Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata...din nori si ploaie!

Noi salutam de la leneveala. Sau aproape, pentru ca de la saptamana aia altfel am ramas in urma cu temele (respectiv Ioana de la saptamanile state acasa cu tuse).

Asa ca am ajuns sa alerg copiii prin casa cu culegerile/caietele [batcap]  [alcool] ! Halal sa-mi fie!

 

Ieri ne-am distrat, ne-am dus la coafor (am tuns varfuri spre nemultumirea intregii familii care mi-a spus ca nu le-am tuns deloc [:D]), am vopsit oua si am facut cozonaci. Maine ne ocupam de celelalte prajituri (pasca si o negresa). In rest, suntem musafiri...singura treaba e sa alerg copiii prin casa ca sa-i trimit la teme! [batcap]  [alcool] [:D]

 

Aaaa si am facut ITP-ul la masina....am dus-o in service si m-a pus necuratul sa il intreb pe mecanic daca mai are nevoie de vreo revizie/schimbare. Big mistake! [:D] [:D] De 3 zile imi zice mesterul ala ca-I mai repara ceva [batcap]  [alcool] ...mi-e frica sa-l intreb cat costa. Ieri I-am zis la telefon ca sper sa nu-mi ramana piese pe drum cand plec cu ea [batcap] [:D] Sper sa aiba simtul umorului! [:D] [:D]

 

Sarbatori cu bine! Revin sa mai povestim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

si aici e o vreme tare ametita, e soare puternic, dupa 10 minute ploua, cu tot cu soare.... dar nici vreo caldura nu e. macar nu ninge ca prin alte parti :)))

Cristal, asa multe teme ati avut? Patrick le-a facut in saptamana altfel...... acum cica NU mai are nimic... si recunosc ca l-am lasat in pace.

spor la trebi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea sigur ca ramane valabila oferta. In principiu cam la fel...venit dupa terminarea scolii in iunie si intors cu noi la sfarsit de iulie.

 

Paste fericit fete dragi!

Hristos a inviat!

 

Noi am lenevit saptamana de vacanta, am fost 3 zile la un water park interior si am trebaluit doar sambata cate ceva. Am mers la biserica in noaptea de inviere, si cam atat. Acum ne-am intors la munca.

 

Va pup!

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

 

Cam la miezul noptii acum, dar in weekendul acesta am intrat si eu pe DC dupa o lipsa de juma de an. Nu mai am timp nici sa respir, suntem ca veverita in rotita de dimineata pana seara si noi si pustii, ca toata lumea de altfel.

 

Ma bucur sa va gasesc sanatoase si cel putin la fel de optimiste ;-) si glumete!!

 

N-am citit decat ultimele 5 pagini, bravo pentru invarteala de Paste (ca si eu la soacra am petrecut!), iar de 1 Mai la noi a fost event muncitoresc in familie, am facut curat! Ca in alta zi nu mai apucam!!

Am vazut cum mergeti in tabara sau vreti sa mergeti... eu cred ca vara asta spun pas. Nu de alta, dar pentru doi copii si pentru preturile actuale... mi se pare putin aberant sa vad a 3 -a oara brasov-sibiu, a 5 -a oara valea prahovei sau a 2-a oara paltinisul. Cred ca si pustii mei s-au plictisit deja. Dar le-am povestit de invitatia Lilianei ;-) ... Chicago... fratioare eu ma asteptam sa-mi spuna ca nu vor sa zboare, dar de unde..."da, da, da ...sa mergem!!" lol nu ma asteptam.

 

Dar am studiat problema e 850 euro biletul plus 130 euro sau asa ceva serviciul de insotire, plus actele - cui il dai si cine raspunde de copil - un pic complicat sa aranjam asa din scurt, mai ales ca avem ceva antrenamente deja programate pe iunie-iulie. Oricum, multumim mult pentru oferta! Ce mi-ar place ar fi sa ne mai vedem la vara, eu de exemplu vreau sa merg cu ai mei sa vad cetatea Alba Iulia vreo 3 zile si Sarmisegetusa- mi se pare un loc esential pentru copii mei sa il vada si sa inteleaga - poate reusim sa ne "potrivim". Asa ca ... dati un mail cu o perioada aproximativa daca sunteti interesate. 

 

Ai mei copii slava domnului sunt sanatosi, Vic e un talent nativ in "ale scolii" mate, romana, limbi straine le prinde din zbor dar nu-l intereseaza neam, imi face mie capul tzandari ca ar trebui sa ne mutam in europa si de preferat in olanda ca sa-l pot inscrie la Ajax Youth Academy ... " tu mami nu intelegi ca e sansa unei vieti intregi sa fii acolo" lol... nu are gusturi proaste ce sa spun, momentan se multumeste cu niste tenis made in romania; iar Mirciulica (un alt talent nativ, ma sperie pur si simplu, acum in clasa zero face adunari si scaderi cu trecere peste ordin si stie partial tabla inmultirii?? jesus ... si asta doar ce-a tras cu ochiul la frat-su ca noi n-am avut timp de el sincer...piticania ii fura cartile si caietele si le studiaza) dar el  e cu adevarat pasionat de arte frumoase - muzica, pictura si modelaj in lut - totusi e ceva mai constiincios la scoala, mai harnic. Ma tem ca nici unul nu va imbratisa nici meseria mea, nici a tatalui, cine stie ce le va trazni prin cap pe la 20 de ani. In rest ...slim fit cum ii stiti,  doar ca nu mai sunt blonzi, sunt deja un blond aluna inchis si vor ajunge probabil sateni. 

 

Cam atat pe frontul de bucuresti  [:)]  va pup si va urez o saptamana excelenta!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...