Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hola! La multi anishori Anei de Ca_mila pt ieri si Clarei de Michelle pt azi!

 

Tamy, ma bucur mult k Maria incepebsa faca progrese :) vezi k nu e dracul.asa de negru! Insista mai mult cu ea si o sa fie bine :)

 

Delia - condoleante pt bunic. Sa va fie de bine mutarea!

 

Ali - io nu m-am mai cantarit de ceva vreme dar oricum sunt nemultumita de cum Arat :( astept sa-mi teeaca cm si apoi merg la salon la tratamente si la sala. N-o sa mai am timp de nimik dar asta e....

 

Ioana - f emotionanta povestea intarcarii :* nici mie nu mi-a fost chiar usor, desi nu pot spune ca alaptarea a fost o experienta lina si placuta pt mine. Faza cu oja si cu rujul pe sfarcuri am mai auzit-o si eu :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

 

La multi ani sarbatoritilor !!! 

 

Fleur , va urez un concediu placut ! Rep. Dominicana ..... ce bine suna si ce departe de noi   [alcool]

 

Tammy , ma bucur ca este fetita mai bine .

 

Am fost si noi w/e asta la munte , friiiig ... noaptea 10 grade , se facea focul in pensiune  [fal]

 

Partea proasta este ca Andrei are degetul mare de la mana dreapta stramb si din pacate acum am descoperit :( Am vb si cu Cristina cu gemenasii si ea la fel are probl cu fetita , dar cu degetele inelare . A fost la dr si cica este o boala care se mosteneste genetic si in general apare la degetele de la picioare . La noi sotul are degetele de la picioare incovoiate , dar cum inainte nu se cautau copiii atat pe la dr , socra-mea tot imi spunea ca cica ar fi de la incaltaminte ... ei bine se pare ca nu  [smulgpar].  Am inteles de la Cris , ca se poate opera degetul in urma unei radiografii dar doctorii spun sa se faca mai tarziu ca sunt mici si ii radiaza . Imi vine sa urluuuuu , acum nu imi sare in ochi decat degetul cu problema . Cand il masez il mai indreapta cat de cat , nu se rezolva prin masaj dar se mai pot pune niste atele . De mers nu merge , si nici nu cred ca o va face in curand , nu are deloc echilibru , eu l-am nascut spastic , este ft rigid , nu trebuia sa intrerup gimnastica cu el , dar nici nu am crezut ca poate fi asa rea situatia  [smulgpar] Nu stiu in ce directie o luam , dar ceva trebuie sa facem cu el ca nu este bine deloc . Este ft incercanat , tot timpul are ochii rosii , am fost la oftalmolog si cica este pe fond alergic . Dar cearcanele astea nu-i dispar deloc . 

 

Renuntam si la concediu , chiar nu imi mai arde , m-a dat peste cap total  [zid] Imi fac o mie de reprosuri , este numai din vina mea , trebuia sa fiu mai atenta cu el si sa-l urmaresc mai mult , eu niciodata nu m-am suparat daca cineva a vazut la el ceva ciudat , poate eu ca mama " nu vreau " sa vad si atunci mi-a prins bine orice comentariu .  

 

Va urez multa sanatate !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Am recapatat si eu netul in ultimele zile de servici, ha, ha,ha...cica au instalat un nou modem...goange...

 

Suntem ok, nu a mai facut febra de alaltaieri seara, nu stiu ce-o fi fost, ca alti dinti nu i-au iesit.

 

Scuze pentru scrisul imens din ultimul mesaj, nu stiu de ce a iesit asa si nu am timp sa revin.

 

Citesc din urma si apoi incerc sa raspund.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ana Ca_milei si Clara! Sa fiti sanatoase, norocoase si fericite!

 

Ca-mila, ce am ras cum deschide ea gurita la impartasanie!

 

Gabi, stiu ca e usor pt noi sa iti dam sfaturi, sa gandesti pozitiv, ca nu e asa de grava problema, ca e rezolvabila, etc, dar nimeni nu se poate pune in locul tau si fiecare dintre noi ar reactiona la fel, cu ingrijorare, daca al ei copil ar avea chiar si cea mai mica problema.

Eu iti dau o imbratisare si iti doresc multa putere si perseverenta sa rezolvati problema cat mai repede si mai putin chinuitor pt Andrei ca de rezolvat, se va rezolva sigur.

Nu e vina ta!

 

Vreau doar sa-ti spun despre mers, ca si eu eram exact la fel ca tine, ingrijorata, chiar panicata, vai nu merge, copii de varsta lui merg déjà, ce ma fac, cum sa-l ajut, n-am timp sa-l port de manutze si cand am timp nu vrea el, n-am timp sa-l port cu ham, etc. Ma mai si pisau la cap barbata-miu si chiar si educatoarea ca "nu ma ocup" mai mult de el sa mearga. Acum ma felicit ca nu am folosit hamul, care am inteles ca nu-i ajuta deloc sa-si gaseasca singuri echilibrul si vin in fatza.

La un an si o luna a inceput sa mearga, fara sa-l mai ajutam mai deloc, inca sovaielnic si imprecis, precum cetateanul turmentat, cu frica inca si renuntand repede dupa cativa pasi ca sa mearga de-a busilea mult mai rapid. Dar merge, toti merg, odata si odata. Are un coleg de gradi, de un an si jumatate, care abia acum 2-3 saptamani a inceput sa mearga, mai greu decat Eric, cativa pasi apoi cere in brate.

Pun pariu ca in maximum cateva saptamani, pana-ntr-o luna, Andrei va merge. El s-a tinut in fundulet devreme si asta inseamna ca are simtul echilibrului. Ii mai trebuie un pic de curaj si motivatie, pe care le va gasi singurel.

 

Cat despre cearcane, si al meu are, de zici ca lucreaza de noapte. Cred ca si astea-s genetice ca noi amandoi parintii avem.

 

Tamys, eu cred ca amandoi gemenasii tai sunt bine pt varsta lor, trebuie sa fie fascinant sa ii compari si sa vezi cat sunt de diferiti, fiecare are achizitiile lui proprii.

 

Ada, Nectarel e un mic rasfatat, dar merita. Cred ca esti obosita dupa atatea petreceri, bine ca rezisti. Nici Eric nu mai sta in carucior decat rar cand il plimbam, sau cand suntem la iarba verde si mai trage un pui de somn. In rest nici pomeneala sa stea in carut cat stam noi pe undeva, trebuie sa misune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi ca mama vesnic te vei framanta dc faci bine.dc nu trebuia altfel

 

insa esti o mama excelenta pt andrei

nu te gandi altfel

 

la chestia cu degetul dc asa e el si nu il afecteaca lasa l in pace

 

cu echilibrul dc vrei ne intalnim si iti arat ce exercitii face victor si poti face acasa cu andrei

sunt mult mai ok decat atunci cand erau mai mici

adica pt tine mai ok sa le faci cu ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...