Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


Recommended Posts

Noi am fost plecati la tara ieri , bucuria fetelor. Sofiei i s-a pus pata pe un pui si a umblat numai cu el in brate ... dar nu pot sa spun ca puiului i-a displacut ca oriunde il lasa acolo ramanea, fara cea mai mica intentie de a fugi. Am zis ca ori asta e cel mai pampalau pui din lume sau Sofia mea are priza la animale , data trecuta se imprietenise cu un iedut care in momentul in care vedea fetele, parasea turma de oi , traversa raul si in urmatorul moment era langa noi.

 

Antonia : ce om mizerabil, sa stii ca ai tbc si mai intri in contact cu un copil !!!

 

Natalia mi-a adormit in brate la calculator [:)] ... si ea urca scarile in patru labe, lucru de care nu sunt tocmai multumita ca daca am de facut ceva in bucatarie trebuie sa stau cu usa inchisa ca am gasit-o de 2 ori escaladand scarile si ajunsese deja la jumatatea lor [bang]

 

Freedelia : condoleante pentru pierderea suferita. Sa stapaniti sanatosi noua casa !!!

 

roxypui : jacuzzi langa pat ??? Super !!! Banuiesc ca Chit ramane acasa cu bunicul iar voi exersati pentru bebe nr. 2, nu ?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 386
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani pentru voinicul Ilenutzei care a facut 6 ani! Sa creasca mare si sa fie santos si norocos!

 

Ilenutza, ce frumos povesteti de Sulina, o trec pe lista cu locuri de vizitat, am fost si noi intr-un an la Portita si a fost asa frumos si curat ca nu mi-a venit sa cred. In plus am avut parte si de liniste si loc berechet pe plaja, ce mai, a fost de vis.

 

Lorenaflore, bine ca a trecut saltul si sunteti mai cuminti si mai mancacioase, imi place ideea ta de imunizare, are trebui sa incerc si eu sa dau niste raite pe la locurile de joca, ca noi stand la curte nu prea iesim asa in lume :) felicitari pentru primii pasi

 

R_ocsy draga, cum doamne mai ai timp si chef de calcat ca eu zici ca sunt in urma cu toate, abia reusesc sa fac strictul necesar, calcatul clar nu se numara la strictul necesar in cazul meu, imi place cum gandeste pediatrul tau

 

Ioana3110 iar mi-au dat lacrimile citind ce ai scris, doamne ce scumpa trebuie sa fi fost si cat de intelegatoare e piersicuta ta, hai capul sus si iesi din butoi, caci ai o fetita minunata, si sanatoasa si asta e cel mai important lucru. Felicitari si pnetur masuratori si pentru urcatul scarilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali24 ai fost tare cu faza cu ignore, patesc si eu la fel cu ai mei, dar poate incercam si noi metoda Ilenutzei cu ciocolata:) vai Ali ce povestesti de intarcat, nici nu vreau sa ma gandesc ce greu ti-a fost, eu clar alaptez pana la adanci batraneti asa cum am mai zis, a mea nu oricum nu vrea nicicum alt lapte

 

Fleurdelise sunt sigura ca Eric se va comporta ok pe avion, omuletul tau e tare cuminte si perspicace

 

Ilenutza, imi place cum gasesti tu solutii la toate problemele, la asta cu ciocolata nu m-as fi gandit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mattia sa fii sanatos si norocos si sa aduci familiei tale numai bucurii!

La multi ani Onuta! Sa fii sanatoasa, fericita si voioasa alaturi de minunata ta familie!

La multi ani Ilinca Maria, sa fii sanatoasa si norocoasa!

 

Ioana am ras singura de numa de tanti de la tara cu oja ei pe sfarcuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsy ce simpatica trebuie sa fi fost Sofia cu puiul dupa ea, iar de iedut cred ca a fost foarte incantata, m-am bucurat eu ca un copil cand am fost la gradina zoologica in Ungaria si le-am dat iezilor sa manance din palma si au stat la mangaiat, darminte un copil cum trebuie sa se bucure.. Am hranit si girafele din palma si am fost foarte incantata

 

Noi zilele astea facem o cura de vitaminizare, am cumparat afine de padure sii ii dau piticei in fiecare zi 15 ml de suc de afine ( il storc in tifon chiar cand il dau)

Ma gandesc sa incep sa-i dau si albus, banui ca se da tot asa gradat, un sfert apoi o jumatate, etc.

 

Inca-i gatesc separat nu stiu insa cat o voi mai face. Ca si gustari ca intreba Fleurdelise eu ii mai fac niste brioșe si i le dau la mana, am doua variante, una dulce cu fructe si alta cu carne de curcan, in rest fructe ca-i place sa le ia din copac si sa le roada singura, la mare cautare sunt perele acum dar deja se coc si prunele asa ca curand ii voi da si prune.

 

Sper sa intru mai diseara, fug ca s-a trezit pitica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...