Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Pai, cam da Ioana!

 

Buna seara doamnelor!

Lore draga, felicitari pentru micutza umblacioasa!

A mea de-abia acum exerseaza statul in picioare si nu-i prea iese dar se plimba prin casa tinuta de o mana si cu cealalta se tine de bastonul lui bunica-mea, pe care il si manevreaza. Dar in orice caz, mai degraba fuge, nu merge, ca are o viteza de m-a doborat!

Fetelor, m-am mai linistit cu meniul ca vad ca si la voi e treaba cam la fel...

Fleur, eu ii dau sa rontaie covrigi, pufuleti, paine si o data chiar a mancat o felie de paine cu Almette dar imediat ce ii trece un pic senzatia de foame, se plictiseste si nu mai papa.

 

Lore, sunt surori fetele noastre si la greutate si la inaltime :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor,

 

Nu stiu daca ma mai tineti minte. Sunt mamica lui Luca, care a implinit 1 an sambata. Am vazut urarile si as vrea sa va multumesc si sa urez sanatate si fericire tuturor piersicutelor si mamicilor lor. 

 

Mi-am schimbat numele deoarece nu am reusit sa ma loghez altfel pe noua platforma. V-am citit destul de des, dar din pacate nu am mai scris. Sper sa am mai mult timp si sa ma reprimiti in grupul vostru. Am inceput serviciul de la 2 luni, dar am avut noroc ca m-a ajutat mama care are grija de Luca. Si el are inca 3-4 mese de lapte, dintre care una noaptea si mananca inca pasat. Din pacate, s-a innecat de 2 ori si am zis sa mai asteptam. Are 4 dintisori, ultimii 2 i-au iesit in ultima luna si 9 kg. Merge doar tinut de manute, dar isi pastreaza din ce in ce mai bine echilibrul pt cateva secunde, cred ca isi va da drumul curand la mers. Spune cateva cuvinte, silabe si e un copil vesel, desi ciudos si galagios daca nu-l lasi sa faca ceva sau ii iei vreun lucru cu care nu are voie sa se joace.

 

Sa va mai dau o veste buna: sunt insarcinata din nou in 9 saptamani. A fost o supriza pt noi deoarece pe Luca l-am conceput dupa a doua fertilizare in vitro si 3 ani de incercari. Nu credeam ca putem reusi natural si atat de usor, desi doctorul ne-a zis ca sunt sanse. Sper sa fie totul bine si de data asta. Eu sunt putin speriata de cum ne vom descurca cu 2 copii mici, dar sper sa reusim.

 

M-am intins destul de mult, sper ca nu v-am deranjat. Incerc sa revin cat mai des.

 

O saptamana frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu zilele trecute cu V la control

la un an si 2 sapt are aceleasi dimensiuni ca la 11 luni adica 9800 kg si 78 cm :)

 

in rest face serii de cate 5-6 pasi singur;

de mancat manca ce mancam si noi, combinat cu borcanele (nu renunt inca la ele ca mai plecam si sunt bune pe drum) plus nu se omoara cu fructele  bucati asa ca o zi ii dau borcanel ca sa fiu sigura ca mananca si suficiente fructe

cu alaptatul la fel ca inainte doar ca de cateva zile nu il culc seara la san, il pun semiadormit in patut si mai misc un pic patul (l-am trecut la pat de voiaj acum cateva luni sa la ala de lemn se lovea de margini cu toata protectia si se trezea)

ziua doarme in carucior, inca are 2 somnuri pe zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

[artif] La multi ani: Silviu, Luca, Miruna, sa cresteti mari, sanatosi si plini de noroc! [artif]

 

Eu sunt acasa azi cu E., a racit, are muci kilometrici. E marait mititelul. Sper sa isi revina repede ca vineri dimineata plecam in concediu.

 

Roxy, felicitari pentru vestea buna si sarcina usoara! Stiu ca mai era cineva [barza1] cu bb2, tot cineva care nu mai scrisese demult pe forum, dar nu imi mai amintesc cine.

Bafta tuturor care "lucreaza" la bb2, 3...

 

Porumbita, ma bucur sa mai aud vesti despre Victoras, felicitari pentru progrese, la greutate cred ca vrea sa se mentina baiatul ca voi sunteti toti supli (din poze).

 

Eu incep sa imi fac n ganduri cum ne vom descurca la mare si ce lapte va bea baiatul. LP nu mai vrea, nu ma vad alaptandu-l decat in camera iar in laptele lor de acolo nu am incredere. Doar daca ar fi in cutiute, pasteurizat, ceea ce nu cred. De obicei e servit la masa in carafe la rece. Dar nu stiu daca-i pasteurizat. idem cu branzeturile, si el mananca mult branzeturi. Iaurtele mici cu fructe la cutie sper ca sunt.

 

Acasa papa bine si "ca un om mare", de toate. I-am dat sticsuri nu f. sarate si le rontaie de n-are treaba. Azi dimineata papa o piersica asa frumos ca ma gandeam: "iata o piersicuta mancand o piersicuta". Aliment nou i-am dat porumb fiert, un mare hit. Il papa exact ca si noi, de pe stiulete.

 

Acum doarme si e tot transpirat, sper sa iasa raceala din el.

 

Va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele. Roxi felicitari ptr sarcina. Fleur , concediu placut sa se faca bine Eric. Nu- ti mai fa atatea gsnduri ca nemancat nu ramane.noi, am fost la doctor si ne-a trecut gatul. Ne- a spus ca are eruptie dentara plus gat. Am fost cu socrii amandoi. S- a suparat doctorita pe ei ca l-au razgait rau, ca nu e posibil sa se arunce pe spate si sa se arcuiasca atunci cand nu- i faci ceva. Se poate lovi cum face si le-a spus ca o sa ajungem cu el la psiholog in ritmul asta. Ne- a certat ca nu l-am pus la olita pana acum iar cireasa de pe tort, a spus ca pe Nectarel scrie excroc. A murit socru-meu ca dr e prietena lui. Chiar ma bucur ca ei nu pricep sa nu sara in picioare si sa stea drepti cand Nectarel doar schiteaza ceva. Doamne fereste sa nu-l lasi sa planga, dar daca el vrea sa stea o ora la intrerupator, acolo intepeneste soacra- mea cu el in brate. Daca -l pui in carut scoate un urlet rapid si cand e in brate rade in coltul gurii. In rest, stie tot. Isi pune esarfele pe cap, se piaptana , pupa icoanele.va pup si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...