Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marina, sanatate....nu prea stiu cu ce se mananca asta cu nasul infundat...decat ca nu ma descurc niciodata sa manageriez problema cand sunt fetele racite...[:(]

 

Daria, sanatate multa si tie!

 

Ioana, multi ani fericiti! [flo] Sa fiti sanatosi impreuna cu toti cei dragi voua! 

Ore dupa amiaza!?Au! Nu-i bun!

 

Noi vrem sa dam fetele la germana...sa vedem ce se prinde...

 

Am aflat cum e cu clasele. La Maria au ajuns la 30 de elevi...Muulti, tare multi. La Ioana sunt 26...si acolo mi se par mult prea multi...[:(]

Ne-am intalnit de dimineata cu directorul scolii, era cam verde la fata, maine vin ministrul secretar de stat, presedintele consiliului judetean si prefectul la deschiderea anului scolar si nu era foarte incantat [:D] [:D] (directorul, ca ministrului nu cred ca-i pasa prea tare [:D]

 

Acum vrem sa dam o fuga sa cumparam ultimele chestii (ca de exemplu papucei de gradinitza, jucarie, carte de colorat, ca la Ioana sunt pe lista de rechizite si noi am uitat complet ca la pregatitoare e ca la gradi  [alcool] [:D]

 

O duminica minunata sa avem!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io am inviat..nu scapati asa usor de mine!!:))) Dupa ce febra si frisoanele m=au rapus...si doua zile nu am putut merge la cabinet..desi trecusem de la sine putere dand cu banu' (caci nu am avut nici un simptom, eco de la gat la ovare perfect, analize de sange f bune...deci am trecut pe cefalosporina..si dupa 48 de ore de antib am inviat..brusc si deodata  [batcap] ..ce-a fost nu se stie! [alcool] .

Cat priveste scoala..eu sunt deprimata si vorbeam cu Sorin...cred ca am alergie la scoala...la cat de mult am stat prin scoli si am invatat...nu mai suport cuvantul ..SCOALA...deci imi vine sa plang fara motiv...nu vreau in clasa a III a!!! Mai este vreo mama nebuna pe aici?? [flo2]

L-am tuns pe Luca ...cica la stylist! [fri] ...oribil..noroc ca l-am mai retusat eu ca sa poata iesi pe strada! Asta dupa ce i-a taiat frumusete de plete!!! Si am spus ..nu vreau scurt! [:)]

in rest sunt f aglomerata...imi fac si dintii..nu stiu cum ma voi imparti ..sa vedem cine -l ia pe Luca de la scoala...

 

io va zic...un an scolar frumos..fara surprize neplacute...apropo ...suntem singurii care nu stim tabla inmultirii pe dinafara???..ca asa conceptual stie si rezolva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina o congestie nazala(nas infundat) care dureaza mai mult de 2 saptamani necesita asistenta medicala. Trebuie gasita cauza: polipi nazali, vegetatii adenoide,  tumori, rinita alergica., vasomotorie. Ceva este...Nu trebuie exclusa nici sinuzita , am vazut toto felul de forme nimic nu mai este ca la carte.Exista Sinupret (pastile /sirop) care ar putea ajuta daca a fost vb de o infectie virala . Poate fi necesar antibioticul daca infectia a fost bacteriana Se cere un consult ORL , radiografie de sinusuri  si/sau exudat nazal.

 

si ar merge niste Colargol 1% picaturi, 5 zile..dar de unde sa iei??

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un an scolar bun, cu multe realizari si sa mergeti cu placere la scoala.

 

Kim multa sanatate! Noi nu stim tabla inmultirii.

 

Ioana, multa fericire in continuare! Si noi invatam dupa-amiaza (si anul trecut tot asa a invatat), xdar pe noi ne salveaza beforeschool-ul. Face acolo lectiile si dupa 4:30 cand iese de la scoala are liber pentru activitati extrascolare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

un an scolar foarte bun sa aveti!! si celor care ua inceput deja, bineinteles.

 

la noi clasa a IV-a invata dupa-amiaza asa ca la anul.... nu va fi chiar roz.

Kim, eu nu stiu nicio scoala din constanta cu clase de gimnaziu dimineata. doar liceele au asa.

 

o zi frumoasa va doresc, si o saptamana usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [:D]

 

Sa avem un an scolar minunat, cu amintiri frumoase pentru cei mici!

 

Olivia, le povesteam galustelor azi dimineata ca eu nu imi amintesc un an scolar in care sa nu fi asteptat cu multa nerabdare sa inceapa scoala...Chiar si acum mi-e drag...:)

E drept ca-mi trece repede [:D]

 

Maria nu stie pe dinafara table inmultirii...nu ma ingrijorez, mai are timp pana ajung la ea... [soricel]

 

Maria are deja lectii, Ioana a fost incantata de prima zi de scoala (era cam speriata aseara... "ce trebuie sa fac eu la scoala?!" [:D])

 

O zi excelenta sa avem!

 

http://www.dropshots.com/cristalina#albums/Prima_zi_de_scoala_2013

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE!

CRISTAL EU AM STAT prea mult prin scoli si-n examene si mi s-a urat...si la 40 de nai sa invat:))...de aici problema cu scoala!

Nu m-am uitat pe manuale..inca nu am intrat in ritm.

Luca este panicat ce se face el daca nu este primul la engleza din clasa...ca se face de rusine.el american:)))

Marina ce-ati mai facut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...