Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


Recommended Posts

Da, la un an la noi. Ideea e ca oricum tre sa sarbatoresti prima aniversare, asta cu motzul depinde daca se face sau nu. La noi se pun si diverse chestii pe o tava si copilul alege. Chiar radeam cu David zilele astea, el a ales cheile de la masina, mingea si o surubelnita. Primele 2 se potrivesc perfect, de mic s-a jucat doar cu masinile, face fotbal si cu surubelnita nu prea stiu ce sa zic, om vedea mai incolo. Acu sa vad ce alege piciu asta mic.

 

Azi a urlat tare tare cu taxu, nush ce a avut, cica asa de tare ca David s-a speriat, asta e expresia lui taxu. Nu stia cum sa-l scoata afara ca sa-l calmeze. Sapt asta stau pana la 16 la serv, nush cum va fi la somnul de pranz, sper sa adoarma fara san si sa nu trebuiasca sa iasa cu el afara la plimbare daca nu vrea in pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna harnicutelor,

 

Kytana, e suspecta lipsa ta la apel, cum esti? Nu intri sa ne dai un semn de viata? Pls pls

 

Corinuka, bine ai ajuns in Bucovina, imi pare rau ca davidutu sufera dar am apucat sa mai citesc ca intre timp a facut si un kk normal. Asa e cu virozele astea, vara e  plin de ele.

 

Anamaria, te-ai pregatit pentru mare? Unde mergi, in Ro? Esti fericita cu un pui mancacios. Nici eu nu ma pot plange foarte tare in privinta asta. Eu habar nu am cate sapt are Paul. I-au spart amandoi dintii jos, sper sa se linisteasca putin de acuma, pana apar cei de sus.

 

Oli, cum a fost la servici. la ora la care scriu eu mai ai de stat inca o ora. Cum a fost prima zi, cum te-au primit colegii? Ai schimbat activitatea sau faci ceea ce facei si inainte? Spuneai ca ai lucrat 10 ani la aceeasi firma, eu am deja 17 in acelasi loc, nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa schimb totul, brrr. Never say never [fri] .

 

Andreea, sa aveti concediu placut mai departe.

 

Mirabela, feclicitari pentru cele 4 kg trimise la plimbare [pk] . esti tare, eu tot la 59 [soricel] , asta e.

 

Norma, ati ajuns cu bine si acasa. Ati avut un concediu reusit, cu copil cuminte care a si evoluat. Tie ti-a priit ca ai fost foarte harnica, cumparaturi, spalat haine, mancarica, esti ZEN [pk] . Ce fructe ii mai dai lui Andrei?

 

Paul e cuminte, mai putin cand plnage [il] , nu? Nu ma pot plange chiar daca se trezeste si noaptea pentru lapte. Toata ziua e cu mana in gura si tot ce mai intalneste in cale. Intr-o zi a gustat si pamantul de la flori [smulgpar] . Fetele ma ajuta f mult, ma pot duce si eu la baie sau la un dus. Cat au lipsit ele a fost greuuuu.

Am observat ca lui Paul ii place sa mearga doar daca e descult, daca e incaltat nu e foarte incantat.

 

Daca ma lasa bubulinul mai citesc din urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma a dormit 3 ore si 15 minute. Acum doarme din nou de 5 minute.

 

Azi i-am dat pepene galben cu chia si migdale. 300 gr a mâncat. maine ii dau pere romanesti nestropite.

 

La cina am facut gris cu lapte si prune. A mâncat putin pt ca prânzul a fost la 15.30.

 

E un scump cum doarme la mine in brate, in aer liber. Suntem la tenis, tata joaca si noi ascultam păsările si dormim. Parca nu îmi,vine sa îl pun in,cărucior ....ca nu multa vreme va mai dormi la mine in brate....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dada, si eu le-am tinut pe fete in brate ori de cate ori am avut ocazia, Ana e aproape cat mine si nu o mai pot tine in brate :(.

Eu ador sa ma uit la Paul cum umbla catelus prin casa, e asa simpatic. Merge cu viteza si cu scop precis. Tare frumusei mai sunt.

 

Pepenel galben cum i-l dai? MIgdalele le rasnesti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici sunt tare necajita, nu scapam de scaune apoase...azi a facut normal doar dimineata apoi toate scaunele au fost nashpa...nu stiu ce sa-i mai dau...acuma seara i-am dat si niste smecta..ceai bea, se hidrateaza, el rade, e binedispus...si toata lumea in jur rade, asta ma enerveaza...spun ca asa-s copiii...dar eu am experienta trecuta stiu ca se deshidrateaza foarte repede si mi frica...nu pot sa ma bucur de nimic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...