Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

 

Sa va mai dau o veste buna: sunt insarcinata din nou in 9 saptamani. A fost o supriza pt noi deoarece pe Luca l-am conceput dupa a doua fertilizare in vitro si 3 ani de incercari. Nu credeam ca putem reusi natural si atat de usor, desi doctorul ne-a zis ca sunt sanse. Sper sa fie totul bine si de data asta. Eu sunt putin speriata de cum ne vom descurca cu 2 copii mici, dar sper sa reusim.

 

M-am intins destul de mult, sper ca nu v-am deranjat. Incerc sa revin cat mai des.

 

 

 

Roxi : noi nu ne suparam pe cei care scriu .... ci pe cei care nu scriu  [:)] ; bine ai revenit !!!

Felicitari pentru noua sarcina  [flo2]  [flo2]  [flo2]  . Asa ma gandeam si eu la  adoua sarcina, cum ne vom descurca cu 2 copii mici dar timpul le-a aranjat pe toate si a doua sarcina a venit cand a trebuit  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ada : eu nu vad marea problema ca pe Nectarel nu l-ati pus pe olita .... si ce daca ? Nu cred ca sunt mai mult de 5 piersicute care stau pe olita. Din punctul meu de vedere prietena socrului tau e cu capul .... auzi Nectarel escroc ( sper ca nu mai ai de gand sa mergi pe viitor la ea ) !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor! Hop si eu pe aici, still alive, doaf k in f mare criza de timp...

La multi anisori sarbatoritilor de zilele astea!

 

Roxi, chiar gasisem zilele trecute nr tau in tel si ma gandeam ce mai faci :) felicitari pt bb2 si sa dea Dumnezeu sa ai sarcina usoara! Banui k tot la dr A mergi :) si pe mine ma tot bate la cap cu bb2, mai ales k la mine situatia nu e roz cu endometrioza, mi-a zis sa ma oun oe teeaba si sa stau lini k de-acum a iesit dopul si o sa raman usor :p ma bucur mult pt tine!

 

Noi suntem ok, eu alerg intre serv, Chitz si salon (nu mai stiu dk am apucat sa va zic k m-am apucat de proceduri de remodelare de o saptamana). Incerc sa-minorganizez cumva programul ca sa ajung si la sala macar de 2 ori pe sapt...nu stiu cum o scot la capat. K sa nu mai zic k a aparut o oportunitate de promivare la serv, un niu dept, ma bate gandul sa ma bag, sa merg in paralel cu 2 functii...tb sa am o discutie cu dirextorul meu sa vedem cqre e treaba...

 

Chitz merge f bine in piciorushe, nu mai vrea de-a busilea se mai aseaza doar asa sa se odihneasca un pik intre trasee :) nu stiu dk e in vreun salt, dar de o sapt are achizitii zilnic! A invatat sa urce si sa coboare singurik din pat, canapea, fotolii, fluiera cu un fkuier din ala gen arbitru, face te pup - pa pa la plecare, bea cu paiul, a inceout sa lege cuvinte pe limba ei :) inca nu am fkt vaccinurile pt k pediatra vroia sa facem intai ROR/Priorix, insa m-am mai documentat si am ajuns la cincluzia k riscurile aunt prea mari comparativ cu beneficiile acestui vaccin asa k am decis sa nu-l facem. O sa facem doar Infarix.

 

De papat are 3 mese de solide (legume cu carne sau ou, fagaras, iaurt,, cascaval, masline nesarate, mamaliga cu branzik, rosii, paine cu unt, galuste din supa noastra, gris/orez/paste cu lapte, paoanasi fierti plus ciuguleli de prin ce mancam noi k nu mai avem loc de ea sa bagam in gura), 2 mese de lapte plus completari dp fiec solid, suc de fructe, apa, rontzaieli, fructe etc.

