Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Bune fetele, mai era putin si nu va mai prindeam pe aici, nu imi luam si eu ramas bun de la bebelusi, ma incearca o lacrima in coltul ochiului, a trecut timpul si repede si incet, cu bune si rele, bebelusii au crescut si noi am imbatranit un an , dar ce bucurie sa i vedem pe ei marisori si independenti pe piciorusele lor!

 

Ar fi frumos daca toate ne-am face timp sa scriem cate ceva de ramas bun dela bebelusi! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ola

 

Am fost inghitita de valuri :)

Ieri am fost prin oras cu trupa vreo 5 ore, apoi am sosit extenuati acasa

 

Multumesc ptr urari DANA! Te pup si Lma si baietelului tau !:)

 

Azi la plaja iar, maine treburi fara plaja

 

Am auzit ca iar e canicula in Buc:( , aici este racoare incepand cu dupa amiaza ( dar stam si la casa )

 

Bv Ptr Onutza, sper ca te-ai mai linistit:)

 

Am de sortat niste poze ptr printat si de strans un pic, trupa doarme, eu sunt in urma rau cu somnul, e greu si in vacantza! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cu mine.

 

Am mai facut o sedinta de urlete (aerosoli) pe seara.

 

Noi de vreo cateva zile avem alta problema....nu mai vrea laptin seara. Acum 3 si 2 zile a baut cam 150 ml din 330 cat obisnuia sa bea, iar in seara asta vreo 30... L-am luat, l-am ous un scaun, i-am dat o budincuta de vanilie pe care a hapait-o imediat, i-am pus lapticul in canita cu pai si a mai baut vreo 50 ml...

 

Va pup, nb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Rocsy, ne muti tu la scutece?

 

Ile, ai dreptate, nu ar fi rau cateva cuvinte......

Eu v-am cunoscut mai tarziu si am intrat mai tarziu in cercul mamicilor de piersicute, insa am simtit ca sunt bine venita si ca sunteti foarte unite si saritoare la nevoile celorlalte mamici!

Eu de cand a implinit anul simt ca am un copilas si nu mai e bebelusi! Interactioneaza altfel, e mult mai prezenta si mai hazlie. Parca vrea sa te binedispuna!

Bebelusenia a fost frumoasa, cu bune, cu rele.... cu nopti nedormite, dar cu inima plina de bucurie cand iti tineai puiul la piept!

Regretul meu mare este ca nu am reusit sa o alaptez direct, dar totusi 8 luni jumatate a mancat lapte de mama!

Nu imi vine sa cred ca acum un an si o luna veneam acasa cu o papusica care avea cu putin peste 2 kg si care ne-a schimbat menirea noastra in viata! Si am invatat cum sa o ingrijim si sa o iubim! Multe din convingerile noastre anterioare au cazut in fata unei realitati atat de frumoase, visul devenit realitate BEBELUSUL NOSTRU!

 

Iar voua va multumesc ca ati devenit prietenele mele dragi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ce aparat ti-ai luat? Nu e unul mai silentios? Eu am un omron cumparat de vreo 3-4 ani care nu e nici fff silentios, nici nu merge si la orizontala.si la noi e cu urlet in primele 2 zile, dar pe urma se obijnuieste. De obicei, eu o tineam, iar taicasu o distra, facea ca Balu si ca toate visele.....

Lichidele sunt fff inportante dupa aerosoli, vorba Ilenei, in somn nu mananca laptic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...