Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


Recommended Posts

Buna fetelor si boboceilor,

am sosit acasă. Am despachetat. Am spălat copilul, am făcut si eu un dush si acum ii dau papa. S-a bucurat f tare când a intrat in camera lui si si -a văzut jucărie di nici nu le-a uitat,orice l-am întrebat mi-a arătat unde e. A evoluat f mult in concediul asta.

 

Stela-mă bucur mult pt e evoluția bobocelui. Succes pe mai departe.

 

Anamaria si Corina- concediu plăcut.

 

Oli- succes maine la noul job.

 

Iuli -unde esti?

 

Noapte bună.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

Bine ati revenit, Norma! Merci :*

 

Stellutz, ma bucur ca Matei a progresat atat de mult. Succes pe mai departe!

 

Ana, Corina, concediu placut! Corina, ai fost tare cu soacra!

 

Andreea, distractie placuta in continuare la mare!

 

Pe mine azi m-a apucat bocitul ca incep munca maine si plec de langa mandra :(((

Asta e, trebuie sa o facem si pe asta. Azi o intrebam pe Maya: ce te faci tu maine fara mami toata ziua? Ce se face mami fara tine? La care sotul: Da' ce se face tati maine toata ziua? :)))

 

Carmen, te-au acaparat fetele?

 

Kytanutz, hai iesi de pe unde te-ai ascuns!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Oli bafta la noul job! Si succes lui tati!

Norma bine ati revenit acasa!

Andreea distractie placuta!

Stellutz felicitari pentru progrese!

Anamaria concediu placut!

 

Lui david i-a iesit un dintisor sus! Diaree mare ieri, scaune apoase..am ajuns la dr cica e viroza e un fel de epidemie...suntem pe tratament cu debridat, hidrasec, bio-sun, ceai de menta cu glucoza, regim...nu mananca orez cu morcov, ieri a si vomat n-a mancat nik, aseara i-am facut niste branzica si a papat, apoi ne-am plimbat cu masina sa-l adormim...noaptea a trecut ok, continuam cu tratament si regim...

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli: Acomodare rapida tuturor, tie, sotului si Mayei :) Sa ne povestesti cum sunt colegii, cum pare mediul, te simti bine, pentru inceput?

 

Corinuka_g: Sanatate multa, hidratare multa si stomacel din nou sanatos!

 

Cine se plangea de bubite pe piele: Nu am incercat, dar am auzit ca o solutie f slaba de bicarbonat cu apa ajuta. Iar la o dermatita de contact care nu trecea nicicum anul trecut, am fost la dermatolog si ne-a spus sa nu o mai dam cu crema de corp si sa nu o mai spalam cu gel direct pe corp, ci sa il punem in apa de spalat, ca e suficient (nu se murdaresc atat de rau incat sa nu se ia astfel) si nu e nici nociv pentru pielea lor fina. Si ne-a indicat sa folosim gelul de la ABCDerma (scump, dar f avantajos, am luat cantitate mare si ne-a ajuns o gramada, chiar daca avem doi copii si consumam mai mult). Si dupa spalat si de inca vreo cateva ori pe zi sa ii dam cu apa termala Avene. Si s-a facut bine intr-o saptamana, desi bubitele le avea de 1-2 luni si nu ii trecusera cu alte creme sau incercari de-ale noastre. Poate foloseste cuiva!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea multumesc de urari si voua concediu placut, sa aveti vreme buna si sa va relaxati.

 

Olivia bafta la serv si acomodare usoara tuturor.

 

Stella ma bucur ca Matei a mai evoluat si ca sunteti pe drumul cel bun. Ce v-a recomandat sa faceti, rmn cumva? Daca se confirma leziunile alea cerebrale, ce e de facut?

 

Anamaria ma bucur ca mananca bine bobocul tau, sa aveti un concediu placut si voi, abia astept si eu sa plec la munte wknd viitor.

 

Corina de obicei la iesirea dintilor mai apare ceva, o viroza, o raceala. Sanatate multa si concediu placut.

 

Noi ne pregatim de motz, vom merge la o cabana la un gratar, totul se va intampla in aer liber, sunt mai multe activitati sportive, avem si camere de dormit, leagane pt copiii, nu ne-am hotarat daca mergem de sambata si stam si duminica. Pe 25 e duminica si vom vedea cum facem. Cateva perechi si cred ca va iesi frumos. Nu vreau in casa nimic sa fac ca si asa e cald, deranj si alte cele. Sa aiba si copiii unde sa se dezlantuie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Stela, felicitari pt progresele micutului! O sa isi revina rapid, sunt convinsa! Succes in continuare! [pup]

 

Oli, succes la noul job!

 

Corina, sanatate multa lui David si felicitari pt dintisor! Si noua ne-a zis pedi ca in timpul eruptiei dentare copilasii sunt mai sensibili si pot lua tot felul de viroze.

 

Anamaria, Andreea concediu placut!

 

Elfica, multam de sfaturi!

 

Norma, bine ati revenit acasa!

 

Mirabela, ii luati motul deja? Are perisor? [:)]  Al meu si sa vreau si nu am de unde sa ii iau [:-)))] Probabil ca la anu'; la noi nu e o regula sa se ia motul cand face un anisor. Si noi il vom sarbatori la curte la ai mei, ca in apartament nu e loc pt copii+adulti...

 

 

Iustin are iar o perioada mai grea, ii iese al doilea central de sus si se tot chinuie micutul de cateva zile :(( Plange noaptea si in somn...Plus ca se apropie puseul, cred si e f greu de multumit...In rest, se joaca cu frati-su, face bruuuummm, bruuumm cu masinute pe jos, ne cearta cand nu ii place ceva, e dulce foc [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Anca, are taman in motz, in rest f putin par. Ei, doar simbolic se ia, doar nu taie mult.

 

Sapt asta este saptamana alaptarii, apropo de asta, am vb cu sotul meu si-l intarc probabil cu o zi inainte de a se insura, altfel nu cred ca am curaj mai repede. Cititi aici shttp://www.agerpres.ro/media/index.php/sanatate/item/213926-Asociatia-ProMAMA-Copiii-sanatosi-prin-alaptare.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Corina - sanatate muuuuuuuuuuuulta !!!

 

Mirabela - esti funny cu intarcatul; eu am zis ca il intarc la 1 an dar sotul meu nu ma crede in stare [:)]

 

la noi nu este traditia cu taiatul motului dar ii fac party in 5 octombrie, am inchiriat o sala speciala cu tobogane, mingi, desene pe pereti.....am comandat torturi deja ca si tatal meu este nascut tot in 1 octombrie si ii serbam pe amandoi.

Va las ca mai am o gramada de facut si piciul doarme.

 

Am facut deja cumparaturi de legume si fructe, am gatit deja pt pici si am spalat 2 masini, Maine e sarbatoare si nu putem face nimic....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...