Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

Neata!

 

Dimineata e ca la nebuni, ca trebe sa ma tin dupa ele ca dupa oi (mancat, spalat pe dinti., imbracat...fac pachetzele, fac coditze, controlez ghiozdane [:D]...cand pleaca ele stau 5 minute ca sa-mi revin [:D])

Maria e intr-o relaxare maxima, da din gene la mine cand ma vede ca ma infoi ca un curcan..."da' ce-am facut!??!"

 

Azi fusei sa duc rechizitele Ioanei, nebunie maxima...Era uda pana la coate si se juca cu buretele. Pregatitoarea e o gradinita care e mutata la scoala, unii mai plang, mai fac pe ei, Ioana la 6 ani si 5 luni e cea mai mare din clasa... De fiecare data cand ma intalnesc cu parintii si invatatoarea ma simt mama denaturata, tinui copilul din loc un an!

Apoi imi revin dimineata cand o trezesc pentru scoala si e ca un pisoi...:))))

Era un pustiulica mic (a zis mama lui ca are 5 ani si 8 luni) "Doamnaaaa, Andrei m-a facut PROST!" Tragedie! [:D] [:D]

E o fetita mica-mica, are niste bucle galbioare, daca as vedea-o pe strada as zice ca are 4 ani! 

 

Una peste alta, e super la scoala! Le place si sunt incantate asa ca e de bine [:D] [:D]

O zi frumoasa sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut!

 

Si la noi tare greu cu trezitul dimineata si seara la 9 inchid lumina (ai adorm instantaneu aproape). Si noi abia asteptam week-end-ul sa dormim dimineata (si ei si noi!)

 

La noi la fel ca la Cristalina, trebuie sa stau dupa ei, doar ca eu nu am 5 min sa-mi revin, trebuie sa ies cu ei pe usa, deci trebuie sa fiu si eu gata. Drept urmare m-am enervat si ma duc la sala dimineata dupa ce ii las la scoala si ma dusuiesc/machiez/aranjez acolo. M-am scos!

 

Nu prea stiu orarul, stiu ca au 2 ore de engleza, ca joia au 5 ore, ca au ceva cu matematica la optional.

 

De extrascolare inca nu stim exact, deocamdata doar tenisul este fixat, lunea si miercurea. Inca nu stim engleza si germana si in functie de ele sper sa o ducem si la inot.

 

Matei e super incantat de scoala, e foarte vorbaret, s-a integrat tare bine. Inca este zapaceala cu afterschool-ul, sunt tare multi copii cica, nu incap in sala initiala, se cauta alt spatiu ...

 

Pupici,

Andrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Iar imi fac mea culpa pentru ca nu am niciodata timp sa va scriu :(

Sper ca ati inceput scoala cu bine, la noi in forta, ca de obicei, cu note de a doua zi,  ieri 8 pagini A4 din culegere- teme la mate, azi cica auto-dictare, o poezie pe care nu a invatat-o ieri, deci ma astept la miorlaieli diseara..am uuuuuiiitaaat.... 

 

Noua cred ca ne-a prins bine mersul la after-school din vara, deja e profesor la inmultiri si impartiri, ramane insa vesnica problema cu scrisul groaznic :)

 

Nu stiu cum e la voi (parca suna a Ion Creanga), dar eu ma energvez in fiecare zi cand vad cate carti cara in ghiozdan (are in medie 6 kg), deci am de gand sa ma zburlesc un pic la sedinta...

 

Va pup si va urez cu intarziere un an scolar extraordinar!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi n-avem probleme cu trezitul de dimineatza,la 7 este in picioare desi nu trebuie sa mearga la scoala [fri] ....avem probleme cu culcatul devreme [alcool] nu reusesc sub nici o forma sa o bag in pat la 9 [batcap] ...si la noi tot un ritm ardelenesc este...v-am zis ca-n prima zi am plecat fara ghiozdan....noroc ca stam aproape,dupa vreo juma de ora si-a dat seama mandra ca nu-l avea....ieri imi zice ca a luat FB la recitat poezia,zic care poezie ca n-ai invatat nici una....pai da ca am uitat ca o aveam tema,dar pana a ajuns la mine am invatat-o.....da' juma de clasa uitase sa o invete.....eu ziceam ca au mai putine ore de romana si mate ca-n rest au mai multe [clo]

Daria ti-am zis ca-s invidioasa rau pe extrascolarele voastre??? [fri]

hai pupicei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Sunt in sevraj, de o luna au taiat cei de la roedu accesul la facebook...[:D] [:D]

 

Daria, chapeau...esti tare!

 

Maria e pedepsita...refuza cu indarjire sa isi faca temele pana vin eu (desi oricum le face singura)...se joaca, se harjoneste cu sor-sa...isi aduce aminte ca are teme cand ma vede ca intru pe usa...

Are o mare durere-n suflet ca sor-sa n-are teme si ea are! [:D] [:D]

 

De azi incep pianul, mi-e fricasa nu faca doamna de pian crize, n-au repetat nimic 3 luni! [:D] [:D]

 

Si la Mariase dau note, dar nu in catalog, pe caiete, pe citit...chestii...:)

La Ioana e poezie! [:D]

 

O z excelenta sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fericiti celor doua cupluri sarbatorite...la cat mai multi ani si cat mai buni. Monica sa traiti si sa infloriti si sa va bucurati de familia voastra frumoasa.

Ioana la cati mai multi ani impreuna cu gorodelul tau si gorodica cea mica.

 

Sanatate bolnaviorilor.

 

Pot sa ma plang si eu...e tare grea clasa a patra...avem homeworkuri de cate 4 ore pe zi plus in weekend 5-6 ore zilnic...Pur si simplu nu mai are timp de nimic altceva, dupa 7 ore de scoala si 4 de teme cade epuizata...dar tot nu se culca fara 45 de minute de citit.

 

Va pup.

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...