Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Prezent..cu intarziere.

 

Salutare fetele mele, intru scurt din lipsa de timp.

 

Suntem bine, sanatosi, voiosi. Alergam de zor..cu totii dupa patrick. Merge/alearga f bine singurel, in casa deja nu mai stam in spatele lui ca am covor si dc mai cade, e moale. Afara iesim cu ham. Il las liber, doar cand se impiedica si cade incerc sa-l prind. Mananca si el cam de toate in masura in care ii dau. Nu e familiarizat cu fructele intregi, dar devoreaza felia de pepene. Nu vrea sa comunice cu noi, desi bona ziceca spune papa, tata..nu e prea vorbaret, iar cand vrea ceva doar se uita spre obiectulrespectiv, nu il cere la propriu. Noaptea doarme linistit, rareori se trezeste, probabil dc viseaza ceva, iar dc isi gaseste suzeta, se culca la loc, sau ma cheama pe mine sa-l mangai putin. Se trezeste pe la 9.30, iar la pranz si-a setat un somn de 2 ore de pe la 14.30. Laptic doar seara si ii mai da bona dupa masa de pranz. Vigantol zilnic, tre sa-l trec pe vigantolette ca nu i s-a inchis fontanela inca.

 

Am fost la divertiland (poze picasa), i-a placut maxim, distractie si chiraiala, balaceala, cuminte, nani pe sezlong. I-am luat un colac de la tei, cu sustinere la piept si bretele pt siguranta. Succes total, recomand.

 

Vrem sa mergem si la mare la noi cu el, am gasit un hotel misto in venus. Melodia, de 4*. A fost cineva? Mi se pare super tare, 8.4 rating pe booking.

 

Hai ca am fugit la nani, pup fetele. Miss u all.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor!

 

Carmen, Patrick e un baietel cuminte foc! Bravo! Cred ca hotelul e ok daca are 8.4 apreciere. Si eu ma orientez dupa notele primite pe booking, niciodata nu au dat gres, la noi, pana acum.

 

Noi in fiecare zi facem progrese, merge singurica pt distante mici 1-2 metri, dar exerseaza si mareste distanta in functie cum se simte de sigura. Inca ma plimba de manuta in toata casa.

Daca ar si manca...., as fi cea mai fericita mamica! Of! Suntem iar sub tratament pt reflux si nici o imbunatatire, chiar din contra! Sunt fff derutata! Data trecuta efectele s-au vazut imediat, acum mi se pare la fel sau chiar mai rau. Prima oara a luat nexium si debridat, acum nexium cu motilium. Banui ca motilium e devina.....

Va pup si va dau matza asa, ca emoticon nu am!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve fetele, va spun un "pa" temporar, ca plecam maine dimineata la mare la soare. Am un pic de emotii, dar sper ca va fi bine.

Cu netul mai rarut pe acolo, nu imi iau nici laptopul.

 

Carmen, il salutam pe colegul Patrick, ce baiat cuminte are mama.

 

Am cumparat si eu un ham, nu stiu daca vb de acelasi lucru, asta ii da libertate totala de miscare (mers) doar il mentine la o distanta maxima fata de tine. Nu se sprijina deloc in el. Vad acum in concediu daca e bun la ceva.

 

Muraturica, bine ca ai mai dat si tu vesti. Rezultate bune la analize sa aveti. Eu il las pe Eric sa mearga peste tot, ma rog in casa e covor (mocheta) peste tot, afara merge pe asfalt, iarba, nisip. Si el mai cade inca, mai ales cand e obosit, dar e mai sigur pe picioruse in fiecare zi.

 

Ioana, cool down. Bine ca vine "impricinatul", discutiile fata in fata sunt mai bune. Peace! si multa intelegere va doresc.

 

Ada, ce horror cu casa, ai impresia ca ai cladi ceva pe nefericirea altuia. Of, cate nenorociri...

 

Lorena, si tu ai o cumintica. Nu toti copii sunt mancaciosi, la fel ca si adultii dealtfel. Tatal meu e schija de slab si mananca doar de nevoie, eu sunt...opusul lui, asta asa ca un exemplu de cat de diferiti suntem in aceeasi familie. Eric ma mosteneste si cateodata nu mi-as dori sa fie atat de pofticios.

 

Ali, concediu minunat si sa va simtiti la strand ca la mare.

