Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

 

Eu acum imi pregatesc dosarul pentru urmatorul concurs/examen...Cred ca nu am invatat destul si mai vreau [:D]

 

Nici noi nu stim programul, o sa avem pian, dansuri si (sper) germana (fac amandoua engleza la scoala asa ca pe asta am taiat-o de pe lista), cred ca de abia la 1 octombrie definitivam "orarul".

 

Daria, la noi cu optionalul anul asta e super...Au "Zile de sarbatoare" [:D] Relaxat, un fel de lucru manual amestecat cu invatzat de cantece si poezii [:D]

Anul trecut au avut "Joc de rol" ...inventau povesti si le puneau in scena in echipe...:) Toti copiii asteptau cu nerabdare optionalul [:D]

 

Ma duc sa platesc rata la banca...nu avusei inima sa-mi stric ziua de dimineata...[:D] [:D]

O zi minunata sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza [flo2]

Kim ma bucur ca esti bine [floare3] (si eu trebuie sa-mi fac curaj sa ma controlez...da' mai astept sa-mi treaca nerfii [smulgpar] mi-am facut o programare acu 2 saptamani la o clinica particulara bazata din oras si la o doctorita pe care eu o stiam ca-i faina....am asteptat o ora jumatate si cand intreb daca mai vine doctoreasa imi zice asistenta ca de obicei intarzie [batcap] dar ca mai are fix juma de ora si i se termina programul)

Bun..... legat de scoala,noi avem ca optional,micul matematician [batcap] anul trecut au avut mai fain,ceva cu invitatie la lectura.....mandra inca este relaxata si priveste scoala ca pe ceva distractiv,ceea ce incerc sa fac si io [fri] ....legat de extrascolare sper sa facem teatru si ceva sport(tenis sau baschet),in rest nu cred ca ne mai incadram in timp sub nici o forma...

Eu tabla inmultirii/impartirii nu am vrut sa o las sa o invete ca pe o poezie in vara asta,lucrul care nu i-ar fi fost deloc greu la ce capacitate de memorare are....asa ca am pus-o mai mult sa invete socotind....oricum eu am senzatia ca au ore mai lejere anul asta tinand cont ca au educatie civica, educatie muzicala, stiinte, religie, limba straina plus 2 ore de sport...mie imi ies mai putine ore de romana si mate... [pk]

hai pupicei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna

 

nu stiu cum ies mai putine ore, ca Patrick are 5 ore in minim 2 zile. mie clar imi ies mai multe :)))) cel putin cele 2 ore de engleza is in plus.

 

Marina, imi pare bine ca e ok Mihai, macar pe moment. tot imi vine sa scriu Mitzu... si astia is cat noi acum [:D]

 

Patrick ieri la 8 seara a intrebat daca poate sa se culce ca moare de somn [:)]. a si avut program incarcat... dar se vede ca l-a doborat intrarea rapida in treburile scolare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem ok cu trezitul nu comentaza, seaa il oblig eu la 10 sa fie adormit...El oricum nu le are cu somnul, niciodata nu le-a avut..

Nu stiu program , nu stiu optionale (desi am ales de anul trecut si una stiu ca este ceva ...Legende istorice , la cererea copiilor). Mie imi ies fix tot atatea ore ca si anul trecut (dar mai putine la mate si romana asa este!) El are . Are 4 ore si intr-o singura zi 5...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa numar si eu orele de romana / mate. Ca in orar stam ca voi Kim, cu o singura zi cu 5 ore.

 

Eu sper sa definitivez orarul de dupa scoala cu di tuoate, sa fie fi`mea multumita si totusi sa aiba si timp de relax. Voi incerca sa adaug si cate o ora de germana (din noiembrie) si una de engleza(aici mai tre` sa vad de profa).

In rest a ramas cu ale ei, ba mai mult, am gasit karate gratis de 2 x / saptamana, la noi in cartier si ii voi introduce vineri seara o ora de inot.

 

Aseara a mai avut teme de facut , nu a terminat pana sa mearga la pictura si a mers bine, la mate si engleza. I-am explicat ca poate vom lucra si noi in plus cate putin asa si de luni reintroducem cititul obligatoriu de 30 de minute.

 

Tot ieri m-a sunat disperata ca a murit pisica de la bloc, ma rog, din cele 10 una a fost calcata de masina, taman cea alba ... nu va spun bocete si plansete ca o vazuse in mijloc de drum, mi-a explicat cu lux de amanunte scena ... i-am explicat din nou despre pericolele masinilor, neatentiei si despre cum ajung pisicile in raiul pisicilor ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...