Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste>20 ani(831)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 605
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetelor!

Vin si eu cu o  [cafea], am dormit aseara de la 9 pana azi la 6  [nani] . Ieri pe la 2 ma luase un somn la munca de imi venea sa dorm cu capul pe birou, aseara am picat lata, dar asa bine a fost, m-am odihnit si acum sunt fresh.

Vad ca de cateva zile activitatea e din ce in ce mai slaba, pe unde umblati fetelor? Sunteti in concediu?

Va pup si va doresc o zi minunata plina de vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

Acum ca m-am intors din concediu promit solemn sa fiu activa. Daca va umplu capul de baliverne zilnic sa-mi spuneti da? [:)]

 

Ella, somnul asta in mijlocul zilei o fi de la niste hormoni [pk]  Cand trebuie sa te testezi? Fa-ne o supriza frumoasa caci striga titlul de singuratate. Poate asta e luna in care te punem acolo.

 

Caresse, bafta multa cu lucrarea. Eu am fugit din invatamant dupa ce am dat definitivatul. Ma ingrozea ideea gradelor, lucrarilor si a imensei scriptologii pe care o presupune meseria asta. Pacat ca e o meserie atat de frumoasa si ajungi sa te enervezi scriind planificari si fise si, si, si...in loc sa petreci timpul facand efectiv meseria.

 

Yulia333 asa cum au zis fetele am vazut ca sunt multi doctori care fac IA cu succes. Poate ca nu e neaparat nevoie sa astepti dupa Marinescu. Eu nu stiu de ce mie somitatile nu-mi inspira incredere. Poate pentru ca nu au foarte mult timp si nu reusesc sa se dedice intru totul cazurilor pe care le vad. Mie mi se pare ca la un moment dat devin superficiali tocmai din lipsa de timp. Dar e doar parerea mea.

 

Raisa, tu nu te testezi? Stiu ca ziceai ca ai impresia ca ai ratat ovulatia dar cine stie?

 

Haideti fetelor, avem nevoie de o veste buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

Acum ca m-am intors din concediu promit solemn sa fiu activa. Daca va umplu capul de baliverne zilnic sa-mi spuneti da? [:)]

 

Ella, somnul asta in mijlocul zilei o fi de la niste hormoni [pk]  Cand trebuie sa te testezi? Fa-ne o supriza frumoasa caci striga titlul de singuratate. Poate asta e luna in care te punem acolo.

 

Caresse, bafta multa cu lucrarea. Eu am fugit din invatamant dupa ce am dat definitivatul. Ma ingrozea ideea gradelor, lucrarilor si a imensei scriptologii pe care o presupune meseria asta. Pacat ca e o meserie atat de frumoasa si ajungi sa te enervezi scriind planificari si fise si, si, si...in loc sa petreci timpul facand efectiv meseria.

 

Yulia333 asa cum au zis fetele am vazut ca sunt multi doctori care fac IA cu succes. Poate ca nu e neaparat nevoie sa astepti dupa Marinescu. Eu nu stiu de ce mie somitatile nu-mi inspira incredere. Poate pentru ca nu au foarte mult timp si nu reusesc sa se dedice intru totul cazurilor pe care le vad. Mie mi se pare ca la un moment dat devin superficiali tocmai din lipsa de timp. Dar e doar parerea mea.

 

Raisa, tu nu te testezi? Stiu ca ziceai ca ai impresia ca ai ratat ovulatia dar cine stie?

 

Haideti fetelor, avem nevoie de o veste buna!

Bine ai revenit din concediu [flo2] !

Nu cred sa aiba vreo legatura somnul meu [alcool] , duminica seara am dormit doar vreo 4-5 ore de la caldura asta si eu sunt tare rea de somn. Dar ieri dimineata cand m-am trezit eram super ok, nu imi era somn, ma simteam chiar odihnita, dar pe la 2 cum ziceam, m-au lasat bateriile. De testat, cel mai tarziu pe 4-5 ar trebui sa imi vina, deci intr-o saptamana vedem daca Dumnezeu ne trimite o minune luna asta sau mai avem de asteptat. Incerc sa nu imi fac sperante sa nu pic iar de sus, astept sa vad ce o sa se intample, oricum nu pot schimba nimic [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor;

haideti ca incepem sa ne revenim cu activitatea pe forum;

