Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=AO46PkQHTfM

Neata!

 

Roxana, n-am mai apucat sa scriu dar m-a luat cu frisoane cand am citit! Sper ca Pat e okay!

 

Maria a ramas cu traume dupa incidentul cu dintisorul. Dn pacate eu nu am facut scandaI si-mi pare rau, baietii din clasa sunt bine mersi iar ea o sa se chinuie cu dintele distrus toata viata...

 

Noi am intrat in linie dreapta cu serbarile si petrecerile de Craciun asa ca va colindam si pe voi [:D]

O zi excelenta sa avem!

http://www.youtube.com/watch?v=AO46PkQHTfM

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxi cum mai e Pat?

Monica ne luam de mana...si eu ma trezesc cu noaptea in cap si nu mai pot dormi. A si frumoase fete ai.

Marina eu personal cred ca ai facut bine ca ai luat masuri impotriva minciunii. Eu urasc tare mult minciuna, chiar si cea prin omisiune.

 

Am facut si noi bradul. A iesit superb, dar cam impopotonat, ca nu m-am inteles cu ai mei sa punem mai putine globuri....anul trecut dupa Craciun am cumparat o multime de globuri si ornamente (75% reduceri).

 

Multumim de urari fetele. Da, Adela s-a autodepasit pe ea insasi. Testele sunt un pic mai ciudate...ca nu exista un punctaj maxim...poti merge in sus ...pana nu mai poti. Adica te duce la notiuni de clasa a 5, apoi a 6-a...etc pana cand faci mai putin de 70% dintr-un topic. Scorul iti spune in ce procent de valoare esti...adica (de ex 50% inseamna ca esti mai bun decat 50 la suta) La matematica Adela la clasa a 4, a 5, a 6 si a 7-a a avut procent de 99%, la a 8-a procentul de 98....iar la clasa a 10-a de 85%. La engleza m-a dezamagit un pic dar tot foarte bine a facut...la clasa a 4-a a avut 99%, la a 5-a 98, iar la a 6-a 92%...Deci inca mai avem de lucru.

Nu, nu o imping mai mult decat poate, cred doar ca e cam jos nivelul scolilor publice cu care compara ei testele (sunt nationale, dar nu sunt obligatorii). Norocul nostru este ca scoala este technology magnet school si au software-uri care te lasa sa mergi in sus cat poti de mult.

Asa ca anul acesta mosul va fi unul bogat, desi Adela nu a cerut foarte mult.

Azi am fost cu Adela si clasele a 4-a de la ea de la scoala la Planetarium...superb. A si a nins, ca intreba Roxi...asa ca distractie maxima.

O saptamana buna fete dragi...si spor la smotru.

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

azi avem actiune de Craciun in clasa, ma duc si eu mot cocot cu o suta de biscuiti. sa vedeti cum ii numara closca Patrick sa nu cumva sa lipseasca vreunul :))))

 

Liliana, nu inteleg nici sa ma bati. cum mai matematica de clasa a 10-a??? adica algoritmi, algebra de liceu?? asta stie Adela?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi nu chiar...ca aici algebra e usoara (Algebra 1 - cum spun ei)...dar da, Adela stie equatii de gradul unu si doi, operatii cu numere pozitive si negative, fractii toate operatiile, procente, decimale toate operatiile, grafice si ceva probabilitati si ceva statistica...si inca multe altele care nu le mai enumar.  Dar algebra obligatorie de liceu aici e joasa de tot. De exemplu aici se predau la college logaritmi, exponentiale, trigonometrie. Se predau si in liceu, dar numai un procent mic de studenti iau clasesle acestea. Bine noi vrem sa mergem la un liceu (College preparation) care are standarde mai sus si sa facem cam ce facem si in Romania la liceu.

Si nu am invatat-o eu ca am fost cucu...dar au teme obligatorii pe calculator si acestea sunt personalizate.

Hai ca am impresia ca mai mult v-am ametit.

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...