Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina - of ce nasol ca tot asteptati, lasa ca mergeti voi curând. Eu deja m-am plâns ca papa mai putin, deci ....poate căldură, poate dintii...

 

 

Va servesc cu o gura de aer proaspăt si un frappe rece pt ca azi avem 10 luni.

La multi ani cu sănătate si bobocelului minunat al Papelustei. Pupici de pe malul marii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Oana, ideea era sa iei banii pe concediu inainte de suspenda contractul, la noi se face cerere si ti-i da inainte si apoi sa ceri suspendarea contractului, in fine, la mine oricum e tarziu ca nu m-am gandit mai devreme si am intrat in ultima luna, trebuia depus dosarul cu 30 zile inainte de a intra sotul... asta e, daca imi venea ideea mai repede.

 

Off, Olivia, greu totusi sa lipsesti asa de mult din prima... eu oricum voi sta peste program dar macar perioada asta de inceput sa plec la 14. E super sa ajungi acasa la 14, asa este, fac multe treburi, desi pana la 4-5 stau langa el cat doarme, cu tzatzele la dispozitia lui, de cel putin 2 ori suge pana se trezeste.

 

Anca si la noi e jale mare cu plansul dar macar mananca si doarme ca de obicei.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost si sotul ieri, dar nu mi-a spus ca se duce, ca i-as fi pregatit niste intrebari.Dosarul meu de stimulent tr depus in 30 de zile dupa ce incep serviciul, iar daca nu sta sotul in CIC sa anuntam cu 60 de zile inainte de expirarea celor 30 ale mele (decu cu o luna inainte de inceperea serv meu). El a vorbit cu dir adjunct si i-a zis ca nu vede solutii, sa isi ia concediu. O asteapta pe dg sa vina luni din concediu si vede ce obtine. Luna aceea ar fi buna, ca vom avea nevoie de el acasa, daca ne suna de la cresa sau gradinita ca fetele plang, pana se vor acomoda, sa le ia mai devreme, daca ne vom muta, vor fi sigur treburi de supravegheat si de definitivat, dar el zice ca pt serviciu ar fi total gresita aceasta pauza. Sa vedem, le aranjeaza Dumnezeu pe toate...

 

Mirabelac: Sa nu iti para rau, cu statul in CO nu merge, ca asa cum a zis si Oli, cer adeverinta de la serviciu cum ca se afla in concediu CIC, nu CO si asa ar aparea discrepanta. 

 

Pe mine ma mai pune sotul sa o mai las singura pe Simona si eu sa imi vad de treburi, dar nu ma lasa inima sa o vad/aud urland. Va creste si va fi altfel... El zice ca in curand va trebui sa o dam la cresa si ne vor suna de acolo ca nu sta fara mine si sa o luam de acolo, dar de ce sa o chinui de pe acum... Fetelor, dar urla rau, se inroseste toata si si cand revin la ea, desi o iau in brate, nu se linisteste, parca ma cearta ca am lasat-o singura! Nici sa suga nu vrea, se face arc si urla... Pana la un moment dat cand se linisteste... Bine, f rar o las singura, de regula cand face Iulia o prostie si nu mai am timp sa o iau si pe Simona, de teama sa nu pateasca Iulia ceva daca intarzii. Si ca astfel de situatii sa nu fie prea des, incui usa, incat sa le am pe amandoua in camera cu mine, ca daca I fuge, ma pot astepta la orice. Acum are o pasiune cu apa si cand fuge, se duce fie la baie, fie la bucatarie, da drumul la apa si se joaca. Bineinteles ca de fiecare data se si uda pe haine, abia asteapta sa mergem la mare sa se joace cu apa fara sa o cert :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite, Andrei! Sa fii sanatos si voios! [flo2]

 

Corina, si Iustin are zile cand face nazuri la mancare. Asa cum ziceau si fetele poate e caldura de vina, poate dintisorii...

 

Apropo de caldura, vroiam sa va intreb si pe voi: i-au aparut niste bubite, ca niste cosuri mai mari, apoi cu niste vezicule ca la varicela (dar nu e varicela [:)] !) care se usuca treptat..Pe maini si pe picioare doar....I-am dat cu baneocin si vad ca e mai bine, dar ma ingrijoreaza ca nu stiu de la ce...In mancare nu i-am dat nimic nou sa zic ca e alergie...De la caldura...sunt prea mari totusi....Ati patit asa ceva cu copilasii??

 

Ma gandeam si sa nu fi luat ceva de la cineva ca asa ma enerveaza ca toata lumea se ia de el pe strada, sa il zmotoceasca, ii pun mana pe picioare ca vai, ce dragalas e! O sa dau rusinea la o parte si nu o sa mai las pe nimeni sa il atinga afara!! Parca n-au vz copil mic in viata lor! [:(!] [mai]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei a avut bubite pe spate si gat de la căldură dar eu îl spălăm des cu apa si apa termala si i)au trecut.

I-au apărut si aici, adică pe drum desi l-am schimbat des, sa nu fie ud. Aici i-au trecut ca mai mult e dezbrăcat.

 

Azi la prânz mi-a arătat farfuria mea si i-am dat de la mine cartofi (aveam cartofi fierti cu ulei de măsline si lămâie). A mâncat f mult asa ca e primul lui prânz de adult. Nu a mai vrut decat supica.

Creste băiatul lui mama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor, dau de baut ca am slabit si a binevoit cantarul sa-mi arate valoarea de 64.4 kg dimineata, de cand bag tarate de ovaz in mine am slabit 4 kg, aveam vreo 68 kg. Mai lucrez la abdomene sa intaresc putin muschii de pe burta, oricum nu se mai vede asa tare. Incap in hainele de birou si ma simt f bine.

 

Eu nu-l las pe Calin singur pt ca o sa fie si mai plangacios daca nu sarim la el sa-l luam si nu-mi doresc asta. El se enerveaza f usor si apoi e mai marait si tot asa o tine, il linistesc f greu. Sotul nici atat nu-l lasa. Il iau cu mine unde am treaba, la bucatarie il las pe jos si am pus un leagan pe balconul de la bucatarie si il vad cand mai fac mancare, ma vede si el si ii place acolo. Cand mai plecam la iarba verde il luam cu noi si-l mai tinem ocupat asa. Sunt copii si copii, care stau singuri si care nu stau. Cand ai doi, mai ales asa mici, e greu sa nu neglijezi pe unul sau pe altul in anumite momente, inteleg f bine asta ca stiu cum e. Mancare tre sa faci ca n-ai ce sa le dai lor mai ales, noi mai mancam una alta dar ei nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...