Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetele. Numai ce ne- am intors si noi de la tara. Am venit mai obosita decst am plecat. Nectarel doarme, va inchipuiti ca nu va mai dormi curand. In rest face numai nebunii. Toti stam cu ochii pe el, ca altfel e jale.intelege tot si profita de soacra- mea. A venit si cumnata- mea. Era suparata, fratele ei, la care am fost la nunta e in spital la Constanta. A gasit un loc de parcare si au venit altii si i- au spus ca este locul lor. Ei, asta nu a vrut sa/ si ia masina de acolo astfel incat l-su batut si l- au taiat. In cazuri de astea cred ca e bine sa pleci. Gata, frate e locul tau, ok, plec, ca altfel nu se stie peste cine dai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Ada, ce povestesti acolo? E horor!

 

Carmen, iti doresc o noapte buna macar azi! Multa sanatate lui Patrick. Faza cu voma.....am trait-o de atatea ori incat as crede ca sunt imuna, dar nu sunt!

 

Gabi, la fel e si Onuta, ffff sociabila, dar tot dupa fusta mamei este....si e ffff curioasa si atenta. Ne imita in tot ce facem, am inceput sa ma feresc sa fac lucruri care I-ar atrage atentia si ar fi periculoase. Oricum, eu sunt la ora de reeducare nu a copilului, ci a mea. Deocamdata tine pt ca nu a mai fost Onuta asa maraita, cand incepe si urla mi se ridica parul in cap si ma apuca nervii......

 

Ile, acum toata lumea e la picnic, la mare, la munte, in natura sau intre blocuri! Oricum nu se mai scrie ca pe vremea cand majoritatea alaptau si era un moment de respiro, acum s-au intors si pe la muncii......gata! V-am luat suficient apararea! Mai scrieti-ne si noua ce mai fac piersicutele voastre!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello fetele mele dragi.

Imi pare nespus de rau ca tocmai acum cand aproape toate piersicutele au facut un an nu am fost prezenta zilnic. M-am gandit la voi si la bebeii vostrii in fiecare zi, dar....nu am mai apucat sa scriu.

In primul si in primul rand vreau sa urez la multi ani tuturor piersicutelor sarbatorite si colegilor de maine care fac un anisor o data cu noi.

Noi suntem la socrii la casa. Aurora e super incantata de curte, gradina, pisica, gaini, etc. Prin casa merge super mult nesustinuta, ridica si picioarele la prag....pe afara i-am luat ham si observ ca merge ca si cand nu l-ar avea. Face ca pisica, cainele, cioara, puiul, magarul, vaca si calul. Zice apa-apa si hap-hap (pt papa). Aici la curte papa mult si doarme mult. Parca evolueaza pe minut ce trece. Imita tot, comunica clar ce vrea....in fine....parca nu mai e bebe ci copil mare. Din pacate cu mancarea nu prea evoluam spre bucatele, suntem tot la multe chestii pasate. Tind sa cred ca e greseala mea, dar nu prea stiu cum sa apuc problema. Lichide nu vrea din nici un alt recipient decat bibe. Cred ca se marita cu bibe.

Eu sutn constienta ca am un copil extraordinar si sanatos, dar sunt intr-o perioda tare cuidata si grea. Cred ca si eu trebuie sa ma repun pe directie (macar de as sti care e directia). Ma chinui de ceva timp sa ies din starea asta, dar nu imi iese. Sotul e super, dar cu cat ma ajuta mai mult cu atat ma simt mai vinovata. In fine....e ciudat rau creierul meu.

Mai spun inca o data la multi ani tuturor si cred ca ne vedem la scutece ca aici la socrii stau rau cu netul.

Va pup cu mare mare drag. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Azi am fost la dr gastro, mai m-am linistit. Concluzia e sa incercam sa tratam refluxul, dar sa las copilul in pace atata timp cat ia bine in greutate! Daca vrea sa manance 2 lingurite, pe alea sa le manance si atat! Sa-I dau lapte praf in continuare, daca manca bine solide puteam sa o trecem si pe lapte de vaca, dar asa sa-I dai lp ca e imbogatit cu vitamine.

Concluzia vizitei: pediatra pana acum a luat deciziile corecte in ceea ce priveste problema Onutei! Sa nu ma panichez ca nu mananca bine solide! Sa nu o mai compar cu alti copii! O sa facem si alte investigatii daca nu se rezolva cu tratamentul medicamentos, poate sunt si alte cauze, malformatii sau alte bazaconii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada, cred ca trebuie sa faca mutarea una din fetele care se pricep....sa le rugam frumos! Cred ca suntem pe ultima suta de metri cu piersicutele care fac un an!

 

Muraturica, chiar ma intrebam ce ai patit de nu ai mai intrat ca tu eraiffff constiincioasa, dar daca Aurora e bine si ii merge bine la tara, eu cred ca te scuzam ca nu ai mai scris! Dar te asteptam sa ne mai povestesti de Aurora si sa ne spui ca esti mai bine!

 

Dru, sa ne mai povestesti de nepoteii tai! Ce nazdravanii mai fac?

 

Ile, pe unde esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...