Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Hola fetele! Lore, multu de complimente :) chiar am fost binecuvantata cu un copil model! Inca nu m-am decis dk vreau sau nu bb2...mai vedem. si Anto a avut sapt trec scaune mai dese, nu f moi fata de obicei, dar mai dese. I-am facut supita de morcovi, orez fiert, am tinut-o fara lapte sau suc o zi, doar ceai de menta+babycalm, fara fructe vreo 3 zile, I-am dat cascaval eco de la Dorna, masline dietetice, covrigi, rondele orez...nu stiu ce a fost, dar a trecut fara medicamente.

 

Fleur, cum se mai simte Ericutz?

 

Carmen, Leti, Antonia, Muraturica, Delia, Valy, Balanta - pe unde umblati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor !

 

Roxi , felicitari si sanatate multa ! Sarcina usoara ! Sa ne anunti ce o sa ai :)

 

Roxy , tu chiar ai un copil model . Doamne ajuta sa fie si urmatorul la fel ( daca va mai doriti ) 

 

Andrei , ca de-obicei , o tragem cu dintii rau , abia a iesit al 5-lea , mai avem de astepta pana mai ies altii . A inceput sa vrea sa se imbrace singur , este asa de simpatic cum se chinuie sa-si bage bluza pe cap , sandalele in picioare , face manevre , le intoarce pe toate partile dar nu ii reuseste inca  [:-)))]

In rest suntem bine , mai are sotul vreo 3 sapt si intra in concediu , nu stiu unde vom pleca , ca dupa ultima imbolnavire , nu imi surade nimic . O gramada de virusi si microbi , multe piersicute cu febra si scaune moi . Mi-e groaza sa-l apuce pe undeva ceva si sa facem cale intoarsa .

 

Multi pupici  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Roxy pt sfaturile utile. Problema cea mare e ca la Onuta laptele e baza, dar m-a pus pediatra sa-I fac laptele in apa fiarta cu orez (1 litru de apa cu 3 linguri orez) si vad ca tine...bine ca nu e ceva grav.

 

Gabi, ce sa zic, tecred ca ai teama cu Andreiutu dupa ultima experienta! Eu te sfatui sa plecati intr-o tara cu servicii medicale bune, sa va faceti o super asigurare medicala si sa va rugati sa nu aveti nevoie de ea! Trebuie avut in vedere sa nu-I schimbi prea multe din obiceiurile lui... mancare, somn si totul va fi bine!

Noi am cam riscat cu concediul pt ca am fost in grecia pe insula Thassos unde nu exista spitale doar cabinete medicale generale unde vad si copii si adulti si pe cei raciti si pe cei cu picioare rupte. Noi am tratat-o pe Onuta prin telefon cu pediatra de acasa, dar oricum nu a avut nevoie de mai mult, dar in caz de ceva luam leapsea! Muot succes si incredere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Roxy pt sfaturile utile. Problema cea mare e ca la Onuta laptele e baza, dar m-a pus pediatra sa-I fac laptele in apa fiarta cu orez (1 litru de apa cu 3 linguri orez) si vad ca tine...bine ca nu e ceva grav.

 

Gabi, ce sa zic, tecred ca ai teama cu Andreiutu dupa ultima experienta! Eu te sfatui sa plecati intr-o tara cu servicii medicale bune, sa va faceti o super asigurare medicala si sa va rugati sa nu aveti nevoie de ea! Trebuie avut in vedere sa nu-I schimbi prea multe din obiceiurile lui... mancare, somn si totul va fi bine!

Noi am cam riscat cu concediul pt ca am fost in grecia pe insula Thassos unde nu exista spitale doar cabinete medicale generale unde vad si copii si adulti si pe cei raciti si pe cei cu picioare rupte. Noi am tratat-o pe Onuta prin telefon cu pediatra de acasa, dar oricum nu a avut nevoie de mai mult, dar in caz de ceva luam leapsea! Muot succes si incredere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve gagici,

 

Tot mucosel E., ii curat nasucul si ii dau Tylenol ca-i marait (dam si noi vina pe 2 dinti, 1 canin si un premolar care ies de vreo luna...).

 

Roxy, ce fetita mare ai si tu,nici nu realizam cat de repede cresc si se schimba. Bravo ca ai grija de tine si bafta cu promovarea.

 

Ile, o tineti intr-o vacanta...ce bine...nici noi nu vom avea net in concediu  dar e ok

 

Ada, si eu am vrut sa spun ca-i cam deplasata pediatra sa faca asemenea remarci, dar aveam impresia ca ai mare incredere in ea, cred ca o confund. Spre exemplu, pediatra lui E. e foarte laconica la consultatii, se rezuma la chestii generale, raspunde daca o intreb, nici vorba sa ma certe sau sa isi permita observatii ca e rasfatat, etc...absurd.

 

Mi-am adus aminte, Honeys e prima graviduta cu bb 2, post-piersicute, ce-o mai face.

 

Gabi, pai erai mai curajoasa la iesiri/concediu cand Andrei era mai mic.

 

Incerc sa pun poze noi pe picasa, dar dureaza forever sa se incarce, asa ca renunt. Oricum voi reveni cu poze din concediu.

 

Vad ca am inceput sa repet ca o placa stricata "concediu" asa ca ma opresc.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello.

Suntem prin zona, dar eu ocupata pana peste cap. Va citesc, dar nu am timp sa si scriu.

Azi am fost sa repetam analizele de urina si sper ca totul va fi ok. 

Aurora e bine, face din ce in ce mai multi pasi singura, dar nu o lasam decat pe suprafetele acoperite de covor. Vorbeste pe limba ei, canta la-la-la, striga la catei ham ham, face psss cand aude de pisici si zice un fel de ade! foarte imperativ cand vrea sa mearga undeva. Una peste alta, o cam intelegem in mare parte ce vrea. E destul de rasfatata, arata cu mana ce vrea sau in ce directie vrea si daca nu ne executam imediat sa pune pe urlat. Asta nu imi prea place....

Sper ca toate piersicutele bolnavioare sunt bine.

Felicitari pt bb2, roxi. 

Concediu placut Fleur.

Va pup si incerc sa intru mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar am laudat-o pe Aurora, dar uitasem ceva....nici cum nu reusesc sa o conving sa pape bucatele.....nu vrea fata si pace. Cand simte chestii mai mari in gurita isi face greata...Doar de vreo 2-3 cand era super bine dispusa si ii faceam toate mofturile a papat bucatele. Sa duca ceva la gura si sa pape singura nici nu vrea sa auda. Intinde mancarea sa ii dam noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola . ..lorena mersi de cafeluta.eu acum am bauto...

 

 

Fleur zii "concediu" de cate ori vrei ca suna bine.e un cuvant tare frumos))))daca mai e asociat si cu mareeee soareeee cum e la tine e si mai frumos.apropo cand plecati ca nu mai stiu.

La noi amr 2 nopti

 

Sanatate multa bolnaviorilor.

 

Si noi suntem maraiti rau si tot dupa "fusta mamei"

 

Muraturica la fel face si Denis cum nu ii fac ceva pe plac se pune pe urlat.se pare ca avem multe piersicute "escroace")))))

 

Gabi chiar asa tu ai fost CEa mai curajoasa la deplasari cu bebe mic.asa ca I ATI inima in dinti si dute...mai ales daca e la mare e si mai bine.ptr ca e Buna ptr ei...

hai ca si EU deja ma repet cu marea mea dar numai asta visez)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...