 

Ile, ai trecut pe energizante naturale, super. Ce haioasa e bambina, bine ca nu  papa ea nisipul totusi.

 

Va pup pe toate cu piersicute cu tot, sa fiti cuminti si sa ne auzim cu bine peste 2 saptamani, asta daca nu bag nasul pe la vreun internet cafe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Va dau cafea. Fleur, concediu placut si sa fie cuminte Eric. Carmen, ai un baietel tare cumintel. Ce bine ca este vineri. Azi mergem si noi la escrocul mic. Face niste mutre socru-meu cand aude ca- i spun asa. Tudor este la Tg Jiu, bineinteles ca e un mare santajist si asta nu-mi place deloc. Negociaza totul si a inceput sa devina obraznic. Crede ca atunci cand vine merge la tara si scapa de lectii. E tare greu cu adolescenta asta. La mine la birou am avut parte in ultima vreme doar de dubiosi si trebuie sa fiu cu ochii in patru, ceea ce ma oboseste maxim.Va las, ca vad ca- si termina si Doamna mea, baia de frumusete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Dau eu cafeaua azi.

 

Fleur concediu placut si cand poti, intra sa ne pov cum ii place lui Ericut. Am si eu ceva emotii pt vacanta cu Patrick. Am observat ca atunci cand mergem la tara doarme max o ora, de obicei cam juma de ora. E o poza pe picasa cu el cu ham. Nici eu nu-l sustin, doar il prind cand cade.

 

Am baiat cuminte, ce-i drept. Ma ingrijoreaza putin ca nu vrea sa vb cu noi delic, dar stiu ca fiecare are ritmul lui de dezv. Acum e focusat pe fuga.

 

Am uitat sa ma laud si eu. Din putinul timp pe care il am, m-am hot sa reincep antrenamentele de tae bo. Asa ca de joia trecuta sunt prezenta in sala si vad ca imi lipsesc deja 900 gr :d. Am trecut si pe rosii cu branza meniu zilnic :)))).

 

Roxy ce dragute sunt pozele din concediu, cred ca a fost super. Ile, tu nu te plictisesti, mai vino si pe acasa, Maria ce faci? Roxi felicitari pentru bb2. Vera ai terminat renovarea? Lorena dar refluxul nu s-a reglat de la solide?

 

Pup, plec la munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Multumim Clau pt cafeluta!

 

Nu, Carmen, nu s-a reglat!

 

Fleur, sa aveti un concediu frumos! Sa va simtiti bine si sa va incarcati bateriile! O sa vezi ca Ericu o sa se acomodeze fffg bine! Sunt convinsa 90%!

 

Ali, eu cred ca anul asta nu mai pup concediu....asa ca te inteleg! Sper totusi sa mai putem fugi pe undeva 2-3 zile.....

 

Clau, Doamna ta e berbec cu ascendent in fecioara? Ha, ha! Ca il cam astepti ca pe o mireasa! Cred ca iti estefff tare dor de Nectarel si de adolescentul de Tudor!

 

Ioana, cearta acasa ca sa puteti sa va impacati in dormitor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete r_ocsy

Neata !

 

Felicitari pentru mersul singurica Maria . Lorena : daca prin bine intelegi sa imi fi revenit cheful de vorba, sunt mai bine, in rest suntem sanatosi. Cam plictisite ca Florin este la Sibiu pentru instruire si abia in seara asta ajunge si putin cam somnoroase ca ne-a dat trezirea Natalia la 6:30 ... dar in rest bine.

Fleur : vacanta placuta  [:)]

Noi nu folosim hamul, mai cade dar se ridica rapid , nu s-a lovit rau niciodata pana acum.

 

 

 

[s]  Anca Maria [s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, acu am vazut a daduse Ada cafeluta...lasa ca nu strica 2.

 

Lorena te intreb ca se pare ca si nepotelul meu de 4 luni are reflux. Sau nu se stie ce...ca se pare ca nu-i place deloc lm, isi face greata si vomita. Pediatra a zis sa testeze cateva zile fara lm si se pare ca nu mai vomita. Acuma sa vedem ce se intampla si dc il reintroduce.

 

Nici eu n-as folosi hamul dc patrick n-ar avea decat o sg viteza, si anume fuga :)))). Inevitabil se impiedica si decat sa vina cu fatza de asfalt, mai bine il prind... Cand e pe iarba, il las, ca sa vada cum e, la fel si in casa, dar pe ciment mi-e teama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...