Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ingineri fosti, viitori...(40)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 110
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, oasele mele rezista cu stoicism. :) 

 

Ah, pai cu discotecile cea mica a inceput de vreo doi ani. Avea atunci vreo 8. Cea mare pe la 11, cand am ajuns aici. Dar atunci am fost si noi, erau parinti care trebuiau sa supravegheze. Cu sau (mai mult) fara voia lor. 

 

Nu-i problema, de curand am sarbatorit ziua celei mici. Cu 13 copii invitati, 14 in total cu ea. N-am facut acasa ca nu incapeau. Si i-am vazut manifestandu-se. Nicio diferenta fata de gasca de copii de aceeasi varsta la ultima aniversare a celei mari, in Ro. Cam asa e si pe la discoteci din cate am vazut. La varste mici. Dupa 12 ani asa, nu mai stiu :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, într-adevăr, faza cu oasele e naşpa. Oare nordicii, cei născuţi acolo vreau să zic, au genetic oasele mai "bune"? Pe ei nu îi chinuie reumatismele?

 

 

 

Am avut ceva producţie de miere anul ăsta, dar nu a scos decât o dată, pentru că suntem în faza în care vrem să înmulţim numărul de stupi. Vecinu' e un tip haios şi vorbăreţ, genul care poate vorbi o zi întreagă, despre orice, fără să se repete.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nordicii sunt genul deoameni foarte sportivi. Am colegi multi de varsta pensionarii si nu i-am auzit niciodata plangandu-se de nimic. Ori nu le e genul ori chiar nu au probleme. Colege de ale mele la 65 de ani merg la sala, altele alearga, un coleg de 66 de ani vine la munca cu rolele...nu mai spun de biciclete ca asta e la ordinea zilei, indiferent de vreme. Da, chiar si iarna, exista cauciucuri de iarna pentru biciclete si asa umbla. Nu putini. 

 

Am colege la 55+ care participa la maratonuri, la triatloane vara (alergare, inot si mers cu bicicleta, dar zeci de km din fiecare, nu gluma) si la maratoane de schi iarna. Alearga aproape zilnic zeci de km, asta dupa munca. Eu abia astept sa ajung acasa, ma doare spatele uneori la munca daca nu ma asez pe scaun...mai am o colega filipineza care se plange de dureri de picioare. Dar suedezele? niciodata! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si condus singura deja :). E OK, ma descurc binisor. 

 

Otilia, sa stii ca m-am descurcat minunat, la program de la 8-16.30 si cat am facut scoala n-am simtit deloc nevoia masinii. Eu cu sotul lucram amandoi la spital si cand lucram amandoi de dimineata mergem si venim impreuna. Asta era in perioada de vara, eu lucram numai atunci. Apoi am inceput naveta cu vaporul la facultate, a fost perfect. Poate cu masina as fi facut 5 ore in loc de 6, ca asa mai asteptam cate o ora, o jumate de ora dupa autobuz...dar chiar n-am simtit deloc nevoia masinii. 

 

Acum insa, lucrez permanent, ca am terminat scoala si lucrez in ture. Am zile cand muncesc de la 14-22 si lucrez zile de weekend de la 7-14.30 sau 14-22. In toate situatiile nu am cu ce sa ajung sau sa vin de la serviciu, ca autobuzele nu circula aas devreme sau asa tarziu. Iar sotul mi-a zis ca el nu ma duce si aduce 25 de ani de acum inainte la si de la munca, cand el nu are program. :) 

 

Asa ca nevoia ne invata! :)

 

Spor in toate, la toata lumea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine,

 

Am citit din urma asa ca sa spun bine ai venit Mihaela in randur inginerilor de la DC,

 

Eu fusei acasa: o gramada de treaba, o gramada de rezolvat. Acum inapoi acasa in UK si aici o gramada de treaba si tot asa.

 

Vorbeati de vreme, de oase rupte: eu le am rupte dar ma duc la sala si am zis ca o sa ma duc sa fac miscare pana cand o sa se rupa ceva... Cat despre fete si disco: si eu sper sa ma ia Roxy cu ea LOL.

 

De conserve am venit si eu cu un borcanel de zacusca de acasa si cu unul de dulceata de cirese.

 

La noi nu creste nimic in UK. In sud cresc mere si pere si capsune dar nimic altceva....

 

Sa va mai spun ca Glimmer a fost o scumpa si mi-a facut un frumos cadou pe care l-a admirat toata lumea. Mii de multumiri draga mea.

 

Am pus pozici din saptamana de relaxare din tara. Roxy a crescut asa de mult...Ma simt asa de batrana mai ales ca am fost la bai pentru spate...

 

Va pupic si o zi super sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna fetele,


 


Vad ca nimeni nu mai zice nimic deci hai sa ma bag eu in seama...


 


La mine este un haos si o nebunie totala. Sunt cu chestii care trebuie sa le fac mereu de 2 ori, cu ghinioane dar sa va spun ca mi-am luat masinuta eh si ca sambata am party de casa noua.


 


In rest aici vremea nu este pre buna dar deh e toamna. Mi-am luat biletul pentru Craciun de venit acasa si m-a uscat la buzunar dar heiho ce sa facem.


 


Cam atata pe azi.


 


Va pupic.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...