Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Buna fetele,

Intru acum ca tot s-a culcat piticul.A supt si apoi si-a asezat capul pe burta mea si a adormit,sa inteleg ca vrea sa-si scoata si in timpul zilei adormitul la san? [cool]

N-a facut febra peste noapte,are doar pulpa umflata de la injectie(toate vaccinurile i-au fost administrate in pulpa piciorului stang)in rest e vesel si titirez ca de obicei

 

Azi ii astept pe cei de la service ca ieri mi s-a stricat masina de spalat,sper sa poata fi reparata ca n-am chef sa cumpar alta..

 

Valy,Tamys,sa va fie de bine ruperea turtei/motului!Felicitari umblaciosilor!

 

Fleur,cred ca abia astepti vacanta..Succes in gasirea unui job mai bun!pup Ericul destept [pup]

 

Ali,asa este,intotdeauna inteligenta vine de la mame [:D]

Macar acolo sa zic ca-mi seamana si mie ca in rest..e ta-su intreg..

Felicitari pentru kg pierdute!Ce bine ca ati rezolvat si cu gradinita,asa ai sa ai mai mult timp pt tine

 

Hai ca intre timp au venit si au luat masina de spalat,pana maine au zis ca e gata..Mattia nu s-a trezit desi am plecat si am stat vreo 5-10 minute afara(de regula are radar si simte imediat ce ma ridic din pat)

 

Gabi,pup bucalatul [pup] .Daca tu simti ca trebuie sa faci anumite lucruri mergi pe instinctul tau insa nu-ti mai face ganduri,ca-ti faci doar rau.

 

Rocsy,tare asta cu maritatul,asa stiam si eu! [roscatavant]

 

Sambata am petrecut si noi ziua flacaului,la o terasa impreuna cu o parte din piersicutele noastre dragi.Am fi vrut sa va avem pe toti alaturi de noi.Copii s-au distrat in spatiul amenajat special pentru ei,au reusit sa se inteleaga si sa interactioneze frumos.Din pacate n-am facut o poza de grup..tarziu mi-am dat seama..la urmatoarea petrecere o sa fiu mai atenta [8D]

 

Va pupacesc fetelor,zi frumoasa! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele.

Spunem si noi La Multi Ani piersicutelor ce au serbat zilele acestea: Sara, Clara, Daria si Leon. Sa fiti sanatosi si cu noroc in viata!!!

 

Orinetate fetotele la ruperea turtei, am vazut ca toate au ale s banii:)))

 

Vera chiar ca numai asta cu masina nu iti lipsea, bine ca se poate repara.

 

Gabi nu intra in panica pana nu il vede un ortoped, poate nu are nimic sau se rezolva prin fizio/ masaj. Tu chiar ca ai fost super preocupata de Andrei. Si daca era ceva grav treb obs si de atatia medici care l-au vazut:)))

 

Fleur ti s-a mai spus, dar nu ma abtin, invidei maxima cand ma gandesc la ce destinatie superba ati ales.. Vrem si noi!!!! Scump foc Eric, sevede ca are simtul proprietatii.

 

Muraturica sper ca su teti bine si ca se rezolva problemele la job.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Sunt bucuroasa ca am o nepotica noua, de 2 zile, sanatoasa si frumoasa, fetita verisoarei mele!

 

Noi am fost azi la vaccin (hepatita A), dupa aia l-am dus direct la gradi, deci pana diseara n-am cum sa-l urmaresc, sper sa fie ok si fara febra.

L-a si masurat cu ocazia asta, are 11,85kg si 81cm.

A plans culmea mai mult la masuratori decat la vaccin. Oricum dupa intepatura la cateva minute patrula fericit prin sala de asteptare, cu o masinuta si se ascundea de mine pe sub scaune.

 

In rest, raportam o decalotare practic completa, am inceput si eu incetisor sa-i fac, la baie, dupa sfatul doctoritei, si la cam 2 saptamani de cand am inceput, s-a rezolvat problema, curat si fara durere. Nici nu credeam ca va fi asa usor.M-a mai ajutat si barbata-miu, ca, deh, eu sunt cam depasita de treburile astea.

 

Ioana, Ana e o scumpa numai buna de rontait!

 

Vera, sa va fie de bine petrecerea si bataitza ca nu ai facut poze de grup, ne mai bucuram si noi okii cu piersicute si mamici.

 

Maria, ce mai face Silvi?

 

Rocsy, ce haioasa e Sofia, cred ca iti vine s-o mananci la asa replici.

 

Ali, spiritul de observatie l-a luat de la ta-su eu sunt mai zapacita, desteptaciunea sper de la bunici (parintii mei), intelectuali si foarte muncitori.

Pai de ce nu l-ai lasat pe Denis cu taica-su in camera daca tot voia sa-l viziteze? Sa sforaie amandoi (al meu pici sforaie cateodata).

 

ce le mai dati sa pape si cu ce se mai joaca piersicutele?

Eric a descoperit strugurii, pe care ii devoreaza (bobite taiate in 4).

 

Va pup, sper sa mi revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur : felicitari pentru nepotica !

 

Profit si eu de putina liniste, Sofia se uita la televizor iar Natalia ca de obicei, sta in jurul ei , mai mult lipita de ea. Acum Sofia sta cu fundul pe masa, Natalia in fund pe covor, lipita de piciorul Sofiei .... nu o slabeste deloc, ma si mir de unde are Sofia atata rabdare, dar spre marea mea bucurie e foarte toleranta cu surioara ei  .... se inteleg foarte bine fetele, se iubesc la nebunie. Cand o rugam pe Natalia sa ne dea un pusi, ne da fruntea sa o pupam noi, cand o trimit sa dea un pusi la sora ei , isi tuguie buzele si alearga sa ii dea un pupic .... mare smechera !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola...

 

 

Rocsy ma gandeam azi disperata la tine.vroiam sa iti scriu dar nu am avut de unde.statea rafi de dimineata cu gura deschisa si I se vedea in partea de jos ca in spatele dintilor de lapte I au iesit altii...(((unul e crescut pe jumatate deja si unul acum a spart gingia...m am panicat rau fiindca ma gandeam ca acum iar v a trebuii sa ii scoata fortat si sa il chinuie(((.(stiu ca poate sunt putin exagerata...dar asa sunt EU... Nu imi place sa ii doara deloc...)pe langa asta ma gandeam si la cum o sa arate cu dintii aia asa in spate...intre timp am fost cu el la dentist si m a calmat...mi a spus sa se joace el cu dintii si sa ii miste sa ii faca sa iasa...iar ceilalti cu timpul se vor muta la locul lor(sper)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi a mai venit o scrisoare de la "prosteala".asa ca a sunat cumnata mea la un avocat.luni trebuie sa merg cu scrisorile sa I le arat.

 

Am fost si la cresa Lui Denis si gata e oficial din 12 Sept e inscris luni miercuri si vineri de la 8la 12.iar din 2trebuie sa merg deja cu el cate o ora Doua sa se obisnuiasca.si pot sa stau cu el.am zis sa il dau deocamdata numai 3zile sa nu mi se urce la cap atata libertate dintr o data)))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...