Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 782
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani 2015!! 

 

Sa fim sanatosi, voiosi si sa avem un an bun si prosper!!  

 

In alt fel, nu-mi place sa spunem ca "grupul a murit", eu nu vad lucrurile asa. Pur si simplu suntem mai ocupati, alergam mai mult, pretentiile (mai ales ale copiilor) au crescut, de ce sa spunem ca "am murit"? Plus ca nu mai poti sa povestesti chiar tot ce face (sau nu face) pustiul din dotare, este viata lor si au si ei dreptul la privacy "digital" ca sa spun asa, cand sunt copii mici e una, dar la 10 ani (LMA piticlonti!!!) se schimba treaba. 

 

Ce-mi pare mie rau este ca nu ne putem foarte usor vedea fata in fata, distanta asta ...dar sunt convinsa ca daca am avea mai mult timp liber si daca nu am avea altceva presant de facut in putinul timp liber, activitati, teme, housekeeping, rude, vizite, aprovizionare, etc... bineinteles ca iar am umple pagini de povesti. 

 

va pup!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!

Ba eu zic ca a murit...una este sa nu ai timp o zi,o saptamana ..si alta cu lunile...anii ! :)Este clar ca fiecare avem alte preocupari...sau timpul este limitat.

Mi-ar place sa va citesc ..chiar si asa mai rarut:)

Ce culegere de matematica credeti ca este de top? Pe net sunt asa multe...:(

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!

 

Si mie mi-ar face mare placere sa si scriem mai des si sa ne si vedem, dar timpul acesta care nu se mai opreste. Stefi chiar azi a facut o compunere care avea ca tema ceva cu o masina care opreste timpul :-)

 

Si noi, ca si voi sigur, suntem super ocupati cu scoala, serviciul, activitatile extrascolare, obligatiile sociale, totul este pe fuga, dar din fericire sanatosi si abia asteptam concediul. In plus, ne stresam cu examenele pentru intrarea in clasa a V-a, in Iasi este o adevarata obsesie. Chiar si pentru a ramane la scoala unde este Stefi tot trebuie sa dea examen. Din fericire este un copil minunat (cra, cra :-) , se descurca foarte bine la scoala, prinde foarte usor si are o memorie extraordinara. Incercam sa nu ne stresam ca alti parinti, sa lasam lucrurile sa curga in ritmul lor natural, probabil o vom inscrie la 3-4 concursuri si vom vedea cum se vor aranja lucrurile.

 

Incerc sa va ajut cu culegerile, Stefi are citeva, dar nu prea stiu care cum sunt. Poate va scanez citeva pagini sa va faceti o idee.

 

Va imbratisez cu mare drag!

Andrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza de luni ... ploua, ceata ... brrrr ... si am zis ca e luni ? :-)

 

La culegeri nu ma bag, a mea lcureaza in cele 2 (fii inteligent si ortografia) in plus la noi in scoala se face o evaluare globala (elevi/dascali) la fiecare final de serie (clasa a 4-a) asa ca muncesc si la fise in plus, nu mai zic de cele de evaluare nationala. Altele nu avem.

 

Ref.clasa a 5-a, la noi nu e isterie, fiecare merge unde vrea si crede ca e ok.

Noi am ramas tot pentru arte ... dar inca nu s-a decis don`soara daca arte plastice sau muzica ... mai avem un pic de timp :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Da, Stefi e la liceu (Liceul V. Alecsandri), dar pentru ca e scoala de care apartine soacra mea si ne-a fost usor sa o ducem acolo. Are in invatatoare minunata si absolut normala, am fost tare multumiti. Vreau sa o inscriu la Euclidul de matematica de duminica, sa o ia treptat cu examenele.

 

Pupici,

Andrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...