Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare si de la noi. Fleur, bine ai revenit. Carmen, sanatate multa lui Patrik. Noi maine mergem la vaccin. Sper sa fie bine. I-am taiat motul si l- am tuns la zero. Are o mutricica de nu ma pot obisnui. A fost lume multa la mot si bietul copil s- a speriat rau. Nu mai dorea sa ia nimic de pe tava. Pana la urma a luat telefonul si pixul. La tuns a stat super cuminte. Isi apleca si capul cum il punea frizerul si se uita mirat in oglinda. Totul a fost ok, pana a doua zi cand s- a certat socru- meu cu Doru. Ai mei nu sunt obisnuiti cu scandaluri si au plecat. Nu se asteptau la asa ceva. Asta e, cu el defilam dar macar se putea abtine. Nici nu- mi vine sa mai vorbesc cu el. Dar, suport ca sta soacra-mea cu copilul si- l iubeste pe Tudor. Are niste iesiri cateodata de- ti vine sa/ti iei campii. Ce pot sa mai zic in asemenea situatii. Eu am avut o saptamana cumplita. Sper ca asta sa nu fie la fel. Mai revin. Va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Fleur! Ne-a fost dor de tine si de Ericu! Sa ne povestesti si de cum a petrecut Eric! Sa ne pui si poze!

 

Carmen, sunteti mai bine, nu? Cand plecati?

 

Ada, socrelu e un personaj aparte! Asa infioarator a fost scandalul de au luat-o la fuga ai tai?

Nectarel e super hazliu cu noul lui look! Am tuns-o si eu pe Onuta sambata, sa nu-I mai vina parul in ochii. Eram la coafor aa ma aranjez pt nunta si cand am terminat tocmai trecea sotul cu Onuta prin dpreptul nostru, I-am agatat si a tuns-o doamna si pe Onuta vrabiuta! Inca nu imi vine sa o tund la chelie.....cred ca la iarna cand va umbla cu caliula pe cap! Ha, ha.....ea nu tine nici palaria!

 

Onuta a fost rezonabila cu socrii cat am lipsit....pana in 2 noaptea eram acasa ca a doua zi plecau ei la o nunta la Brasov. Dimineata faceau bagaje de zor, in conditiile in care la ora 8 ziceau ca trebuie sa plece si au plecat la 11, iar eu nu imi vad de treaba si il intreb pe socrelul de ce nu le-a facut de ieri? Raspunsul a fost ca a stat cu nepoata.....iar ei I-am taiat-o....I-am zis ca evenimentul a fost anuntat cu mult timp inainte si ca trebuiau sa fie prevazatori....asa ca iar mi s-a pus pata, nu mai vreau sa I vad.....noroc da de la Brasov au plecat intr-un mini concediu pe la Sibiu, asa e cu socra miu, nu sti niciodata unde ajungi si nu tine cont de nimeni, asa ca socrela e ingrozita....

Partea interesanta e ca pleaca si sotul in delegatie 2 zile, asa ca o sa fiu singura acasa....,. Sper sa fie cuminte Onuta.....

 

Am facut inventarul in hainutele Onutei de toamna iarna, deocamdata cred ca nu-I mai cumpar nimic, are peste 5 perechi de pantaloni lungi de toamna, vreo 5 de iarna, plus o salopeta de fas, vreo 3 geci, peste 10 plouvere, 10 ciorapi lungi, 2 rochite, vreo 10 bodyuri si 10 bluzite. Cred ca ghete de iarna ii mai iau si o pereche de pantofi. Adidasi avem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Ada multumim de cafea. Ce simpatic e nectarel si ce bine ii sta chelios :).

 

Lore suntem bine acum. Am fost ieri la control si se pare ca nu mai are nimic la plamani, respira bine, mai tuseste putin, dar oricum continuam tratamentul. Aerosolii i-am redus deja, si antibiotic ii mai dam pana miercuri.

 

Oaaau ce de hainute are Onuta! Lui Patrick nu-i mai este nimic bun de iarna trecuta...poate doar de toamna niste pantaloni lungi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...