Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Neata !

 

Natalia mananca in general ce mancam noi , mai putin prajeli sau carne de porc grasa ( daca e muschiulet i-am mai dat ) , carne de miel, varza, fasole boabe .... chestii dintr-astea din care nu are voie. Eu in general gatesc cu foarte putina sare, asa ne-am obisnuit de cand era mica Sofia. Miere i-am dat si eu sa guste, creveti sau fructe de mare nu as incerca ( parca sunt prea mici pt asa ceva, dar poate gresesc; oricum nefiind un fun al lor , nu le am in meniu in general ). Fructe am incercat aproape din toate, de fiecare data cand i-am introdus un fruct nou ar fi mancat in nestire dar nu puteam sa ii dau mai mult de 2-3 bucatele , ulterior dupa ce i-am facut testul nu le mai vrea :-).

 

Ali : multa treaba ai si tu daca te panichezi asa usor :-) , nu mai fi asa stresata .... intr-un final totul e ok !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

CE frumos zici rocsy de cum se iubesc surioarele...asa e si la noi ...se iubesc tare mult si chiar si in somn se cauta unul pe Altul.imi place tare mult sa ii vad asa si sper sa fie toata viata lor asa uniti ca acum.

 

Asa sper si eu :-) !

 

Apropo, Nataliei i s-au mai indreptat picioarele, acum ca e la "bulanele goale" ii studiez mersul, s-a mai echilibrat si nu mai calca ca o ratusca !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi.poftiti la cafea...

 

 

rocsy dar crezi ca mai au vreo sansa sa se alinieze frumos daca au iesit asa in spate???

 

EU la mancare ma gandeam ca nu ii dau bine si ca nu prea mai stiu CE ii bine si ce nu ptr ca pe zi ce trece imi dau seama ca nimic nu mai e sanatos...

La rafi nu am avut treaba ptr ca nu stiam...nu se punea atata accent pe mancarea nesanatoasa...lui I am dat si o Paine cu pateu,un crenvursti,o Paine cu ou,un cascaval,danonino....chestii care imi dau seama acum ca ar trebuii interzise...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, dar apropos de meniu, nu le mai dati lapte?

ca a mea mananca lapte dimineata la 6 si urmatoarea masa este de iaurt cu fructe pe la 11 - vreo 200 gr

ma tot intreb si eu daca nu ar trebui sa ii bag masa de dimineata...

ea inca nu mesteca prea bine asa ca daca trebuie sa ii dau paine cu unt, stau o ora sa manance o felie

...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Ali,treaba asta cu albul pe unghii e urban legend.E drept ca si eu credeam la fel,de altfel tatal lui Mattia mi-a aratat la un moment dat si a zis ca Mattia are carenta de calciu.In realitate,Mattia este cu calciu peste limita [:)]

Daca vrei sa te linistesti mergi si fa-i analize pt calciu si fier ca sa stai linistita si cu piciorusele.

Noi am zis ca vom merge luna viitoare cu el la un ortoped,pt ca la noi e ceva mai mult genetic..Tatal lui Mattia,la 40 de ani,acuza dureri are soldurilor si incheieturilor de la picioare in general(fiind cracanat si el) si a zis ca ar vrea sa mergem la doctor sa vedem daca se pot corecta picioarele lui Mattia de pe acum ca sa nu ajunga,ca adult,sa aibe probleme..

 

Fleur,eu sunt fan fructe de mare insa lui Mattia voi mai astepta pana sa-i dau.Trebuie atentie deosebita cu ele,trebuiesc gatite asa cum trebuie iar la un an e un pic cam devreme,asa cred eu [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ce frumusica este Ana:))))

 

Si noi avem mese de lapte multe, dimi si seara dupa masa de dimineata si pranz, iar noaptea la cerere.

Fetelor mai ia ameteala cand va aud de 11 kg, piciul meu abia ajunge la 8,5 kg.....desi mananca bine.

 

Silvi e in general bine, il supara insa dintisorii de vreo 2 sapatamani, cu plansete si muscat din masa sau covor. Ma enerveaza ca nu ies mai repede si se chinuie atat.

In rest e super activ, a inceput sa mearga tinut doar de o manuta. Nu da inca semne ca vrea sa mearga singurele, dar nu ma stresez.

Trimit si revin...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! 

 

Eu am tot citit ca fructele de mare se dau de la 3 ani .

Si noi avem multe mese de lapte inca , doar 3 de solide . Ioana si al meu mananca o felie de paine cu unt intr-o zi :))))) are 4 dinti si se chinuie la solide , asa ca laptele este la inaltime . Problema este ca am vb cu un doctor pediatru si spunea ca de la 1 an mesele de solide sunt baza , laptele nu mai acopera necesarul pentru ei . Dar din pacate la noi solidele inseamna ciuguleala , nicidecum o masa zdravana . 

 

A inceput si Andrei sa mearga de o mana mai binisor , sper sa inaintam cu bine . 

 

Ali , ce spui tu acolo cu omleta , snitel , etc Andrei nu papa neam  [:-)))]

El se stramba la tot ce-i dai si abia deschide gura , o sa fie un copil sclifosit ca si taica-su  [alcool]

Acum inca detin controlul si il mai pacalesc cu cate ceva , dar mai tarziu nu stiu cum o sa procedez . Sper sa ma insel si el sa se schimbe . 

 

Revin ..... ca ii fac un piure cu carnita de curcan :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...