Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neatza, mai bag o cafea desi e  a doua stacana dar sunt cheauna de somn si la 6 dimineatza m-am sculat sa-mi fac ora de sport. Dario stiu ca-mi bat gura degeaba cu sportul dar ar tb sa incerci poate te prinde microbul :) O ora buna de sport este cel mai bun destresant si calmant. Pur si simplu vad viatza mai roz. Si nu din cauza kg sau a sportului in sine ci cred ca e explicatiunea aia complet stiintifica cu  neurochimicalele care afecteaza starea de spirit.

Acestea fiind spuse eu cred ca asta cu sa descoperi talentul si sa-l intretii e valabil in cazul a putini oameni. Majoritatea nu au un talent care te loveste si sunt ok si asa, cred ca esenta sta in echilibru. Asa ca io zic sa te plangi aici daca nu ai unde si te ajuta si nu mai cauta talentul ala ascuns. Daca il are o sa te izbeasca daca nu o sa fie un om normal ca noi toti astialalti.

 

Ai mei plozi sunt inca in vacanta si daca era dupa ei si dupa scoala nu puneau mana pe o carte. Asa ca le-am tras orar pe usa cand e ora de teme, cand e ora de jaoca cu ipad si fara ( a trebuit sa fac distinctia ca de nu nu ii mai scoteai de pe ipad).

 

Apropo ca am vazut la alt subiect voi ce planuiti de Mos? Eu sunt total lipsita de idei. am lego sa-mi pun in cap nu cred ca mai exista ceva sa-l atraga, nu-l atrage decat wii si minecraft in afara de lego dar le avem pe amundoua. l-a prins pasiunea cu fotbalul asa ca i-am luat si minge si adidasi deci am terminat si capitolul asta. Am de trecut prin luna decembrie si am mintea goala in materie de cadouri. Voi ce mai luati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jeleste-te la noi, eu te citesc!

 

Daria, cu tata si cu bona....e greu, tare greu, mult mai greu decat cu Giulik!

 

Eu azi uitai de tema la muzica (sunt sefa de trib, cumpar manuale, command cartzi, le fac cd-uri pentru ora de muica, ma duc cu fetele din clasa la sala de repetitii de dansuri cand nu poate invatatoarea...ma distrez!)

Am uitat-o odata pe Maria la scoala [:D]....mi-am adus aminte repede asa ca ea nu a observant ca am intarziat ...[:D]

 

Sfatul meu...1-4 sunt pentru cimentarea cunostintelor generale...In afara cazului in care vrei sa o faci dansatoare, pianista sau cantareata (caz in care anii astia-s cruciali) eu zic sa te potolesti cu cautatul talentului...las-o sa exploreze cate putin din ce iti permite buzunarul ca si-l gaseste singura mai tarziu...

 

Ale mele vor sa faca karate...sunt gratis la scoala dar cum ele au o problema cu scosul dintilor in mod accidental am zis pas...

Si volei se face la scoala gratis...am zis pas din acelasi motiv... [batcap]  [:I] [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am o ora libera pe zi :D Ca s o rezolv rapid.

Cu talentul ma gandeam ca la un moment dat va zice: nu mai vreau sa mi pierd timpul la nush ce, ci vreau asta. Scurt pe doi :-) Dar e al 3-lea an in care mergem la di tuoate mah si ei inca ii place la di tuoate :-))) Ba se si plangea ca ar fi fost fain sa aiba saptamana mai multe zile. Ma laaasi :-)))

 

De Mosi ... eolau . Eu acu 2 zile mi am dat seama ca mai este si MosNicolae de care am uitat complet. Aici rezolv cu dulciuri si atat.

De Craciun ... ceva cu MonsterHigh si ceva de craftuit. Vi am zis ca stie coase si ca ma freaca sistematic la icre sa faca fular la papusi [:-)))] ba mai mult, in vacanta de Craciun tre sa i invat si prietenul de joaca sa faca fular [:-)))]  Ii tot aman de 2 ani ca n am nervi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

mai ce zi buna am [:)]. am asa o impresie buna despre mine azi, asa ca va rog nu mi-o stricati [:D]

 

deci, sa o luam pe rand:

 

Daria, io te inteleg.... vai de neuronii tai cu bona si cu tatal tau. stii tu exercitiul :inspira, expira, inspira, expira.... [pup]

 

Marina, au si saptamana asta vacanta?

 

cadouri: eu la Patrick stiu, vrea personaje de la Disney infinity (e noul joc care il captiveaza si eu zic merci, e distractiv, nu e cu bataie, creeaza lumi, rezolva quest-uri.... si toate cu personaje Disney).

Eva e in perioada Wall-e. dupa ce frate-su i-a explicat superior ca pe ea asa o cheama pentru ca lui ii placea pe vremea aia Wall-E... acum s-ar uita de zeci de ori pe zi la film. asa ca daca as gasi niste jucarii sau carti cu asta... as rezolva-o. si atot-puternica plastilina.

 

Cristal: bietul John..... cand se intoarce?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa citez din clasici: "Numara pana la zece si respire adanc!" [:D]

 

Roxana, savureaza ziua asta! [:D]

 

John se intoarce duminica! Noroc ca vine vacanta fetelor, are si el timp o saptamana sa-si revina :)

 

Ale mele vor Barbie sirene care lumineaza in baie, Mariei i-am luat 3 volume din cartea cu aventuri cu Charlie Boone, Ioanei I-am luat 2 carticele dintr-o serie care-i place...(cartile eu le iau cand le gasesc...[:D])

Cred ca o sa primeasca si noutati de la lego friends...si gata...[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem lunea libera dar sunt cele mai multe lectii la mate si romana oricum!

Marti au pian dupa amiaza si engleza seara!

Miercuri avem dansuri!

Joi bibileste la materiile alea la care are portofolii! [batcap] Ioana e libera!

Vineri au pian la pranz si dansuri seara! 

Sambata au germana!

Duminica pana si Doamne Doamne s-a odihnit...ceea ce facem si noi!

 

Pe mine ma bucura ca le-am sincronizat ...[:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi luni avem liber

marti maria are arte plastice la scoala si balet extra, mihai are fotbal la scoala

miercuri maria dans la scoala

joi mihai olarit la scaoal si maria balet extra

vineri maria dans la scoala, ambii clase de sailing

sambata sailing

 

ma sraduiesc sa mai bag o ora de innot undeva mama naibii stie unde si profa de pian a taiat-o ca inainte de vacanta maria mai facea pian duminica dimineatza si taman ce il convinsesem si pe mihai

 

asa ca si la noi e nebunie maxima cu programul si nici nu am reusit sa le fac sa se pupe prea bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...