 

Cred k vin si ceva dintzoci noi pe sus k are margelute la gingie si musca din tt alea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, fetelor, pt felicitari

 

roxypuy, tot la dr albu merg, pe 28 august am morfofetala la 12 sapt, poate aflam ce e - oricum, sanatos sa fie; am citit ca ai din nou probleme cu endometrioza, imi pare rau, dar poate o noua sarcina te va ajuta; in cazul meu dr albu a avut dreptate cu dopul :);

 

si eu am endometrioza, dar grad I, am avut in trecut cateva crize, inainte de prima sarcina, dar acum sunt ok; bafta la serviciu si spor la sala; inainte sa aflu ca sunt insarcinata, vroiam sa incep o dieta, rugasem o colega sa-mi dea nr unui nutritionist, dar se pare ca DD a avut alte planuri :)

 

r_ocsy, sper sa ne descurcam si mama sa fie sanatoasa si in putere, pt ca tot ea va duce greul; probabil voi mai lua o bona sau va veni si tata sa ne ajute, voi vedea atunci; acum sper sa fim sanatosi si eu si bebe din burtica, vom gasi noi o solutie 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi.poftiti la cafeluta

 

 

Roxi bine.ai revenit.sa ai sarcina usoara.

 

La multi ani sarbatoritilor de zilele Astea!!!!!

 

Ada ha ha am Ras la faza cu excrocul...auzi tu nectarel dragonel excroc...nebuna de dr.cum sa zici asa de un copil de 1 an?cat despre socrii sunt exact ca ai mei.la fel statea treaba cu rafi.daca le zicea rafi acuma stati in cap asa stateau)))))

 

Roxi1 felicitari draga ptr mersul la Sala si la proceduri.succes sa se vada rezultatele dorite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola fetelor ce mai faceti?

 

Am stat o saptamana la munte fara semnal la telefon, fara net! A fost foarte bine!

 

Felicitari ptr bb2 ( al doilea fratior de piersicutza anuntat):)

Sa fie o sarcina usoara si bb sanatos!

 

Roxi felicitari ptr sala si proceduri! Se vad rezultate?

 

Monica tu le-ai inceput?

 

Fleur bafta la gasirea unui nou job!

 

Cu bunicii nu mai zic nimic ca ma umplu de nervi, avem si beneficii dar si multe obiceiuri proaste implementate gen zahar, dulciiri din comert si desene! Nu am reusit decat sa o fac pe bunica sa se ascunda si sa ne minta

 

Acasa era ieri un balamuc complet, mancare ioc, m-au invadat moliile si a trebuit sa arunc tot tot

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ada, cred ca inteleg prietenia intre doamna dr si socrelu bombonelu! Sunt amandoi de legat! Cred ca e excroc Nectarelul, de ce nu ar daca merge!

 

Roxi2205, felicitari pt noua sarcina! Sa fi sanatoasa si sa mai faci un bebe frumos si sanatos! Sarcina usoara! Eu nu te cunosc dinainte, dar poate scri mai des!

 

Fleur, imi pare rau ca s-a imbolnavit Ericu chiar acum inainte de concediu! Da-I si niste occilo, poate il ajuta in procesul de vindecare! Stiu ca necunoscutul te streseaza, dar I-ati ceva rezerve de papa de acasa daca nu esti sigura ca gasesti ce-ti trebuie acolo!

 

Roxy, felicitari pt noul program in care incluzi si ingrijirea ta! Felicitari pt progresele lui Anto si programul de masa! E o piersicuta model, daca ai un copil ca ea nu ar trebui sa te gandesti prea mult si sa te apuci de bb2, nu de alta, dar in cazul tau timpul nu e deloc in favoarea ta!

 

Porumbita, felicitari pt V! Deja stie ce are de facut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onuta e bine! Face progrese in fiecare zi, atat motorii, cat si vocale! Face cate 2-3 pasi singurica, dar are momentele ei nu cand o chemi la tine, ci pur si simplu cand are ea chef! Dar exerseaza de zor! Ne bombane de nu se poate, de cateva zile e ca o melita stricata.

Si unde ziceam ce copil cuminte am, azi au fost urlete si tipete si dat cu fundul de pamant exact cum nu imi doream sa vad! Are o personalitate, cand nu-I convine sau vrea ceva si nu-I dau voie..e jale!

 

Imi scoate peri albi cu mancatul! E cumplit, cred ca curand ma gasiti la 9.....nu mai stiu cum sa gestionez copilul asta, efectiv!

Si colac peste pupaza, de ieri mi-a facut caca dupa fiecare masa. Am rezolvat-o partial, cu apa fiarta cu orez, insa azi a trebuit sa reiau ca dupa pranz au revenit scaunele apoase.

 

Am ocolit butoiul, dar pana la urma mi-a cazut in cap!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...