Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

eu nu as lua pian cu 5 octave. Daca copilul nu are chef de studiu oricum sunt bani aruncati, daca e studios il arunci in cateva luni.

Mai bine ii inscrieti la un cerc ceva sa va prindeti daca le place pe bune sau nu si dupa aia investiti banii. Sau sa-l puteti revinde dupa.

 

A inceput si Mitzu pianul clasic. el era chitarist de fel, compune si muzica pe PC evident dar super misto muzica si l-a convins profu ca fara pian nu exista muzician bun etc etc. Intr-o singura ora a reusit performanta sa cante un cantecel usor destul de corect :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oricum e suficient de mare pentru mainile lor (mai ales pentru ale Ioanei)

 

Si ca tot veni vorba, doamna de pian se plange ca nu se coordoneaza bine Ioana cand canta cu ambele maini! [alcool]  [batcap] [:D] [:D] Mie mi-e greu sa urmaresc notele cand canta ...[:D]

Oricum s-au prins amandoua ca-s habarnista...cand dau de greu o baga pe aia cu "pe asta trebuie sa-l repet cu tati!" [:D] ca daca e gresit eu nu le corectez si doamna le cearta [:I] [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai de aia intrebam, ce ai numarat :)

eu am inca problema ca Patrick canta doar pe dinafara. se bazeaza pe memorie, si asta nu il ajuta la piesele mai lungi. se impiedica vesnic acolo unde il lasa memoria si atunci se uita pierdut pe partitura....

https://picasaweb.google.com/113100988744903196802/Octombrie2013?authkey=Gv1sRgCNbEpNGHksKcrgE#5940544097794294866

 se vede si aici, cand respira adanc./.. aia e, nu mai stie unde e :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai, ii transmit complimentele, ca stiu ca se cocoseste tot [:D]

(nu canta cursiv cand nu-s siguri pe ei. iti dai seama ca si tac-su a inregistrat ce era mai bine.. :)))) )

e mult 7700. korg-ul nostru care cam bate la fund toate yamahele vazute a fost 2800 de lei (sh, dar sh aproape nou :))). fara stand, am stand-ul in X de la yamaha veche. barbata-miu m-a anuntat ca oricum o are pe a noastra la vanzare cu 2200 - asta pentru ca are in cap el sa ia altu' mai cu mot... desi ii tot zic ca lui Patrick ii e mai mult decat de ajuns asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...