Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

Neatza [flo2] salutam fetele cucuietele [bis]

Marina poate ai vreo colica renala si te pregatesti sa "nasti" vreo pietricica...incearca un nospa,sanatate maxima iti doresc [flo2] ...imi plac regulile voastre si mai ales ca sunt respectate [pk]

Ce succesor si predecesor  alea erau parfum....mandra a terminat toata inmultirea iar dupa vacanta incep cu impartirea [batcap] ...eu deja mi-am prins urechile la un exercitiu de tipul aflati a si b daca (a-5)x(5-a)=b...si ma chinui sa-i explic de ce intr-un sir de inmultiri,adunari si scaderi trebuie sa faca intai inmultirea [alcool]

Suplimentar nu mai apucam sa facem,abia ne incadram cu temele datorita programului infernal,luni are ore de la 12 pana la 5 si de la 5.30 la 7.30 merge la engleza,marti dupa ore merge la baschet si miercuri la teatru [alcool] ...temele raman pe dimineata....

Ieri au avut invatatorii cerc pedagogic si au fost liberi....a dormit 3 ore la pranz...asa ca-i prinde bine minivacanta...

hai pupicei si mai revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

acu' plecam si noi cu haloinu' :))))..dar numai in cerc restrans....ieri nu am putut...

tocmai ce ne-am intors dupa ce ne dusesem cu o ora mai devreme la baschet..io v-am spus ca-s cam dusa :))

 

Maria scaun ai avut? Poate fi de cauza intestinala, ginecologica( anexita) sau nisip/pietre mici care se deplaseaza prin uretere...un eco abdominal ar rezolva problema...Daca nu se vad pietre dar este hidronefroza, trebuie apoi o radiografie renala simpla pt a vizualiza pietricelele. Daca este hidronefroza se limiteaza aportul de lichide..daca nu este se mareste aportul de lichide . Tratament : No spa ( 3 /zi), Scobutil (max tot 3), Ibuprofen 400(cam 2 -3 dar cu protectie gastrica) si Algifen la nevoie (daca durerea este intensa). La colica renala durerea este mare, apar greturile si varsaturile si frisoane uneori...Sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am inceput scoala, nasol rau. Evidamente fi'miu al blond si angelic a aparut aseara la 8 fara 5 adica cu fix 5 min inainte de ora de culcare cu niste foi de semnat. Si-a adus aminte asa din senin. Evident ca erau toate evaluarile si pe la unele nu luase chiar cele mai bune note. In fatza stupefactiei mele manifestata zgomotos a marturisit ca a facut asta intentionat sa nu vad eu notele si sa nu sar cu vreo pedeapsa in vacanta. Asa ca am instituit saptamana fara ipad/iphone si mai fac scandal diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...