Arrya multumim pentru incurajari; cu polipul ala se rezolva, nu este ceva grav din cate stiu eu; il cauterizeaza sau asa ceva;

caresse gandim la fel; exact de dr Albu vroiam si eu sa scriu;

ii dau dreptate mariei cu somitatile; mai bine cautam doctori dedicati care au timp sa se ocupe de noi; Marinescu este destul de batran, plus ca  mi se pare ca are impresia ca nu greseste niciodata si ca le stie pe toate;

raisei si celorlalte fete care se testeaza le tin pumnii sa fie cu ochisori;

mie mi-a zis o cunostiinta aseara ca pleaca totul de la psihic in cazul meu; sa incerc sa fiu alaturi de sotul meu pur si simplu, sa ne plimbam mai des impreuna, sa ne relaxam ca vine el si bebe;

ma gandesc sa iau sfatul in serios, ca in ultimul timp am tot vb despre bebe si mai putin despre noi ca si cuplu; 

mi-am propus ca o luna cel putin sa nu mai deschid deloc subiectul si sa ne bucuram unul de celalalt fara stres; sper sa imi si iasa ca stiti cum e cu planul de acasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va salut si eu...abia acum am intrat pt ca aseara am fost iar la Dunare si pana acum am facut curatenie si mancare si sunt si rupta de obosita...am si fratele si varul pe la mine dar o sa plece la 2..i-am adus la Dunare la pescuit si pe ei cand am fost sambata la cununie la Motru(eu de fapt sunt din Motru)si ii luaram de dimineata la noi sa se odihneasca putin si pleaca apoi din pacate....

Caresse robenitele mele sunt la pamant anul asta...seceta mare...am incercat sa le irigam dar am avut foarte putina apa in lac si nu a ajuns pt toate...daca am o tona e bine...nasol an pt noi din toate punctele de vedere,nimic nu a mers bine...

Fetelor care urmeaza la testat le tin pumnii...abia astept sa umplu titlul iar....!

Arrya cum mai esti?

Va pup pe toate,aveti grija de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, ma bucur ca e bine sarcina,vezi ce faci cu acel polip !Multa sanantate !

Maria,de cand incepi testarile ?

Bubu,eu cred ca la tine vine ceva bun in curand , ca atunci cand iti merge totul prost, trebuie sa vina ceva bun !

Mariella,imi place cum gandesti ! Relaxare, asta e cuvantul de baza !

Ella,cam "dubios " somnul ala... sper sa fie semn de [bib]  

Raisa, multumim de urari,dar aici in sud e caaaaaaaaald !

 

Tocmai am venit cu Andu din oras/parculet si ne-am topiiiiit ! Acum stam la umbra aerului conditionat [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la Bucuresti este oribil de cald [ventilator] , nu ies din birou de dimineata de la 8 pana seara la 5-6 cand plec si cand ies afara am un soc, parca nu pot respira, aseara parca ma frigea pielea de cand am iesit din firma pana am urcat in masina, adica maxim 50m. Azi am inteles ca e si mai rau de la colegii care au iesit, eu nu ma incumet pana diseara cand plec [doh] . Parca ziceau ca se mai racoreste de maine, sper sa fie asa.

Caresse [pup] , momentan nu zic nimic, vedem ce vrea Dumnezeu .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubuali deci esti din Motru; prietenele mele din copilarie, alaturi de care mi-am petrecut toate vacantele la bunici sunt din Motru; plus ca mai am si un var care este politist si sta in Motru;

colegele mele de camera din camin de la facultate sunt tot din Motru;

cand eram mica si , fiind prietenele din Motru, aveam senzatia ca Motru este mai tare decat Bucuresti; mi  se parea asa un oras plin  de mister;

la noi in sud, pe langa Caracal, am vazut ca s-au facut lubenitele (robenite cum ziceti voi);

dar pana acum vreo 2 saptamani la noi a tot plouat si nua  fost nevoie de mare irigare;

stiu cum este sa pui si sa nu se faca sau sa le vinzi pe degeaba; am trecut si noi prin asta;

fruntea sus , ca , dupa furtuna iese soarele- si chiar si curcubeul-;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!! Ce mai faceti? Ceva noutati? Slabuta activitate...cred ca din cauza caldurii insuportabile. Eu sunt inca la tara dar si aici e destul de cald incat nu pot face prea multe chestii (varuit, spalat). Incerc sa trebalauiesc sa treaca mai repede zilele pana la weekend cand ar trebui sa.mi vina uratii sau nu. Luna asta barza se lasa rugata si aspteptata cu maaare nerabdare.

Va doresc o zi supeer!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...