Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

flEur felicitari ptr nepotica.sa creasca mare si sa fie sanatoasa.

Felicitari ptr masuratori.tinem pumnii sa nu faca febra.ce bine ca mai ai net si nu ne ai parasit.

Era bine daca vroia sa se cullce cu el doar ca el vroia sa il trezeasca si nu puteam sa il Las ca trebuia la 5dimineata sa mearga la lucru :).

Felicitari si ptr decalotare.bine ca ai scapat usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu ce sa ii dau sa manance...chiar vroiam sa mai cer idei.ii dau cam ce mancam si noi.chestia e ca nu mai "il prostesc" cu Paine cu unt sau biscuiti sau mancare mai light.vrea neaparat ceva mai consistent altfel o scuipa afara.de ex la Paine daca nu are si sunca nu o vrea...daca ii dau piure gol nu il vrea...asa ca nu prea stiu cum sa procedez.

Meniul de azi de ex a fost...

omleta cu branza ,sunca castraveti si ceapa Verde...

Pepene Verde

Piure cu snitel de curcan

Nectarina

Un cornet de inghetata

Pepene Verde

 

 

De jucat se joaca cu orice Inafara de jucariile Lui))))imi arunca chestii dupa pat,ii fura la rafi telecomanda de la joc si nu mai vrea sa io dea...azi se juca cu peria mea de par...mergea o arunca in cosul de gunoi(care era gol)apoi se chinuia sa o ia.imi mai arunca geluri de dus ,si ce mai prinde in zona in vana si apoi striga sa i le dau...

 

mamaaaa cat vorbesc...se vede ca mi e stricat incarcatorul de la tableta si nu ma pot juca)))m ATI prins)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali, bafta sa rezolvi favorabil cu "prosteala", sa nu trebuiasca sa le platesti nimic. Vezi sa nu-ti ia avocatul din buzunar mai mult decat vor aia.

Ma bucur pentru Denis ca va merge la gradi si pt tine ca vei respira mai in voie 3 zile pe saptamana, poate in timp treceti si la orar complet?

De saptamana viitoare stau si eu acasa momentan, cu baiatul la gradi. Sunt curioasa cum va fi, oricum nu il voi tine acasa nu din egoism, ci pentru el, s-a obisnuit cu un program, cu o rutina si nu vreau sa-l dau peste cap. Ca sa nu mai zic ca daca-l retrag acum, nu-mi mai garanteaza nimeni locul cand voi avea nevoie.

 

Si Eric mananca tot ce mancam si noi. Saptamana asta am avut fasole cu miel, nu am vrut sa-i dau lui (cam indigesta) asa ca I-am facut separat alta mancare gatita: supa si pilaf de vitel si am mancat si eu cu el, ca altfel nu vrea.

Intrebarea mea se referea mai ales la ce alimente "noi" le-ati mai dat.

La noi: miere, struguri, si a gustat un pic de telemea.

Este innebunit dupa sarat, a inceput sa se intinda la solnita de pe masa, avem una din aia din lemn cu lopatele,cand nu suntem atenti  fura cate o lopatica de sare si o linge... Nu-l incurajez bineinteles.

Ali, meniul lui Denis mi se pare super ok. Nici n-ar mai avea rost la varsta lor sa le dam piureuri simple.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mAria bine ai revenit...mai Da ne vesti despre voi.

 

Ioana ce piersicuta dulce ai acolo.pupic de la Denis

 

 

Vera ti se citeste printre randuri ca ai iesit din butoi.sper sa nu ma insel...:)mi a placut mult ideea de a face petrecerea si cu piersicutele de prin zona.mi ar fi placut sa fiu si EU cu voi.cred ca a fost tare frumos sa vedeti atatea piersicute dulci la un loc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fleur...asa ma gandeam si EU cu avocatul...dar m a innebunit cumnatamea sa merg ca cica prima"intalnire"e gratis si macar sa vad ce si cum.iar daca daca imi cere apoi cine stie cat si dupa poate o sa trebuiasca sa platesc totusi si "prosteala")))...asa mai bine platesc din prima.

 

Cu timpul o sa vreau sa il dau in fiecare zi ...sa vad poate o sa merg si EU la o scoala de limba(dar sincer nu ma prea mai vad la scoala si nu cred ca as mai avea rabdare)...

 

alimentul nou la noi e pepenele...

Cum ii Dai mierea si cam cat?as vrea sa ii dau si EU.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un meniu de weekend, ca atunci ia toate mesele acasa:

 

Md: un fruct pasat cu cereale, ou fiert, cas, sunca,rosie, castravete, kefir cam 100g

P:supa, o mancarica de carne cu legume (mazare cu pui, cuscus, pilaf, etc), un fruct

Gustare: iaurt (din comert, cu fructe)

Cina: cas faramitat, legume (rosii, ardei, castraveti)

Gustare inainte de culcare: struguri sau pepene rosu

 

Printre mai baga cate o bucatica de covrig, un paharel de suc natural, un biscuit (alternative nu toate odata). Si lapte de la tzitzi de 2-3 ori pe zi.

 

Cina e cam monotona pt. ca nu vrea: orez/gris/fidea cu lapte, nici branza de vaci. O sa incerc papanasi din branza de vaci, fierti si cu smantana.

 

A dat cineva fructe de mare gen creveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O.sa ai si tu o perioada de respiro...sa ne spui cum e...

 

Am ras la faza cu sarea.si Denis e fan.eu am o solnita cu gaurele si o linge.imi dau seama cateodata cand vad ca nu mai iese sarea.si zic iar a lins un baiat solnita(ca si la rafi ii place) )))

 

 

Va scriu pe reprize ca mi e frica sa nu pierd mesajul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere I-am dat doar un pic si o singura data pana acum, pe clatite. Nu a fost incantat, cred ca din cauza clatitelor, lui nu-I plac fainoasele (in afara de covrigi si paine goala).

O sa-i mai dau pe fructe acrisoare: zmeura, afine. Chiar am o casoleta de afine in frigider, ii dau diseara cu un pic de miere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine si meniul vostru...cam asa ceva mananca si el.bine ca mi ai dat ideea sa mai fac papanasi.

 

 

Mai vroiam sa va intreb ceva...la Denis I se vede la unghii liniuta dinaia alba care stiam EU de mult ca ar fi cica de la lipsa de calciu???!!!asa o fi?

Stiu ca in primele luni dr Imi spunea sa ii dau 10zile pe sapt in lunile cu R?oare???!!!nu mai stiu exact.voi le Dati calciu?daca da cum?si de care?sa ii dau si EU oare?acum ma gandesc ca poate si de la asta merge "craki"si plus ca nu prea i am dat nici vigantolul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...