Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

da Mirabela pare putin latita dar puiutii tot frumosi sunt....

 

Vai fetelor tot de întors la job vorbiti, parca am un gol in stomac când mă gândesc ....Eu încă zic ca stau 2 ani, sper sa reusesc....Daca nu, asta e, eu am noroc ca Andrei isi adora bunicii si nu plânge după noi când e cu ei. Dar l-am obisnuit cu ei din luna a doua si ii vede zilnic.

 

La mine la servici e prevăzut ca pot merge 6 ore pana la 2 ani. Eu voi prefera sa merg pe 10 decât sa ies la 14, ca stiu cum e, la 14 mereu se ivesc situatii urgente de făcut....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da norma, se poate si sa modifici programul si sa pleci 2 ore in timpul de lucru sau sa-ti iei o zi pe saptamana liber. Ma gandesc si la varianta asta sa stau lunea acasa de ex si zilnic pana la 4 sau mai mult, la mine nu e programul fix dar cand ai bb se respecta. Asta dupa ce-l dezvat de tzitzilit la pranz. Ma gandesc ca sa nu mai chem o zi pe sapt bunicile pt ca e greu cu transportul zilnic, nu stau chiar aproape.

 

Buna ideea data de Elfica cu salariul sotului sa-l ia sub forma de prima daca nu sta cu copilul, era bine daca ma gandeam la asta inainte, acum cred ca e tarziu... poate o mai aplica altcineva care are sefi intelegatori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

 

Va multumim frumos pt urari! [flo2]

 

Eu inca nu imi fac ganduri legate de intoarcerea la munca, ma mai rasfat cu ideea ca mai am un an de mamicarit cu copiii [:D]  Dupa ce voi incepe serviciul stiu ca nu voi mai avea timp nici sa respir, asa ca...profit la maxim acum!

 

S-a trezit piciul la 5 si nu a mai vrut sa adoarma [bang]  L-am lasat sa se joace, l-am plimbat si intr-un final, pe la 7 a picat lat! Si eu cu el [:D]

 

Kytana, ce mai face Luca? Sunteti in regula?

 

Norma, scumpic foc micutul la faza cu avionul [il]

 

Elfica, succes la cautari! Doamne ajuta sa gasesti repede un job asa cum iti doresti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, ce program fain ai! La 14.00 acasa! Oho, as simti ca am toata ziua inainte. Eu am 9.30-18, plus traficul, deci lipsesc toata ziua 8.30-19.00 :(

 

Inainte legea era cu 6h pana la 2 ani. Acum s-a schimbat si probabil unii angajatori nu stiu, sau a ramas asa in ccm la nivel de unitate. Oricum ar fi, profitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! [flo2]

 

Pe unde ati disparut, fetelor? Va las o cafeluta!

 

Mie mi-a pus gand rau piciu' meu, se pare...iar s-a trezit azi noapte, a inceput sa se foiasca si n-a mai fost chip sa il culc la loc! Si era doar ora 3:20 [bang] [bang] Am incercat si cu lumina stinsa si cu veioza si cu geam deschis si cu leganat-nu spun ca nu mai vrea deloc sa il plimb leganat! Vroia pe jos sa misune!! La ora aia [smulgpar]  Pe la 5 ii picau ochii in gura - la propriu (parca era beat!), dar nu suporta sa il culc!! Si uite asa a adormit pe mine, ridicat, cu capsorul pe umar! Nu inteleg ce are! Sa fie un inceput de puseu/salt?? E abia sapt 43 dupa calculele mele...

 

Ii da si al doilea lopatar de sus, e inflamata gingia si se vede, dar nu a plans, nu s-a vaitat; doar scaunele sunt mai dese si un pic mai moi.

 

Fug sa-l schimb si sa iesim la plimbarica!

 

O zi faina tuturor! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...