Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iuli, este pe mailul comun; abia acum mi-am descarcat si eu [;)]

 

Sa stii ca nici Iustin nu turuie. Zice asa ma-ma, ba-ba, a zis o data ta-ti si l-a socat (in sensul frumos) pe taica-su [:D] Dar vb mult pe lb lui, afara se uita lumea dupa noi la cat de tare bombane...Eu zic sa nu-ti faci griji; Matei a inceput sa vb cursiv (sa lege prop si fraze) abia dupa 3 ani...deci...cred ca fiecare in ritmul lui...Dupa ce a mers la gradi si-a dat drumul de nu ne venea sa credem, inclusiv pe R il zicea ca lumea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai m-ai linistit Anca, [flo] Voi ce mai mancati?

 

Ce faceti mai suratelor? Pe unde umblati? 

 

Noi am avut o zi obisnuita, nimic interesant. Maine ma duc sa ii caut hainute de toamna, a inceput sa se raceasca aici.

Ah, ce jucarii le-ati mai luat? Cu ce se joaca? Ma gandeam la un activity centre, dar nu sunt sigura. Voi ce ziceti?

 

Sper ca sunteti bine cu toatele si cu toti boboceii, va pup si va doresc o noapte linistita si somn lin! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kytana- te felicit pt perseverenta; arati super. [flo2]

 

Mancare- la micul dejun fructe de sezon (pere, mere, pepene galben, piersici, prune - cam doua intr-o zi cu ricotta sau biscuiti, cu chia, quinoua ....azi de ex a mancat piersica cu ricota si 4 prune goale neblenduite dar i-am dat eu bucati. I-am luat si un ananas azi sa ii dau zilele astea)

 

Pranz- alternez supele clare cu fidea de casa si uneori si legumele razalite in supa cu supa crema de rosii, dovlecel, fasole verde etc si piure de dovlecel, radacinoase, broccoli, cu carne blenduita sau galbenus, ficat cu pere si cartofi....

 

Cina- iaurt zdravan napolact, iaurt de capra covalact, asa goale ca sunt mai racoroase pe caldurile astea, paine cu vinete, mozzarrela cu rosii, mamaliga cu iaurt sau branza, gris cu lapte indulcit cu prune....

 

Intre mese rontaie stafide sau curmale, rondele de orez, biscuiti de bebelusi...bea fresh de portocale.

Mai nou in casa apa vrea doar din cana mea sa bea. Imi arata cu degetul si degeaba ii dau cana cu pai a lui ca nici vorba. Afara bea din a lui.

 

Noapte buna............ma asteapta sotul in bucatarie cu bruschete facute de el....si ma mir ca ma ingras [batcap]

 

T

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa...am revenit...scurt, sa o iau de urechiuse pe Kytana: linisteste si bucurate de Luca; va vorbi si va face tot ce trebuie la timpul lui; Luca al tau manca singur bucati pe vremea cand Andrei nici nu stia ce se face cu ele si l-am lasat in ritmul lui.....nici Andrei nu pot zice ca turuie: mama spune ffff rar, tata non stop, si mai zice baba, papa - dar fara legatura cu mancarea.....dada, eh asa scurt cand se cearta cu noi...

 

Jucarii - are o testoasa la care ii tot deschide carapacea si scoate si pune la loc cuburi dar de construit cu ele nu stie; mai face 2 2 cu ele; un stalpisor pe care il tot invatam sa puna cercuri; azi a pus prima data; o bicicleta fara pedale pe care o tot rastoarna si baga chestii in portabagaj; cuburi cu animale si ne arata mamaruta, libelula, albuna, furnica....mai are si un microfon care canta dar nu i l-am dat inca, o paturica pe care va trebui sa apese si va auzi cum fac diverse animale dar nu i-am dat-o inca; mai are carti cu sunete de masini si animale dar le rasfoieste si doar eu apas....si in rest telecomenzi, cutii goale de iaurturi, pasta de dinti, hainele din lighean , lingura de lemn ....toate prostiile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, wowwwww bravo tie!
Despre job... Pai am de ales? Tb sa mananc, sa platesc chiria etc.
El va fi bine, nici nu are de ales nici el. Si Stef papa san des ziua si am de gand sa continui. Poate va face foamea primele zile, apoi va manca solide si tzitzi cand vin acasa.
Cu somnul sunt ok... Pai nu am Mai dormit 5h legat de Mai bine de un an si nici nu sper cel putin inca un an :) . Daca dorm cate 2 h legate, 6h pe noapte, e ok. Pot recupera in weekends daca nu Mai pot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamicutelor si bebelusilorc!!!

 

Mai ieri faceam pe aici galerie cu pompoane si acus acus punem tortulete si urari de la multi ani.

 

Eu sunt de vineri la mama.Ne simtim tare bine.Cu Andrei am scapat de tot la mers.Nu mai merge catel deloc.Mai cade dar f rar si atunci daca se impiedica de ceva.

Insa sunt foarte trista ca iubirea mea de cand am venit de la mare se cam autointarca.Ma doare sufletul cand vad.Mananca san noaptea, dimineata la trezire, ziua intre mese , dar doar de alint.Si imi dau seama ca se autointarca pt ca el adormea numai la san inainte de orice nani, dar acum papa la san si pana nu ii dau lp nu adoarme.Cum ii bag sticla in cioc cum inchide ochii.

 

As fi frut sa va mai intreb daca aveti ideie daca electrostimularea, impachetarile cu parafango in tunel, vacum, masajul cu ultrasunete afecteaza alaptarea?

 

Pupici si o zi frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, cum mai e printesa fara tine?

 

Norma, te felicit pt meniul variat pe care il serveste feciorasul tau!

 

Kytana, daca il culci pe micut intre orele 21-22 tot asa dimineata se trezeste?

De exemplu eu daca il culc la 9 seara se trezeste la 7 daca il culc la 10 se trezeste la 8.

Pare cam devreme 19:30 - 20:00 pt un bebelus asa mare.La toamna cand se schimba ora il culci la 18:30-19:00.... iar dimineata o sa fie crunta avand in vedere ca se face ziua la 70:30.

Mereu ma gandesc la tine si te apreciez pt forta pe care o ai.Eu nu stiu cum as fi rezistat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...