2 saptamani in apartamentul in care stau acum...

 

De sperat sper ca pe 20 septembrie sa semnez contractual si sa primesc cheile. Pe 24 plec pentru 3 zile Birmingham si apoi pe 27 zbor catre casa pana pe 14 deci daca nu se rezolva pana atunic este groasa. Acum am amanat toate livrarile pana pe 15 octombrie.

 

Spatele - ma doare ca am coccisul deplasat de ultima vertebra si am ramas cu deviere mare dupa nastere si acum pe sitem nervos cred ca ma dor si toate....Ce sa mai zic - pe 29 septembrie ma duc cu soata la tratament si cu Roxy ca asta a fost cadoul lui pentru mine de 14 ani de casnicie. Eu ii trimit pe 1 la mare.

 

Va pupacesc si fug la treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Vad ca nu mai ziceti nici una nii. Bag de seama ca va pregatiti de scoala. 

Eu nu am nimic minunat de raportat asa ca o sa zic ca sunt OK.

 

Vremea la mine esete si ea mohorata ca si mine - macar nu ploua.

 

M-am mai intristat si cand am vazut povestea copilului de 4 ani mancat de caini...Este strigator la cer ca nu se ia o masura definitiva pe tema asta.

 

Pupici si sa auzim de bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Salutare, fete dragi!

Dupa cum bine ati observat, iar am disparut ca magarul in ceata, dar, asa cum a banuit si Cristina, am lipsit motivat, caci am fost plecata in Oltenia, la parintii mei, ca sa-mi "recuperez" pruncii, sa-i aduc acasa, sa-i pregatesc de scoli... Doamne, incredibil cat au crescut copiii mei in luna asta si jumatate de cand nu i-am mai vazut [fri] . I-am trimis cu pantaloni normali la ei si i-am luat cu pantaloni de apa adanca! [pk] 

Voi, ce mai faceti?

Cristina, cum se poate remedia problema ta de la spate? In ce consta tratamentul? Mi-am amintit, sa stii, de casa ta. Tin minte ca atunci ai zis ca nu lasa la pret, sau ceva de genul sata, de aceea nu mai stiam daca la ea te-ai oprit, sau ai gasit altceva. Mie-mi place teribil, desi mi se pare usor cam scumpa. [batcap] Ai mai inaintat cu actele, cu mutatul, sau tot "in coada de peste" a ramas problema?

 

No, cam atata am avut de raportat, deocamdata. Poate mai vin si maine pe aici, sa "sterg praful". [:)] 

 

[pup]  fetele si-o zi minunata va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine.

 

Pisi bine ai revenit. Ma bucur sa aud ca pisoiasii au crescut in vara asta masiv. Cred ca si Roxy a mea s-a desirat masiv asa ca o sa vad in 2 saptamani ce gasesc acasa. Abia astept.

 

Cu casa am mai avansat. Azi am fost si m-am intalnit cu notara si am semnat hartoagele, am transferat avansul si costul notarului si se pare - doamne ajuta - ca vinerea viitoare voi avea cheile.

 

La mine este tot nebunie. Saptamana asta am avut doua delegatii din Japonia si sunt ametita de cap si cu dureri de maini de atata explicat mai mult prin semne decat prin limbaj ca astia prea multa engleza sau alte limbi straine nu cunosc...

 

Si eu va pup si va doresc o zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Salutare, fete dragi!

 

Am incercat de vreo doua ori sa insirui niste vorbulite, niste povestioare pe aici, dar nu’sh ce fras s-a intamplat ca am pierdut postarile de fiecare data si m-am ‘nervat, dupa care m-am linistit si am luat o pauza...

A inceput scoala! Pe de-o parte sunt bucuroasa, ca ni-s iarasi toti impreuna, dar pe de alta parte pot spune ca sunt disperata, caci m-au adus in pragul falimentului cu cate am avut de platit, de cumparat, de acizitionat ... Horor!

 

Voi? Nu mai ziceti niciuna nimic?

 

Cristina, tin pumnii stransi sa se alinieze planetele si sa te vezi si tu la casa ta, cu taote-n regula!

 

Otilia, n-ai mai zis nimic ... Ce mai faci?

 

Lumi, Elena, ne-ati sedus si ne-ati abandonat?

 

Cam atata de la mine ...

Va pup dulce si va doresc un WE minunat!

 

post-125394-0-85529100-1379677788_thumb.jpg

post-125394-0-58825400-1379677815_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

 

Dorina, ce băieţi frumoşi! Să fie sănătoşi şi norocoşi!

 

 

Şi ce rău îmi pare că a început şcoala! Nu ştiu fiică-mea cât regretă vacanţa, dar eu sunt neagră de supărare, tot nu mi-a trecut! Am observat că a început să mă streseze, involuntar, dar tare, următoarea chestie: aproape de fiecare dat când mă întreabă cineva în ce clasă e fiică-mea, eu răspund că-i în clasa a VIII-a şi imediat încep comentariile că-i an greu, că trebuie făcut, trebuie dres, trebuie "cutare" şi "cutare". Cred că nu îmi place să mi se amintească chestia asta de fiecare dată. Băi, nene şi cel mai tare mă enervează că sunt unii care deja ştiu la ce liceu şi ce profil ar trebui să intre fiică-mea.

 

 

Să vă zic, cred că săptămâna asta termin campania de toamnă. Mai exact, partea cu borcanele, astăzi le fac pe ultimele (de data asta prune din alea dulci la borcan, nu am mai făcut, sper să iasă bine). Am făcut şi must, fac şi vin, nu mult, dar al meu.

 

 

Tuinea, ai PM de la mine.

 

 

Sper că sunteţi bine toate, eu asta vă doresc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...