Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neatza, aku cu mana pe inima ziceti voi daca e simplu cu predecesorul si succesorul. Ca ti se incurca limba in gura cand pronunti dar sa le mai si tii minte, ma gandesc ca ar tb gasita o analogie ceva ca nu o sa le tina minte usor.

Iar apoi sa stiti ca nu toti copiii vad matematica si o inteleg. Cel mai bun caz la noi in familie e sora mea care tarziu in liceu avea probleme cu ecuatiile simple. Asta nu a impiedecat-o sa fie excelenta in continuare si sa fie un judecator de succes astazi.

Si ii mai placea si latina din cate tin minte:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

latina, woah. singura limba straina din lumea asta care mi-a dat batai de cap. nu stiu de ce recunosc.... dar aia e.

 

mai, io am rugat-o pe doamna sa il tina numai in B si S daca e cazul. ca poate se gandeste sa fie cu capul acolo la scoala. dupa aia... sa faca ce l-o taia creierasul.

pe de o parte e si ea uimita cum poate sa faca greseli din astea aiuristice. pe de alta mi-l lauda ca stie multe lucruri extra-scoala si stie sa faca conexiuni, daca pune vreo intrebare mai ciudatica pe el se bazeaza... ok, is de acord, probabil va face ceva stiinte. dar pana la stiinte il mananca matematica si romana. mai ales matematica.... :)))))

 

 

pe de alta parte donsoara vrea sa invete totul despre a fi mama. de la mine [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxano deci e mai mult o problema de concentrare decat de nestiinta, asta e parte din meseria ingrata de mama sa te prinzi ce il motiveaza. Ca s-ar putea sa-l doar in cot notele de B din carnet.

La mitzu e simplu, momentan il motiveaza ipadul si minecraft-ul. Deci fara tb (tres bien) nu are ce cauta acasa daca vrea sa capete acces. si o ora de ipad echivaleaza cu o ora de exercitii suplimentare. Temele si cititul sunt separate. Asa ca e up to him cat are chef sa se joace. incalcarea regulii duce la taierea ipad-ului :)

Simplu si clar pentru toata lumea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey am strigat si ati aparut! [flo2]​ ...nu vorbiti de funie in tara spanzuratilor! ..io sunt terminata si sunt singura doar de o saptamana...nu fac fata la tot..casa,  [buca]  [vase]  , cabinet, raspuns la telefon la intrebari legate despre lectii (pe care le face singur)..in timp ce ascult un plaman  [artif]  , lunea de la 4 chitara ,de la 5 baschet, vineri iar baschet...acasa lucrat la mate  suplimetar pentru ca stam nasol, biciu' pe exersat la chitara ca deh a naibii chitara nu canta singura!..dus la scoala, luat de la scoala sau de soacra cand il ia ea de la scoala.....suportat lamentarile tatalui, pisica care miauna ca am venit acasa...papagalul care nu are mancare...pestii hraniti si ei inainte ca sa ma retrag la culcare,asta daca nu ma suna cineva care are o problema medicala  [batcap] ..si printre astea... drumuri la banci, CJAS,contabila si cumparaturi...asa-i ca v-ati plicitisit doar citind??? [bla]

m-am saturat totul sa fie cu ochii pe ceas...asa ca Daria te inteleg..doar ca nu inteleg cum poti sa nu uiti copilul pe undeva cu atatea activitati  [:-)))]

 

io l-am inscris la engleza...doar pentru curiozitatea mea...nu face engleza in particular, la scoala doar de acum din clasa a III..deci vreau sa vad cata engleza a ramas in creieras dupa ce de 4.5 ani nu mai vorbeste in engleza...simpla curiozitate si fara pretentii... [flo2]

 

cadouri...de Mos Nicolae nu m-am gandit...el isi doreste figurine Skylander pt Xbox...isi doreste jocul Infinity...nu stiu daca mai dau 300 ron /el....si-i trebuie chitara noua  [fri]

vai sa nu aud de MonsterHigh...idee pe care eu as respinge-o din start daca as avea fete..noroc ca nu am  [:)] ..cum au putut crea asa ceva? [sad]

 

Marina ..sailing???? De doua veri vreau sa contactez un prof care face cursuri pt copii...si raman cu planu'

Cristalina tare poza...si jurnalul!!! Periculos la San Francisco [flirty]  

 

Trick-or-treat?

 

https://picasaweb.google.com/111060664813071204145/Halloween201302?authkey=Gv1sRgCN-96__UzoncOA#slideshow/5939546657649786018

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...